Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, prečo by mal blokovať roboty a webové stránky

1 answers:

Je bezpečné povedať, že veľa názorov, ktoré prichádzajú na vašu webovú stránku, pochádza z nehumánnych a nepravých zdrojov, a to nie je v poriadku, pretože sa musíte zbaviť, ak chcete, aby vaše webové stránky narastali. život. Ak máte pocit, že botová návštevnosť je dobrá a spoľahlivá, urobíte veľkú chybu, pretože môže viesť Google k zákazu vášho účtu AdSense. Najčastejšie roboty sú viditeľné ako ľudská návštevnosť v službe Google Analytics, ale pred niekoľkými mesiacmi to nebolo. V súčasnosti viac ako sedemdesiat percent prevádzky generovanej malými webovými stránkami pochádza z robotov a falošných zdrojov. Max Bell, expert Semalt , vás varuje, že roboty sa vždy pokúšajú dostať na vaše stránky veľa spôsobov, a nemusí sa vám ich dať zbaviť - personal computer expert support.

Dobré roboty

Značný počet robotov, ktorí navštevujú vaše stránky, nie sú nič iné ako falošné a zbytočné; dokonca sú užitočné pre vaše webové stránky, ak prichádzajú v malom množstve. Niektoré dobré roboty napríklad používa samotný Google na objavovanie nového obsahu online. Takmer všetky vyhľadávače používajú dobré roboty na identifikáciu kvality článkov. Spôsob, akým určujú kvalitu, sa zmenil, teraz sa uchýli k používaniu rozsiahlych softvérových služieb rojov. Ragy nasledujú odkazy, skočia z jednej stránky do druhej a indexujú nový a zmenený obsah. Google roboty sú komplikované, s hlbokými pravidlami, ktoré môžu riadiť ich správanie. Napríklad príkaz NoFollow na odkazy ich robí menej efektívnymi a neviditeľnými pre roboty Google.

Bad Bots

Špatné roboty sú tie, ktoré zničia vaše stránky a nemôžu priniesť žiadne výhody. Zámerne sa vyhľadávajú a automaticky sa indexujú. Váš obsah sa zobrazuje ľuďom a robotom, ignorujúc kvalitu a pravosť. Nesprávne roboty ignorujú smernice robota a nepoužívajú IP bloky na udržanie kvality webových stránok. Jedným z najväčších problémov s týmito robotmi je, že obsah je ťažké indexovať a zostáva skrytý od verejnosti, zatiaľ čo zostáva otvorený pre hackerov, ktorí môžu pristupovať k vašim súborom, aby váš systém bol ohrozený. Existujú aj spam roboty, ktoré môžu poškodiť celkový výkon vašej lokality. Vyplňujú vaše stránky s preddefinovanými správami, čím sa affiliate marketingu cítia zlé.

Ak zablokujete roboty?

Ak neustále prijímajú názory od dobrých robotov, nemusí byť potrebné ich zablokovať. Ak však dostávate pohľady zo zlých robotov, zvážte ich blokovanie. Mali by ste zablokovať Googlebot, ktorý je tu na odstránenie vašich stránok z výsledkov vyhľadávača. Na druhej strane by ste mali určite zablokovať spamboty. Ak ste si vedomí ochrany vašich stránok pred DDOSingom, je potrebné blokovať IP adresy robotov a spamerov. Vždy si pamätajte, že zlé boty by sa nikdy nestarali o vaše súbory robot.txt, čo je veľmi nešťastné, pretože ochrana tohto súboru je povinná pre váš rast stránky a jeho celkový výkon.

November 24, 2017