Back to Question Center
0

Škrábaný obsah a vplyv na vaše hodnotenie na stránkach - expert na Semalt, Natalia Khachaturyan

1 answers:

Škrabanie obsahu môže byť opísané ako akt zberu obsahu z iných miest na internete a jeho zverejnenie ako vlastnú prácu na vašich webových stránkach. Existuje množstvo webových stránok, ktoré obsahujú obsahy z iných webových stránok. Niektoré webové stránky si vyberú články z inej webovej stránky a uverejnia ich ako vlastnú prácu, zatiaľ čo iní budú ísť až tak ďaleko, ako kopírujú celé webové stránky - ssl youtube unblocker.

Tento druh správania je v rozpore so smernicami stanovenými spoločnosťou Google, ako aj so zákonmi o autorských právach v Spojených štátoch amerických a mnohých ďalších krajinách. Väčšina ľudí, ktorí zrušili obsah, si uvedomujú, že robia nesprávnu vec. Takže ak neveríte, že ste škrabanie obsah, potom pravdepodobne nie.

Strategický obsah Semalta , Natalia Khachaturyan, hovorí, že ak chcete vyhnúť škrabaniu obsahu, odporúča sa pri zobrazovaní informácií z iných webových stránok postupovať opatrne. Niekedy môžu webmasteri v postrannom pruhu obsahovať "Twitterové kanály" alebo "najnovšie informačné kanály". Nie je to nevyhnutne zlé. Vo väčšine prípadov je zobrazenie takýchto vecí v bočnom paneli v poriadku. Ak však zobrazíte príliš veľa informácií z príliš veľa zdrojov, hrozí vám porušenie pokynov spoločnosti Google.

To generuje nasledujúcu otázku, koľko je príliš veľa? Na túto otázku nie je žiadna konkrétna odpoveď, ale je úplne dôležité, že obsah z iných zdrojov nemusí prekročiť 10 percent vášho webového obsahu Dobrým príkladom by bol typický blog, ktorý obsahuje bočný panel s informačnými kanálmi.V prípade, že vaše blogové príspevky sú príliš krátke, je pravdepodobné, že vaše novinky budú mať viac obsahu ako váš blog

Zvážte, ako by mal vyhľadávač zobraziť takúto stránku. Dospeje k záveru, že väčšina vašej stránky je naplnená obsahom, ktorý nie je originálny, alebo opakovaným obsahom, ako je vaše zápätie a logo. V dôsledku toho ste webová stránka nemusia byť považované za skvelý zdroj pre predmet obsahu.

Musíte vedieť, že spoločnosť Google načrtla niektoré príklady toho, čo považuje za škrabanie. Napríklad webové stránky, ktoré kopírujú a publikujú obsah z iných webových stránok bez toho, aby k nej pridali akúkoľvek formu obsahu alebo hodnoty, sa považujú za škrabky na obsah. To isté platí pre weby, ktoré kopírujú obsah z iných webových stránok a potom ich upravujú mierne, možno nahradením synonymami a následným zverejnením. Môžu sa tiež pokúsiť o úpravu obsahu pomocou automatizovaných techník, ako sú napríklad rozmetávače výrobkov.

Podobne niektoré stránky môžu reprodukovať stále zdroje obsahu z iných webových stránok bez toho, aby poskytovali používateľom akúkoľvek formu organizácie alebo výhody. Tieto pravidlá sú v rozpore so smernicami spoločnosti Google a môžu byť pre ne prísne potrestané.

Škrabanie obsahu nielen zastaví písomný obsah. To isté platí pre vložený obsah, ako sú obrázky, videá a iné formy médií. V tomto prípade môžu niektoré webové stránky vložiť tento obsah z iných webových stránok, bez toho, aby museli používateľovi nevyhnutne pridávať podstatnú hodnotu. To tiež môže byť silne potrestané vyhľadávačmi. Bude to len ublížiť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch, skôr než pomáhať.

November 26, 2017