Back to Question Center
0

Semalt Expert z Islamabadu: Sprievodca blokovaním Referrer Spam a Ghost sprostredkovania

1 answers:

Ak ste niekedy zaznamenali výrazný nárast návštevnosti webových stránok a váš účet Google Analytics zobrazuje nevyžiadanú poštu alebo webové stránky s nízkou kvalitou, môže byť vaša webová stránka zachytená odporúčaniami duchov alebo odkazujúcimi spammi. Vzhľadom na to, že táto forma nevyžiadanej pošty ponecháva výrazný vplyv na informácie o účte a dopravnej situácii, ktorú získate, je dôležité skontrolovať účet Google Analytics a sledovať, aké zmeny by sa mali vykonať.

Sohail Sadiq, vedúci odborník z Semaltu , tu poskytuje niekoľko praktických otázok.

Úvod do spamu spamu a spamu odkazov:

Spam sprostredkovateľa je návštevnosť vašich webových stránok, ktorá pochádza z prehľadávačov a robotov, a zosobňuje odkazy na sprostredkovanie alebo návštevy sprostredkovania, zatiaľ čo spamový ghost nepozerá vašu stránku a nezanecháva zobrazenie vo vašom účte Google Analytics.

Bots a crawlery:

Prehľadávače a roboty sú roboty a webové prehľadávače, ktoré navštevujú iné webové stránky - best cheap linux vps. Zvyčajne sa považujú za neškodné a budú sa používať na prehľadávanie vašich webových stránok a článkov. Prehľadávače a dobré roboty sa identifikujú ako vhodné pre webové stránky a nikdy sa nezobrazia v štatistikách služby Google Analytics. Ale zlé boty alebo pavúky sa nedokážu rozpoznať, takže sa zapíšu do účtov Google Analytics. Navštevujú vašu stránku s percentom percenta odchodov a webové stránky opúšťajú v priebehu niekoľkých sekúnd.

Dozvedenie duchov

Odporúčania duchov nie sú priateľské k miestam a môžu spôsobiť vážne problémy na vašich webových stránkach. Nechcú navštíviť vašu webovú lokalitu a spameri a hackeri našli túto metódu na využívanie servera Google Analytics. Tiež spoofujú stretnutia na vašich webových stránkach a spochybňujú aj organické udalosti a návštevy. Navyše, sprostredkovanie duchov často odhaduje kód analýzy a prinúti Google Analytics, aby veril, že skutoční ľudia zasiahli vaše webové stránky.

Ako zablokovať sprostredkovanie odkazov spamu a duchov

V účte Google Analytics existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť sprostredkovaniu sprostredkovania spamu a sprostredkovania duchov. Prvým je použiť filtre a druhým je úplne zablokovať.

Filtre sú jednoduchý spôsob, ako v prehľadoch zakázať nekvalitnú prevádzku. Ľahko sa vytvárajú a referencie sa nikdy nezaznamenajú po pridaní podozrivých webových stránok do vašich filtrov.

Súbor .htaccess môžete upraviť týmto kódom:

#STOP REFERRAL SPAM

RewriteCond% {HTTP_REFERER} exampleI \ .com [NC, OR]

RewriteCond% {HTTP_REFERER} exampleII \ .com [NC, OR]

RewriteCond% {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC, OR]

RewriteRule. * - [F]

Tento kód by sa mal umiestniť spolu s adresami URL, ktoré chcete odstrániť. Môžete tiež skopírovať a vložiť riadok "RewriteCond" pre všetky adresy URL, ktoré možno budete chcieť zablokovať vo svojom účte Google Analytics.

Používajte filtre na zablokovanie odporúčaní duchov

Je pravda, že blokovanie súboru .htaccess je jednoduché, ale väčšina spamerov je dosť chytrá, aby to neumožnilo. Za takýchto okolností môžete použiť filtre na zablokovanie odkazov duchov. Existuje množstvo návodov, z ktorých sa môžete inšpirovať. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je filtrovať návštevnosť v službe Analytics pomocou názvu hostiteľa. Sprostredkovanie duchov a spamový odkaz sa zobrazujú ako neplatné názvy hostiteľov v účte Google Analytics. Najprv by ste mali nájsť svoju polohu a zablokovať ju v časti Admin. Uistite sa, že ste pomocou tejto metódy zablokovali všetky podozrivé webové stránky a odporúčania duchov.

November 26, 2017