Back to Question Center
0

Semalt zdieľa príručku k blokovaniu a odstráneniu spamu Google Analytics

1 answers:

Spam Analytics nie je nový problém, ale naposledy sa stal oveľa nebezpečnejším ako kedykoľvek predtým. Vedúci expert z Semalt , Lisa Mitchellová, vysvetlí niektoré spôsoby blokovania a odstránenia spamu služby Google Analytics. Dalo by sa tiež predstaviť, ako majú vplyv na vaše stránky - best cctv camera for jewellery shop.

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že spam v analytikách je dostupný v rôznych formách: spam spamu a bot spam. Obe tieto formuláre vo veľkej miere ovplyvňujú vašu službu Google Analytics. Preto by mal byť spôsob, ako s nimi zaobchádzať, byť iný a vaše zameranie by malo byť na to, ako ich odstrániť celá.

Čo je Bot Spam?

Bot traffic alebo bot spam je bežnejší a nebezpečnejší, než by ste niekedy očakávali. V posledných mesiacoch infikovalo viac ako dve miliardy webových stránok kvôli nízkej kvalite návštevnosti. Nie všetky roboty sú však nebezpečné alebo zlé. Google, Bing a ďalšie veľké vyhľadávače závisia od vyhľadávacích robotov, pokiaľ ide o prehľadávanie a indexovanie obsahu na webových stránkach. Komerčné crawlery, ako je SEMrush, Pinterest, feed fetchers ako FeedBurner, Twitter, ako aj sledovanie robotov ako WordPress, Uptime Robot, sú všetko dobré. Ale mali by ste robiť to najlepšie, aby ste sa zbavili nevyžiadanej pošty, ktorá má do značnej miery zničiť váš web.

Existujú rôzne spôsoby, ako zablokovať a odstrániť roboty a spam. Niektoré z nich boli uvedené nižšie.

Funkcia automatického filtrovania Bot / Spider

Táto funkcia bola zavedená spoločnosťou Google pred niekoľkými mesiacmi. Umožňuje vám skontrolovať a zablokovať prevádzku, ktorá pochádza z neznámych adries IP. Môžete ľahko zbaviť pavúkov a robotov s týmto typom. Filtre môžete vytvoriť v zozname IAB / ABC International Spiders & Bots. Automatické filtre sú najsilnejšou obranou proti spamovým spamom, keďže už boli využívané rôzne lokality. Je ľahké realizovať a prináša vám vynikajúce výsledky.

Blok Bots pomocou .htaccess

Ďalším spôsobom je blokovanie robotov pomocou súborov .htaccess. Táto funkcia automatického filtrovania pomáha odstrániť roboty navštívi vaše Google Analytics. Zabraňuje príchodu robotov, ale nemôže byť trvalým riešením pre vaše webové stránky. Ak máte akékoľvek nejasnosti alebo otázky týkajúce sa tu poskytnutých riešení, môžete sa s nami obrátiť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

November 24, 2017