Back to Question Center
0

Tipy Van Salsa: Úpas U Spam-Bots Kunt Stoppen Van Het Verstore Van Uw Analytics-Verwijzingsinformatie

1 answers:

Začnete zaznamenať zvýšenie návštevnosti návštevnosti v analytickom účte vyhľadávača a Hooray! Ste spokojný, pretože niekto odkazuje a klikne. Ale pri bližšom preskúmaní si uvedomíte, že to nie je legitímna doprava. V skutočnosti ste poslednou obeťou sprostredkovania spamu, typu spamu zameraného na vyhľadávače.

Ak ste boli zasiahnutí týmito spamovými robotmi, musíte ich zablokovať čo najskôr. Alexander Peresunko, riaditeľ pre úspech zákazníka Semalt , vysvetľuje, ako získať reálne údaje z analýzy.

Musíte mať na pamäti, že nikto nepožiadal týchto robotov, aby navštívili vaše stránky. A keď sú na vašom webe, hromadia veľké množstvo zdrojov určených pre legitímnych používateľov. V dôsledku toho sa legitímni návštevníci dostanú frustrovaní, keď sa pokúšajú pristupovať k vašim stránkam a hľadajú inde. Navyše, spameri nie sú nikdy na nič dobré, kedykoľvek prídu volania.

Ak chcete odhaliť spamové siete sprostredkovateľov, musíte identifikovať osobu za nimi. Bežným spôsobom je použitie WHOIS.net. Zoznam bežných spamerov zahŕňa:

  • Ilovevitaly.com (a rôzne varianty TLD)
  • Economy.co
  • Darodar.com a ďalšie súvisiace subdomény
  • See-your-website-here.com

Teraz sa už zrejme pýtate, prečo spameri vyvíjajú toľko úsilia na prehľadávanie webu. Rôzni spameri sa z týchto dôvodov zapájajú do týchto tieňových aktivít.

Tu sú niektoré z najlepších spamerov a dôvody, prečo to robia.

  • See-your-website-here.com

Toto je jeden z najhorších spamerov všetkých čias. Bot používa odkaz spam na generovanie vedenia..Čo ponúka stránka? Webový spam. V podstate sú webmasteri, ktorí zaplatia stránky za účelom vytvorenia webového spamu na vytváranie potenciálnych zákazníkov. Ben Sykes je osoba za doménou spamu. A je odvážny, aby verejne zobrazil svoje údaje WHOIS.

  • Econom, darodar.com a ilovevitaly.com

Tieto stránky majú jeden účel: zamerať sa na návštevnosť konkrétnych nákupných lokalít, ako napríklad eBay alebo AliExpress.com.

Zastavenie spamovania hrozieb robotov

Ideálnym spôsobom, ako udržať roboty, je zablokovať ich prostredníctvom súboru .htaccess v koreňovom adresári vašej domény. K tomu musíte kopírovať a prilepiť konkrétny kód do súboru .htaccess. Táto technika nielen zastaví zasielanie spamerov z interferencie s vašim analytickým nástrojom, ale aj vlajky robotov zakaždým, keď sa pokúšajú zasiahnuť váš server.

Pred vykonaním zmien v súbore .htaccess v adresári je dôležité poznamenať, že ide o súbor, ktorý určuje, ako funguje váš server. Ak urobíte chybu pri nahrávaní súboru, naruší to fungovanie celého webu. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo, zvážte zálohovanie svojich stránok pred vykonaním akýchkoľvek zmien v súbore.

Filtre služby Analytics

Používanie vyššie uvedeného spôsobu nezbavuje všetkých spamerov. Aj keď vás chráni pred budúcimi pokusmi o nevyžiadanú poštu, neodstraňuje už poškodené stránky. Ak chcete zbaviť historických informácií a pomôcť pri odfiltrovaní spamových botov z konkrétnych regiónov v budúcnosti, zvážte nastavenie filtrov na analýzu.

Použitie WordPress, aby ste zabránili spammerom

Môžete sa tiež rozhodnúť pre použitie doplnku WordPress Wp-Ban, aby ste zabránili neoprávneným používateľom. Zásuvný modul umožňuje čierny zoznam IP, rozsahu IP, užívateľského agenta, adresy URL odkazov a používateľského agenta pri prístupe k vašim blogom WordPress. Použitie tohto prístupu je šikovná alternatíva pre administrátorov webových stránok, ktorí nie sú spokojní s úpravou súboru .htaccess svojej domény.

Spamové boty ovplyvňujú zaťaženie servera, ako aj bezpečnosť, narúšajú údaje o analyzovaní tým, že dusia legitímnych užívateľov a frustrujú marketingové úsilie. Na veľkých stránkach sa 500 mesiacov hitov nemusia veľmi meniť. Ale ak sa to stane na mieste miestneho predajcu, analýza legitímnej prevádzky sa stáva náročnou úlohou. To je dôvod, prečo outsourcing analytiky skúseným špecialistom je účinnou metódou, ako vyhnúť sa mätúcim údajom a vyťažiť úsilie spoločnosti Source .

November 23, 2017