Back to Question Center
0

Semalt Expert: Zablokovanie Bot Traffic v Google Analytics raz a pre všetkých

1 answers:

Ak pravidelne používate službu Google Analytics, pravdepodobne budete chcieť vedieť, ako dosiahnuť kvalitnú návštevnosť vašich webových stránok. Pokiaľ ide o skutočnú ľudskú prevádzku, existuje niekoľko optimalizácia pre vyhľadávače a techniky sociálnych médií, o ktoré sa treba postarať. Nedávno bolo hlásené, že roboty a falošná prevádzka predstavujú päťdesiat percent celkovej návštevnosti na typickom webe. Dúfame, že väčšina tejto návštevnosti sa vyradí z nástroja Google Analytics pomocou rôznych nástrojov a techník - noleggio piscine gonfiabili bologna.

Predtým bolo jednoduché zbaviť sa robotov a sme si istí, že roboty nikdy nespracovávali JavaScript. Samotná služba Google Analytics používa jazyk JavaScript, takže roboty sa v službe Google Analytics nemôžu zobrazovať. Teraz sa však tento trend zmenil, pretože hackeri sú teraz oveľa šikovnejší ako kedykoľvek predtým a vedia všetky techniky, ktoré by zničili vaše webové stránky. Okrem toho, s rozširovaním jQuery, jednoduché a dvojstránkové webové stránky a aplikácie môžu ľahko prevziať hackeri. V súčasnosti môže bot robiť JavaScript a všetky jeho relevantné súbory, čo poškodzuje vašu službu Google Analytics, ako aj svoje prehľady. Rovnakým spôsobom môže poškodiť webové prehliadače, čo prinesie návštevnosť, ktorá nie je ľudská, na vaše webové stránky. Ak dnešné vyhľadávače a prehľadávače nespracovávajú JavaScript, väčšinu nehumánneho prenosu sa dá zbaviť a návštevnosť botov sa môže rýchlo odstrániť. Zdá sa však, že to nie je možné, pretože JavaScript je nevyhnutný pre vyhľadávače, ako aj pre službu Google Analytics.

Max Bell, vedúci expert z Semalt , poskytuje v tomto ohľade niekoľko užitočných otázok.

Nebolo by nesprávne povedať, že roboty Google pre vyhľadávače sú zo služby Google Analytics vylúčené a nemusíte meniť ich nastavenia manuálne. Avšak ostatné typy robotov sa ťažko zaobchádza a nedodržiavajú smernice, ktoré boli načrtnuté v súboroch robots.txt alebo v meta tagoch. Oni stále plazí vaše webové stránky a dá vám strašné výsledky. Dobré roboty zabraňujú odosielaniu žiadostí na servery služby Google Analytics, aby sa vaše stránky chránili a chránili. V dnešných dňoch predstavujú špatné roboty viac ako tridsať percent celkovej návštevnosti webu, podľa správ Incapsula. Stalo sa povinnosťou nájsť riešenie, aby sme mohli odfiltrovať špatné roboty z našej služby Google Analytics a jej prehľadov. Týmto sa ušetria naše dáta aj naše webové stránky z falošnej prevádzky, ako aj roboty.

Čo môže byť o ňom?

Existujú rôzne stratégie na odstránenie robotov zo služby Google Analytics. Niektoré z vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti, sú:

1.Ak chcete odstrániť známe aj neznáme roboty, vždy by ste mali zaškrtnúť políčko v sekcii Admin View (Správca).

2.Ak by ste mali odstrániť roboty a zablokovať ich IP adresy.

3.Používate užívateľov agentov, ktoré vám umožnia zjednodušiť a urýchliť identifikáciu.

Vzhľadom na tieto veci si môžete ľahko uložiť svoje stránky z možných robotov.

November 24, 2017