Back to Question Center
0

Semalt Insight o hodnotení obsahového marketingu

1 answers:

Marketingové stratégie sú vždy potrebné. Koľkokrát sme počuli, "SEO je mŕtva?" Tisíce krát. Rozvoj SEO však nie je dokončený, ale stále sa mení na niečo iné.

V súčasnosti je SEO neoddeliteľne spojená s marketingom obsahu. Ak to robíte správne, tak by to malo byť. Content marketing sa podarilo vybudovať svoju značku ako jednu z najdôležitejších v oblasti webového marketingu. Ak môžete rozvinúť svoj marketingový obsah pomocou prispôsobených, relevantných a cenných materiálov, potom získate odmenu vo forme zvýšenej návštevnosti, hodnoty značky a napokon obrovskej návratnosti investícií.

Nik Chaykovskiy, manažér úspechu zákazníka Semalt , vysvetľuje, ako čo najlepšie využiť marketingovú stratégiu pre vaše podnikanie.

Ako zistiť, či ste výnosy?

Nakoniec, obrovské dopady a zvýšená návštevnosť vedú k zvýšeniu miery konverzácie publika, čo vedie k značným ziskovým rozpätiam..To je konečný cieľ. To je to, čo sa stáva cenným.

Keď sa však sústredíme na parametre mimo povrch, nemusia sa brať do úvahy faktory, ktoré sú skutočne dôležité. Inými slovami, ako môžete vyhodnotiť svoj obsahový marketing a spätne s ním súvisiace investície?

Zjednodušenie metrík

Pri meraní úrovne návratnosti investícií do kontinentu sa musíte spýtať, aké sú vaše podnikateľské ciele a čo očakávate v kampani. Vaša odpoveď na túto skutočnosť informuje o metrikách, na ktoré dávate pozor. Niektoré z týchto informácií sa môžu ľahko zachytiť; iné informácie môžu byť komplikované a poskytujú komplexný prehľad o výkonnosti obsahu.

Pokiaľ ide o marketing obsahu, je tu niekoľko metrík, ktoré by ste mali zvážiť:

  • Výrobné náklady

Dávajte pozor na dôsledky marketingových nákladov na vaše podnikanie.

  • Náklady na distribúciu

Sledujte, čo vynakladáte pri šírení obsahu.

  • Zvýšené príjmy

Zvýšenie zisku tvorí základ, na ktorom hodnotíte udržateľnosť vášho marketingového zásahu v oblasti obsahu.

  • Hĺbka posúvania a čas strávený na webovej stránke

Určenie týchto dvoch parametrov poskytuje prehľad o tom, či vaše publikum číta váš obsah.

Ako by to stálo porovnanie s Google Adwords?

Musíte byť schopní ospravedlniť kapitál, ktorý investujete do marketingu obsahu, a to zvážením nákladov na reklamu realizovanú prostredníctvom služby Google Adwords.

Okrem toho majte na pamäti, že obsah by sa mal doplniť o kľúčové slová, ktoré vám prinesú najväčší počet potenciálnych zákazníkov.

Korelácia medzi časom nákupu a prvým kontaktom

Určovanie, ako dlho môžu potenciálni klienti uskutočniť nákup od okamihu, keď zhliadnu váš obsah, poskytujú prehľad o účinnosti marketingovej stratégie.

Vírusový potenciál

Určovanie tejto pomoci vám umožní získať prehľad o tom, ktorý materiál najlepšie predáva na sociálnych médiách.

Stupeň interakcie publika

Mali by ste zvážiť počet akcií, tweetov, kliknutí a stiahnutí, pretože zobrazujú úspech vašich marketingových zásahov.

Čítanie času

Mali by ste sledovať obdobie, ktoré vaše publikum čítalo konkrétny materiál.

Vernostné sadzby

Určenie toho, ktorý obsah láka spätnú skupinu, hovorí o objeme vašich marketingových stratégií.

Obsah dlhovekosti

Mali by ste určiť trvanlivosť vášho materiálu prostredníctvom odberov, názorov a pripomienok.

Samozrejme, zvážte zapojenie publika a spoločenské zdieľanie ako typické metriky sociálnych médií. Vyššie uvedené metriky sú dôležité pre určenie návštevnosti, buzzov a vplyvu obsahu Source .

November 23, 2017