Back to Question Center
0

Semalt Expert z Islamabad - Aké sú pavúky a roboty vyhľadávacích nástrojov?

1 answers:

Vyhľadávače pavúkov sú tiež známe ako crawlery a roboty. Sú to malé, automatizované programy, ktoré vyhľadávač používa na to, aby zostali aktualizované s obsahom na celom svete. Pavúči neustále vyhľadávajú nové a čerstvo napísané webové stránky. Michael Brown, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt , zabezpečuje, že stránky s výsledkami vyhľadávača sú rovnako dobré ako databáza knižníc.

Čo sú to pavúky, roboty a webové prehľadávače?

Spoločnosti Google, Bing, Yahoo a iné spoločnosti vyhľadávačov používajú malé, automatizované programy, ktoré sa nazývajú roboty vyhľadávačov alebo pavúky alebo webové prehľadávače. Rovnako ako vidíte prašný kútik vášho domu, vyhľadávače vidia zhluky webových stránok - casino slots bonus. Pavúky prehliadajú všetky prepojené väzby, pohybujú sa ticho, nič nerozdeľujú a navštevujú všetky rohy pavučina. Nesmieme zanedbať skutočnosť, že pavúky majú minimálne a základné schopnosti, čo znamená, že sú obmedzené vo svojich funkciách. Fungujú rovnako ako váš webový prehliadač a čítajú textové kódy HTML webových stránok. Navyše, pavúky nemôžu vidieť obrázky gif a jpg a na vykonávanie svojich úloh používať špecifické kódy JavaScript. Na druhej strane webové prehľadávače alebo roboty vyvolajú funkcie rozhrania, napríklad zadávanie hesiel a kliknutie na fiktívne tlačidlá, ktoré môžete mať na svojom blogu alebo na webových stránkach. Niektoré slávne a vysoko hodnotené stránky používajú dynamicky generované stránky vo svojich adresách URL a väčšina animovaných a multimediálnych obsahových stránok zostáva neviditeľná pavúkmi a robotmi, ktorí sa snažia katalogizovať webové stránky.

Ako fungujú vyhľadávače?

Ak chcete pochopiť, ako fungujú vyhľadávače, mali by ste ich považovať za automatizované roboty na vyhľadávanie údajov. Už sme vám povedali, že pavúky cestujú po internete, aby našli nové a aktualizované odkazy a webové stránky. Keď odošlete svoj obsah do vyhľadávacích nástrojov, pridáte sa do zoznamu pavúkov a navštívia váš obsah s cieľom potvrdiť jeho kvalitu. Vaše webové stránky sa nájdu aj vtedy, keď ich nepredložíte, pretože pavúky môžu nájsť vaše stránky prepojené z iných stránok. Nepochybne vykonávajú rôzne dôležité funkcie a je povinné vytvoriť na vašich webových stránkach knižnicu odkazov z iných známych miest.

Ako často navštevujú roboty a pavúky vaše webové stránky?

Všetky vyhľadávače majú svoju špecifickú databázu, takže frekvencia návštev sa líši od jedného vyhľadávacieho nástroja k druhému. Obrovský nárast unikátnych a nových webových stránok a blogov výrazne spomalil proces, ale nemali by ste sa obávať, pretože vyhľadávače sú neúnavné drôty na svojich misiách. Určite nájdu vaše webové stránky a obsah buď z vlastného odkazu alebo z odkazov na iné stránky. Po pridaní vašich stránok do databázy knižnice budú roboty a pavúky nepretržite navštevovať, aby zistili, či je obsah aktualizovaný alebo nie. Všetci webmasteri a blogeri by mali vedieť, ktoré webové stránky navštívili vyhľadávačov. Preto by ste mali skontrolovať prehľady denníka servera v účte Google Analytics.

November 26, 2017