Back to Question Center
0

Semalt odhaľuje rozdiel medzi SEO a SMM

1 answers:

Väčšina firiem chce v internetovom marketingu prosperovať. Aby ste však uspelion-line marketing, je potrebné niektoré techniky digitálnej éry, ako je SEO a SMM. Tieto dve techniky môžu znieť rovnako pre podnikateľaktorý nie je oboznámený s oblasťou digitálneho marketingu. Napríklad SEO môže zahŕňať vyhľadávanie kľúčových slov v sociálnych médiáchmarketing zahŕňa platené reklamy. Dve taktiky môžu byť prospešné pre väčšinu on-line podnikov, hlavne ak poznáme rozdiel.

Jason Adler, manažér úspešného riadenia zákazníckej služby Semalt Digital Services predstavuje niekoľko kľúčových bodov, ktoré môžu diferencovať SEO od SMM:

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO).

Jedná sa o taktiku vo vývoji webových stránok, ktorej cieľom je zvýšiť viditeľnosťvašich webových stránkach vo vyhľadávacích nástrojoch, najmä ak jeden kľúč vo vyhľadávacom dopyte. SEO kombinuje veľa on-site a off-site faktory získaťnávštevnosť z vyhľadávačov. Pre digitálneho marketingu. Cieľom akejkoľvek úspešnej SEO kampane je získať priaznivé miesto v rebríčkuvýsledkov vyhľadávacích nástrojov pre danú množinu kľúčových slov. To je dôležité, pretože môžete poraziť svojho konkurenta, získať novú kvalitu návštevnostia čo je najdôležitejšie, zvýšiť počet konverzií. SEO zahŕňa použitie stratégií, ako sú:

  • Kľúčové slová vyhľadávanie
  • Navrhovanie webových stránok
  • Budovanie obsahu
  • Prepojenie
  • Nástroje automatizácie

Search Engine Marketing (SEM) je iný prístup k online marketingu.SEM je sponzorovaný záznam. Zahŕňa umiestňovanie zacielených reklám na stránky organických výsledkov vyhľadávania konkrétneho používateľa..Postup zahŕňaponúkanie. Niektoré osoby v určitých demografických údajoch uvidia vašu reklamu na dané obdobie. Táto metóda sa používa široko vďaka svojej bezproblémovejautomatizácia platby za kliknutie.

Sociálny mediálny marketing (SMM).

Zatiaľ čo SEO zhromažďuje návštevnosť prostredníctvom vyhľadávačov, SMM je ďalší digitálnymarketingovú taktiku. Spoločnosť SMM prísne používa sociálne médiá ako svoje kritériá na získanie zákazníkov online. Sociálne médiá sú zamerané na popredné spoločenskésieťové stránky ako Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest a LinkedIn. Obchodníci v tejto oblasti zvyšujú povedomie značiek, zhromažďujúe-maily, získanie odkazov a zvýšenie ich ziskových marží pomocou mnohých dostupných spôsobov pre sociálne médiá. Napríklad Facebook má astratégie platených reklám. Tieto reklamy budú zacielené na konkrétnu demografickú skupinu, ktorú ste správne nastavili. Iný online marketingkanály v sociálnych médiách zahŕňajú:

  • Twitter
  • Videá ako YouTube alebo Vimeo
  • LinkedIn
  • Zdieľanie obrázkov ako v Instagram a Pinterest.

Tradične, ako SEO, tak aj SMM cieľ získavajú klientov pre webové stránky. napriekrozdiel, zvyšujú povedomie o značke aj potenciálnym spotrebiteľom. Na druhej strane, premena návštevníka na azákazník nie je od nich úplne závislý. Ďalšie faktory, ako je návrh webových stránok, nadobúdajú účinnosť.

Záver

Spoločnosti, ktoré chcú byť úspešné online, potrebujú digitálny marketing,termíny ako Search Engine Optimization (SEO) a Social Media Marketing (SMM) môžu byť mätúce. SEO aj SMM sú digitálnym marketingomtechniky. Väčšinou sa zameriavajú na zvýšenie viditeľnosti značky a hlavne na získanie nových klientov online. Obaja sú všakv spôsobe, akým fungujú. Napríklad SEO zahŕňa zvýšenie viditeľnosti vo veľkých vyhľadávačoch, zatiaľ čo SMM znamená zvýšeniepovedomie o značke prostredníctvom sociálnych médií. Prostredníctvom pochopenia ich rozdielov sú obidve taktiky nevyhnutné a môžu priniesť dlhodobé výhodypodnik, ak sa vykonáva správne Source .

November 23, 2017