Back to Question Center
0

Sémant: Sémantické vyhľadávanie a prečo to myslí

1 answers:

Sémantické vyhľadávanie zaviedla spoločnosť Google v roku 2006 aktualizáciou Hummingbird. Je to sofistikovanejšie vyhľadávanie, pretože pri odpovediach na otázky zohľadňuje mnoho faktorov. Aktualizácia Hummingbirdu priniesla viac ako len konverzné otázky - fake australian dollars. Skúma každé slovo, kontext a ďalšie informácie.

Ryan Johnson odborník na Semalt hovorí, že sémantické hľadanie zahŕňa použitie veľa zdrojov. Vyhľadávač využíva informácie, ktoré získal v priebehu času, aby poskytol presné výsledky. Informácie zhromaždené v priebehu času zahŕňajú kontexty, ktoré sa spoločnosť Google môže učiť na základe histórie používateľov, regionálnych trendov, ročných období, pravopisných chýb a ďalších faktorov, ktoré informujú o modeloch vyhľadávania.

Zvážte, keď zadávate konverzáciu dotazov a získať presné výsledky. Alebo keď vidíte výsledky zobrazujúce nesprávne napísané automatické opravy, informácie zobrazené skôr v grafickom a nie vo formáte text. To všetko poukazuje na vyhľadávanie sémantických a nie kľúčových slov.

Sémantické hľadanie vyplynulo zo sémantického webu, ktorý je postavený na ontológii. Ontológie sú rámcami faktov a informácií, ktoré tvoria systém vedomostí. Takže ontológie umožňujú analýzu vstupov založených na sieti súvisiacich faktorov.

Ako ovplyvňuje vyhľadávanie

Myslieť na metaznačky ako jednoduché sémantické prvky v sémantickom webe, ktoré poskytujú rámec pre zdieľanie údajov na webe pre vyhľadávanie v tomto prípade. Metatags predstavujú malý počet informácií ako sémantické vyhľadávanie na prístup k ďalším informáciám z rôznych webových zdrojov.

Sémantické vyhľadávanie sa zlepšuje vďaka strojovému učeniu, takže má široký pohľad na otázky a zohľadňuje faktory, ktoré dokážu určiť zámer vyhľadávacieho používateľa. Ak by výsledky vyhľadávania boli založené výhradne na kľúčových slovách, pred hľadaním správneho výsledku by ste museli prekonať stovky, možno tisícky alebo viac výsledkov.

Takže keď premýšľate nad presnosťou a pohodlnosťou, sémantické vyhľadávanie je lepšie ako jednoduché vyhľadávanie kľúčových slov, šetrí čas a uľahčuje vyhľadávanie na webe. To je najlepšia vec týkajúca sa sémantického hľadania.

Vplyv na webové stránky

Pozoruhodný efekt sémantického vyhľadávania spočíva v tom, že stránky sa môžu hodiť vysoko napriek tomu, že chýbajú niektoré kľúčové slová. Napríklad, ak stránka zobrazuje informácie o opravách drevených palubných dosiek bez presného kľúčového slovného spojenia, môže sa stať medzi najlepšími výsledkami.

Vyhľadávače sa úplne nespoliehajú na názvy značiek a kľúčových slov, ale tiež zvažujú zámer používateľa z ich správania pri prehliadaní. Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú výsledky vyhľadávania, patria sezónne faktory a miestne trendy.

Ako ovplyvňuje marketing obsahu

sémantické hľadanie kúzla doom pre kľúčové slovo plnka. Núti obchodníkov, aby investovali viac do hodnoty obsahu a čitateľnosti. Ak spustíte SEO a obsahové marketingové aktivity v súlade so súčasnými osvedčenými postupmi, sémantické vyhľadávanie je pre vás skvelou správou. Presné kľúčové slová už nie sú hlavným problémom pre žiadneho obchodníka s obsahom. Vyhľadávacie nástroje môžu zistiť význam vášho obsahu a nasmerovať používateľa, ktorý ho potrebuje prostredníctvom výsledkov vyhľadávania.

Najlepší obsah je intuitívny v tom, že predpokladá potreby používateľa. Takže možnosti rozšíreného vyhľadávania znamenajú, že by ste mali lepšie porozumieť vašim vyhliadkam. Potom bude váš obsah rezonovať s ich zámerom a vyhľadávacie nástroje ich môžu nasmerovať na vašu stránku.

November 24, 2017