Back to Question Center
0

The Semalt Islamabad Expert: Čo je Spam Referrer a ako sa tomu vyhnúť?

1 answers:

Ak monitorujete návštevnosť svojich webových stránok denne a myslíte si, že získava trakciu, je pravdepodobné, že odkazujúci spam sa dostal do vášho blogu. Vo svojom účte Google Analytics môžete zaznamenať viac a viac prichádzajúcich odkazov, ktoré sa zdajú byť pridaním kvalitnej návštevnosti vašich stránok, ale je to úplne zlé. Keď dôkladne analyzujete zdroje odkazov na prichádzajúce odkazy, uvidíte nejaké podivné názvy domén, ako napríklad best-seo-offer.com, Get-Free-Traffic-Now - aerotank drip tip.com, 4webmasters.org, best-seo-solution.com , buttons-for-website.com, 7makemoneyonline.com, blackhatworth.com, ilovevitaly.com, priceg.com, resellerclub.com, prodvigator.ua, savetubevideo.com, kambasoft.com, screentoolkit.com a superiends.org.

Špičkový špecialista z Semalt, Sohail Sadiq, ubezpečuje, že je možné zbaviť odkaz spamu niektorými technikami.

Čo je odkaz spam?

Keď ste práve vyvinuli svoje webové stránky a neuskutočnili SEO, je pravdepodobné, že vaša stránka nebude dostávať žiadnu návštevnosť. Ak však získa návštevnosť z neznámych zdrojov, mali by ste zistiť, odkiaľ táto návštevnosť pochádza, a ako interaguje s vaším účtom Google Analytics. Niektoré ďalšie názvy domén, ktoré by ste mali mať na pamäti, sú socialseet.ru, o-o-8-o-o.ru, vodkoved.ru, iskalko.ru, myftpupload.com, luxup. ru, websocial.me, slftsdybbg.ru, ykecwqlixx.ru, seoexperimenty.ru, econom.co, darodar.com, edakgfvwql.ru, adviceforum.info. Akýkoľvek odkaz spamu je pridaný do vášho účtu Google Analytics od spammerov a miera odchodov je až 100%. Čokoľvek ako vyhľadávacích nástrojov , odkazy na iných stránkach, bannerové reklamy a e-maily vás môžu presmerovať na tieto podozrivé webové stránky. Z technického hľadiska pošle žiadosti HTTP do vášho účtu Google Analytics a potom sa rovnaká žiadosť postúpi na váš webový server. Musíte nájsť adresu IP sprostredkovateľa spamu a zablokovať ho vo svojom účte Google Analytics. Odkazovač je užitočný pri štatistickej webovej analýze a určuje, ktoré webové stránky generujú najväčšiu návštevnosť. Okrem toho hrá dôležitú úlohu pri formulovaní efektívnych a výkonných marketingových stratégií a pomáha vám zabezpečiť bezpečnosť vašich stránok na internete.

Ako používajú spameri?

HTTP odkazovač je vždy otvorený pre úpravy a môže byť ľahko editovať, čo je podozrivé pre webmasterov a prospešné pre spamerov. Hackeri a spameri zvyčajne menia vlastnosť sprostredkovateľa na webovú stránku, ktorú chcú propagovať. Existujú dva hlavné dôvody, prečo sa rozhodli robiť takéto veci.

Zvýšenie objemu dopravy

Spamovatelia vyvíjajú automatizované skripty, ktoré generujú návštevy stoviek až tisíc webových stránok s falošnými odporúčanými adresami URL, zvyčajne viac ako desiatimi návštevami denne. Webmasteri a blogeri môžu zaznamenať zvýšenie návštevnosti a zobrazenia sa generujú vo svojich účtoch Google Analytics vo veľkom počte. Tieto falošné adresy URL sa často používajú na oklamanie účtu AdSense a na úpravu súborov denníka. Môžete ich filtrovať vo svojom účte Google Analytics, aby stránky spammerov nedostali žiadnu návštevnosť vo vašom mene.

Zvýšenie vonkajších väzieb

Niektoré z blogov a stránok môžu publikovať veľké množstvo odkazov a môžu obsahovať odkazy späť na svoje stránky. To by umožnilo spamerom a hackerom vytvárať veľa spätných odkazov na svojich vlastných webových stránkach, čo by v konečnom dôsledku zlepšilo poradie ich vyhľadávačov.

Ako zastaviť sprostredkovanie spamu?

Ak spravujete webové stránky WordPress, môžete ľahko zastaviť spam sprostredkovanie pomocou inštalácie doplnku s názvom Stop Crawlers. Tento plugin sa dá stiahnuť z webu, alebo si ho môžete požičať od priateľa. Po nainštalovaní to ochráni vašu stránku WordPress od spamového odkazu do veľkej miery.

November 26, 2017