Back to Question Center
0

Stop Spam Bots s Semalt

1 answers:

Je dôležité zablokovať zlú návštevnosť, ktorá vám bráni v návrate na vašu stránku a zobrazovanie falošných zobrazení v službe Google Analytics. Po prvé, mali by ste pochopiť, či vaša návštevnosť prichádza zo spoločnosti Google alebo roboty sa zúčastňujú. Ak vidíte neočakávaný nárast návštevnosti, je pravdepodobné, že to nie je legitímne, pretože ste nevykonali SEO správne. V službe Google Analytics by ste mali navštíviť sekciu Zdroje návštevnosti a skontrolovať kvalitu návštevnosti a adresy IP. Webové prehľadávače, roboty alebo auto-osviežovače: môžete im pomenovať nič, ale nemôže ignorovať skutočnosť, že softvér používa World Wide Web rovnako ako skutoční ľudia - anti spam sitesi. Bohužiaľ, neposkytujú žiaden úžitok vašim webovým stránkam a iba predstierajú, že sa správajú ako ľudia a dávajú vám veľa názorov. Na druhej strane nemusí byť možné, aby ktokoľvek viedol množstvo návštev na svojich webových stránkach kvôli vysokej konkurencii. Svoj úsilie môžete skončiť tým, že robotov, ktorí môžu de-indexovať vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávača . Spoločnosť Google vyhľadáva iba odkazy a stránky, ktoré používateľom poskytujú skutočné a autentické informácie. Ak máte veľa spamov, ktoré vyzerajú ako skutoční ľudia, musíte hľadať riešenia na fórach, kde sa často diskutuje o činnostiach proti spamu. A ak ste unavení z neviditeľných robotov, roboty a škodlivý softvér boli navrhnuté tak, aby poskytovali zobrazenie stránok, falošné hity a možno aj kliknutia na partnerské odkazy bez toho, aby vám umožnili vytvárať skutočné vedenie.

Našťastie je možné sa zbaviť robotov a spamov tým, že budete mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí. V tomto ohľade vám Max Bell, Semalt manažér úspešnej zákazníckej služby, ponúka nasledujúce tipy:

Problém s botami

Môžete porozumieť skutočnému problému robotov len pri zvažovaní niektorých príkladov. Prvým príkladom je, že ak máte roboty Google, tieto sú zvyčajne navrhnuté tak, aby vám poskytli zobrazenia stránok podobných človeku. Môžete tiež trpieť robotmi, ktorých cieľom je vynútiť obnovenie vašich webových stránok. Obaja navštívia vaše stránky, zvyšujú návštevnosť a analytické hity. Majú vysokú mieru odchodov a strácajú čas na webových stránkach. Jediný rozdiel medzi týmito dvoma robotmi je, že robotníci Google robia niečo prospešné, kŕmia dáta späť na index vašich stránok, zatiaľ čo obnovovacie roboty nafúknu štatistiky návštevnosti vo veľkej miere, čím sa vaše affiliate programy ohrozujú. Preto je veľmi dôležité identifikovať roboty a zabrániť ich čo najskôr. Nemusíte robiť veľa, pretože spoločnosť Google poskytuje veľa programov a nástrojov na uľahčenie práce. Spameri môžu blokovať svoje roboty na nejaký čas, ale blokovanie na vašej strane by malo byť trvalé pre lepšie výsledky.

Blokovanie nežiaduceho návštevnosti Bot

Pomocou súborov .htaccess môžete blokovať nežiaducu návštevnosť botov. Ak zablokujete roboty v týchto súboroch, mohli by ste zlepšiť celkovú výkonnosť svojich webových stránok. Pomocou tejto metódy môžete zablokovať len roboty, ktoré môžu byť identifikované a sú známe ako spamy. Ak sa robot identifikuje ako oprávnený používateľ, radšej zablokujte svoje IP adresy čo najskôr. Nemôžete zablokovať všetky roboty, kým neurčíte ich IP adresy a neupravíte nastavenia vo vašom webovom hostiteľovi.

Ďalšou metódou je blokovanie robotov pomocou súborov .htaccess. Je tiež dôležité, aby ste zablokovali čo najviac IP adries, alebo nahradiť bezpečné adresy IP bezpečnými adresami. Ak ste používateľom programu WordPress, musíte zvládnuť zlú botovú prevádzku, pretože to je platforma, kde hackeri napadajú súbory vo veľkom počte. Môžete upraviť súbor .htaccess a vložiť rôzne kódy, aby ste zostali v bezpečí na internete.

November 24, 2017