Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert: Tipy na boj proti spamu Referrer v službe Google Analytics

1 answers:

Sprostredkovateľ spamu vytvárajú prehľadávače, pavúky a roboty s cieľom pritiahnuť vás do stránok odporúčania a vyzývať vás k nákupu produktov online. Tento spam je zacielený na vašu webovú lokalitu s analýzami a narastá. Nový odkazový spam, ktorý bol spustený, je link.zhihu.com - diferencia entre full frame y reflex. Ak navštívite túto adresu URL alebo podobnú webovú stránku, budete presmerovaný na stránku, na ktorej si nevyžiadaná pošta vyžaduje, aby ste si kúpili svoje produkty alebo propagovali ich obsah online.

Cieľ spamu často odporúča propagovať vírusy a škodlivý softvér na internete a pri návšteve nevyžiadaných odkazov a pri prehliadaní on-line musíte byť opatrní. Zabezpečte, aby ste sa ich zbavili vo svojom účte Google Analytics. Môžete si myslieť, že spammer odkazov je neškodný, pretože zvyšuje návštevnosť vašich webových stránok, ale mýlite sa. Bots a pavúky generujú tento typ návštevnosti a hity, ktoré získate, nie sú skutočné. Zdá sa, že zvýši mieru odchodov a čas strávený na vašich webových stránkach je nula sekúnd. Prevádzka s duchmi vám nedosiahne pozitívne výsledky a neporiadok s údajmi služby Google Analytics. V závislosti od spamu sprostredkovateľa je stratégia čiernej čiapky SEO a používa ju neoprávnené spoločnosti a poskytovatelia služieb.

Vedúci expert z Semaltu , Sohail Sadiq, tu vysvetľuje, ako identifikovať odkaz spam

Existujú niekoľko spôsobov, ako identifikovať spamový odkaz vo svojom účte Google Analytics, napríklad:

  • Ak nemáte jazyk, ktorý sa používa vo vašich údajoch o analýze a na opis vašich stránok použite niečo iné.
  • Ak meno hostiteľa navštevujú neznáme používatelia takmer denne.
  • Ak máte referenčné adresy URL ako darodar.com a free-website-buttons.com.
  • Ak bola lokalita zasiahnutá ruským spamom a hacker vám hrozí krádež informácií o kreditnej karte alebo banke.

Ako zablokovať odkaz spam v službe Google Analytics

Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť spamu odkazov vo vašom účte Google Analytics. Prvým je použiť filtre a druhým je úplne zablokovať.

Filtre sú jednoduchý spôsob, ako v prehľadoch zakázať nekvalitnú prevádzku. Ľahko sa vytvárajú a referencie sa nikdy nezaznamenajú po pridaní podozrivých webových stránok do vašich filtrov.

Súbor .htaccess môžete upraviť týmto kódom:

# Stop Spam

RewriteCond% {HTTP_REFERER} exampleI \ .com [NC, OR]

RewriteCond% {HTTP_REFERER} exampleII \ .com [NC, OR]

RewriteCond% {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC, OR]

RewriteRule. * РІР [F]

Tento kód by sa mal umiestniť spolu s adresami URL, ktoré chcete odstrániť. Môžete tiež skopírovať a vložiť riadok "RewriteCond" pre všetky adresy URL, ktoré možno budete chcieť zablokovať vo svojom účte Google Analytics.

Používajte filtre na blokovanie odkazov duchov

Je pravda, že blokovanie súboru .htaccess je jednoduché, ale väčšina spamerov je dosť chytrá, aby to neumožnilo. Za takýchto okolností môžete použiť filtre na zablokovanie odkazov duchov. Existuje niekoľko cvičení, z ktorých sa môžete inšpirovať. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je filtrovať návštevnosť v službe Analytics pomocou názvu hostiteľa. Sprostredkovanie duchov a spamový odkaz sa zobrazujú ako neplatné názvy hostiteľov v účte Google Analytics. Najprv by ste mali nájsť svoju polohu a zablokovať ju v časti Admin. Uistite sa, že ste pomocou tejto metódy zablokovali všetky podozrivé webové stránky a odporúčania duchov.

November 26, 2017