Back to Question Center
0

Semalt smeruje, ako blokovať tlačidlá pre webové stránky a Darodar Bots

1 answers:

Mnoho majiteľov webových stránok zaznamenalo darodar.com a domény tlačidiel pre domény webových stránok zobrazené v prehľadoch služby Google Analytics. Pohybujú ako sprostredkovatelia, ktorí posielajú značné množstvo dopravy. Nestrácajú škodu na webe, ale počet návštev, ktoré prezentujú na webových stránkach, ovplyvňuje mieru odchodov a čas strávený na stránke. Výsledkom je, že algoritmus vyhľadávania Google bude považovať za problém s kvalitou a že ľudia nenájdu to, čo hľadajú na webe. V dôsledku toho znižujú poradie vyhľadávania na webových stránkach - permanent homepage backlinks. Zdá sa, že to nie je veľa pre veľké organizácie, ale pre malý podnik s webovou stránkou to môže spôsobiť alebo prerušiť jej fungovanie.

Alexander Peresunko, manažér úspechu zákazníka Semalt , tu uvádza niekoľko užitočných spôsobov, ako tento problém prekonať.

Oba prehľadávače odkazujú späť na stránky, ktoré sa zdajú byť legitímne. Zdá sa, že Darodar ponúka používateľom analýzu webových stránok, zatiaľ čo tlačidlá pre webové stránky dávajú podnikom možnosť zdieľať svoje URL prostredníctvom takých vecí ako + AddThis. Tam, kde sa zdá, že otázka legitimity končí, pretože niektoré zdroje odhalili hanebné úmysly týchto dvoch stránok. Darodar bol viac ako tlačidlá pre webové stránky a vytvoril "botnet". Botnet je sieť počítačov infikovaných vírusmi, ktorých zámerom je narušiť bezpečnosť počítača. Poskytuje hackerom zraniteľnosti, ktoré potrebujú na návrat do systému. Jeden riadiaci botnet smeruje aktivity týchto sietí.

Botnet obsahuje tisíce adries IP, čo sťažuje úspešné zablokovanie prehľadávača pomocou funkcie Vylúčenie IP v službe Analytics. Časté články poukazujú na skutočnosť, že bot stále infikuje webové stránky prostredníctvom jedného alebo viacerých programov s vloženým vírusom. Soundfrost je jeden populárny nástroj na prevzatie, ktorý obsahuje uvedený vírus.

Používanie robotov. txt metóda zablokovať tlačidlá pre webové stránky a darodar, ako by to bolo s inými prehľadávačmi / pavúkmi, by nebolo tak účinné, pretože sa to odvoláva na dobrovoľné dodržiavanie. Ak majiteľ v súčasnosti beží stratégie Black Hat, ich aktivity nie sú v súlade s ustanovenými usmerneniami.

darodar bot má niekoľko použití. Jedným z nich je umelé zvýšenie SEO stránky prostredníctvom nasmerovania návštevnosti na stránky. Jeho konfigurácia je taká, že sa nezobrazuje ako prehľadávač. Vyzerá to, že skutočný návštevník a vyhľadávač to zahrnie do svojich prehľadov, čo povedie k skresleniu údajov služby Analytics. Toto je známe ako spamový odkaz, čo sa stalo menej efektívnym kvôli nedávnym aktualizáciám algoritmov.

Wikipedia definuje sprostredkovanie spamu ako formu spamdexingu, ktorá zahŕňa opakované žiadosti s použitím falošnej adresy URL odkazujúcej na stránku, ktorú chce spammer inzerovať. Tieto stránky sa neúmyselne spájajú späť so stránkou spamera, ktorá pre nich zaznamenáva návštevnosť. Je prospešné pre spamera, pretože bezplatné odkazy pomáhajú pri vytváraní rebríčkov vyhľadávania.

Ďalšou úlohou, ktorú botnety slúžia, sú útoky odmietnutia služby, kliknutie na podvody, spamdexing, krádež alebo osobné a finančné informácie, poštové relé SMTP pre spam a banské mince. Na základe týchto zistení by nebolo žiaduce mať takúto návštevnosť na internetovej stránke.

Tlačidlá pre webové stránky majú podobné funkcie, iba to, že ich doručenie je trochu iné. Ponúka šikovný nástroj na zdieľanie webových stránok. V momente, keď ho majiteľ nainštaluje, vytvorí bránu, ktorú ľudia môžu využiť na unesenie webového prehliadača návštevníkov svojich stránok.

Blokovacie tlačidlá pre webové stránky a Darodar

Možnosť zablokovať tlačidlá pre webové stránky a darodár pomocou vylúčenia IP, aby sa zabránilo prevádzke z nich, nebude tak úspešné. Dôvodom je, že obaja majú veľa IP adries, ktoré zvyšujú návštevnosť stránky. Alternatívou je úprava súboru .htaccess každej z týchto domén a blokovanie návštevnosti. Aby ste to dosiahli, musíte sa dostať do koreňového adresára na webovom hostiteľovi, ktorý tvorí stránku WordPress. Uistite sa, že používate systém Apache, ktorý používajú väčšina hostiteľských poskytovateľov. Ak niekto nemá skúsenosti so zmenou súborov .htaccess, požiadajte webmastera, aby s ním pomohol, pretože akákoľvek nepatrná chyba môže viesť k zhadzaniu celej stránky.

November 24, 2017