Back to Question Center
0

Semalt Expert z Islamabadu: Ako zablokovať sprostredkovateľa sprostredkovania služby Google Analytics

1 answers:

Sprostredkovateľ spamu je pre webmasterov a obchodníkov stále rastúci problém. Vytvára trik s vaším účtom Google Analytics, deformuje skutočné návštevy a do značnej miery extrahuje užitočné údaje. Nový nárast spamu odkazov poškodil rôzne účty služby Google Analytics a spôsobil, že správy o návštevnosti boli zbytočné pre rôzne vlastnosti.

Našťastie je možné v účte Google Analytics zablokovať odkaz spam. Dostaňte sa na tipy od Sohaila Sadiqa, vedúceho odborníka z Semaltu .

Čo je odkaz spam?

Spätný odkaz spam navštevuje vaše webové stránky a opúšťa rovnakú stránku počas niekoľkých sekúnd, takže miera odchodov je 100%. Spameri odosielajú sprostredkovateľ spamu vo veľkom počte a využívajú množstvo techník na odosielanie kvalitnej návštevnosti priamo na svoje vlastné webové stránky. Inými slovami, môžeme povedať, že sprostredkovanie spamu spočíva v odosielaní kvalitnej návštevnosti na webové stránky tretích strán a návštevách nízkej kvality na vašom blogu alebo webovej stránke. Informácie o sprostredkovateľovi sú nastavené rôznymi programami, softvérom a prehliadačmi a môžu byť ľahko falšované a upravené. Spameri odosielajú na vaše webové stránky falošnú návštevnosť a vytvárajú dojem, že niekto práve čítal váš obsah. V dôsledku toho vytvárajú na svojich stránkach spätné odkazy .

Prehľady služby Google Analytics nie sú verejne prístupné, no spameri sa zoznámia s vašimi ID sledovania a začnú vám odosielať falošnú návštevnosť. Okrem ID sledovania, odhadujú vaše súkromné kódy a podrobnosti WordPress o webových stránkach tretích strán a blogoch. Tieto informácie sa potom používajú na odoslanie falošných návštev na veľké množstvo lokalít.

Zablokujte spamový odkaz vo svojom účte Google Analytics

V účte Google Analytics prejdite do sekcie Akvizícia >> Všetky návštevnosti >> Odporúčania. Ak vidíte nejaké podozrivé odkazy alebo webové stránky, je pravdepodobné, že spam sa dostal na vašu stránku a potrebujete aby ste čo najskôr zablokovali sprostredkovanie sprostredkovania.V závislosti od vašej kvality návštevnosti môžu byť návštevníci tiež užitoční pre vašu stránku, ale miera odchodov by mala byť čo najnižšia, bohužiaľ táto návštevnosť má vysokú mieru odchodov a tiahne celkové blokovanie stránok Blokovanie spamu sprostredkovateľa je jednoduché, ale vyžaduje si, aby ste sa postarali o niekoľko vecí.To je nešťastné, že nemôžete zablokovať historický spam, ale vy budete môcť vo veľkej miere zlepšiť metriky vášho webu .

Metóda 1:

Prvým spôsobom, ako zablokovať sprostredkovanie odkazov, je vytvoriť zoznam zlých sprostredkovateľov a ich filtrovanie naraz. Dokonca aj vtedy, keď svoje miesta a vlastnosti časom menia, môžete ich neustále pridávať k novým sprostredkovateľom, aby ste zaistili bezpečnosť a ochranu svojich stránok. Ak ste ich raz zablokovali, budete ich musieť v budúcnosti zablokovať aj na základe IP adries, ktoré používajú na odosielanie falošných dát. Prejdite do sekcie Audience >> Technology >> Network v účte Google Analytics a vytvorte toľko filtrov, ako je to možné.

Mali by ste mať na pamäti, že väčšina spamovej prevádzky je pod vaším názvom domény, platným externým menom alebo názvom poskytovateľa služieb SEO. V žiadnom prípade je to škodlivé pre vaše stránky a malo by sa im zbaviť čo najskôr. Niektoré stránky, ktoré by ste nemali zabudnúť pridať do svojich filtrov, sú SEOThing.co.uk, Googleweblight.com a Googleusercontent.com.

Metóda 2:

Odstránenie spamu odkazov z vašich existujúcich prehľadov je možné. Ak skontrolujete existujúce prehľady, môže sa zobraziť nejaký spam, ktorý je potrebné odstrániť čo najskôr. Prejdite do sekcie Segment v účte Google Analytics a kliknite na možnosť Nový segment. Tu môžete skontrolovať, či vaše existujúce prehľady neobsahujú sprostredkovanie spamu alebo nie. Ak nie sú, môžete do súboru .htaccess pridať konkrétny kód a odstrániť každý spam Source .

November 26, 2017