Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert vysvetľuje, čo robiť s Referrer Spam vo vašom Google Analytics

1 answers:

Pre väčšinu vlastníkov webových stránok je spam spam návštevnosť hlavným problémom ovplyvňujúcim metriky návštevnosti. V službe Google Analytics sa niektoré údaje o návštevnosti môžu objaviť, ale neodrážajú sa na paneli vášho webu. V takýchto prípadoch existuje veľká pravdepodobnosť, že takéto webové návštevy nepochádzajú od návštevníkov, ale z počítača "zombie". Dopravy z robotov a botnetov znižujú presnosť techník digitálneho marketingu , ako napríklad SEO a marketing obsahu.

Sohail Sadiq, vedúci odborník z Semalta , poskytuje v článku niekoľko praktických otázok, ktoré by ste mali zvážiť.

Webové návštevy robotov a človeka

V niektorých prípadoch uvedených vyššie môžu nastať časy, keď by nová webová stránka mohla začať dostávať stály tok návštevnosti z niektorých bežných domén - servicios de hosting. V týchto prípadoch neosláňajte víťazstvo, pretože to môže byť z veľkých botnetových schém. 50% svetovej návštevnosti webu pochádza z robotov. Bots sú pre použitie na niektorých webových stránkach nevyhnutné na základné účely. Bots tiež pomáhajú vyhľadávač siete a iné stránky index stránky, ktoré sú určené pre optimalizačné techniky, ako je obsah marketing .

Nie všetky webové prehľadávače sú zlé, napríklad webové stránky ako PayPal a Google závisia od robotov, ktorí vykonávajú niektoré z ich kľúčových aspektov ich aktivít. významný pokrok v personalizácii výsledkov vyhľadávania Užitočné robotovia pomáhajú tvorcom webových stránok zlepšovať používateľskú skúsenosť mnohých osôb, ktoré ich používajú .

V iných prípadoch používajú ľudia roboty na vykonávanie škodlivých webových útokov na rôzne stránky na webových stránkach. Oni trik vyhľadávacích systémov zamieňať majiteľa webových stránok o počte návštevníkov prichádzajúcich na stránky. Spam sprostredkovateľa môže prísť rôznymi spôsobmi. Niektoré z rôznych foriem, ktoré odkazujú na spam, sa vyskytujú v tomto článku.

Typy odkazov spam

Pokiaľ ide o popis spamu odkazov, je nevyhnutné uviesť druh kontextu sprostredkovania odkazov. Vo väčšine prípadov tento druh spamu prichádza dvoma spôsobmi:

Sprostredkovateľ spamu

Toto môže presmerovať návštevy webových stránok na vaše webové stránky, ale nemusia sa zobrazovať na vašom informačnom paneli. Okrem toho ovplyvňuje metriky služby Google Analytics, scenár, ktorý by mohol zasahovať do zavedených stratégií internetového marketingu.

Spam sprostredkovateľ spam

Tento typ nevyžiadanej pošty môže zahŕňať návštevy na webových stránkach, ktoré môžu alebo nemusia odrážať údaje na informačnom paneli vašej webovej stránky. V tomto prípade sa doména, ktorá odkazuje na falošné návštevy webových stránok, pokúša falošne zobraziť informácie, ktoré Google Analytics zobrazuje.

Techniky spamu Referrer využívajú botnety na opakované návštevy webových stránok na serveri pomocou tejto konkrétnej webovej stránky. Vo väčšine prípadov sa ľudia nachádzajúci sa za škodlivými útokmi snažia zvýšiť poradie stránok na stránkach SERP väčšiny stránok. V iných prípadoch sa ľudia pokúšajú generovať výnosy z vykonávania týchto útokov.

Záver

Spam sprostredkovateľa je veľký problém, ktorý môže spôsobiť skreslenie vášho GA v mnohých ohľadoch. Napríklad zvýšená návštevnosť z odkazovacích robotov znižuje presnosť vašich údajov, ako aj kvalitu návštevnosti. Čas zaberania a sadzba na vašich webových stránkach sú nízke. Je dôležité odstrániť nevyžiadanú poštu na sprostredkovanie vašich stránok.

November 26, 2017