Back to Question Center
0

Semalt Expert spracúva informácie o tom, ako Referrer Spam ovplyvňuje metriky webových stránok

1 answers:

Väčšina majiteľov webových stránok trpí dopady návštevnosti sprostredkovateľov spamu. V takýchto prípadoch odkaz spam predstavuje viacero domén, ktoré spôsobujú, že návštevnosť prechádza na webovú stránku. Napríklad návštevnosť sprostredkovateľov spamu môže prísť na výbuch ľudských návštevníkov na stránkach. V takýchto prípadoch sa návštevnosť vyskytuje vo veľkom množstve predstavujúcom 0 sekundový zásah. V niektorých iných prípadoch ľudia zaznamenávajú obmedzené návštevy webových stránok na svojom webovom paneli a vysokú mieru odchodov - security in portland. Ide o prípady, keď návštevnosť sprostredkovania ovplyvňuje metriky webových stránok. Mali by ste zistiť a zbaviť odkaz spamu, aby ste vykonali väčšinu týchto návštev na webe. Sprostredkovateľ spamu skresľuje údaje o webových stránkach, ktoré spôsobujú problémy s celkovým webom.

Jeden z vedúcich špecialistov z Semaltu , Jason Adler, tu definuje niekoľko kľúčových otázok, aby to bolo úspešné.

Odkaz na webovú stránku

Odkazovač na webové stránky je doména, ktorá má softvér a nástroje na vykonávanie spätných odkazov. Na vašej webovej lokalite môžete dostávať návštevnosť z domén na vašu stránku GA. Podobne existujú aj iné prípady, keď ľudia dostávajú platené webové návštevy alebo mnohé kliknutia, ktoré zahŕňajú firemné produkty, ako sú lieky. Ak odkaz na vaše webové stránky pochádza z inej domény, je pravdepodobné, že pochádza z odkazového spamu. V skutočnosti zdroj prepojení už neexistuje. Okrem toho môžu byť zombie počítačmi alebo vírusmi, ktoré kontaktujú vaše webové stránky na vytvorenie falošných návštev na webe.

Typy odkazov spam

Spam sprostredkovateľa sa môže vyskytnúť dvoma odlišnými spôsobmi:

Spam odkazujúci crawler

V niektorých prípadoch môžu webové prehľadávače z niektorých užitočných webových stránok spôsobiť spomalenie vášho webu. V tomto prípade niektoré lokality prichádzajú prakticky a ignorujú váš súbor robots.txt. Tieto návštevy na webových stránkach môžu alebo nemusia byť zobrazené na informačnom paneli vašej webovej stránky.

Spam sprostredkovateľ spam

Táto taktika umožňuje funkcie viacerých funkcií na webových stránkach. Okrem toho existuje veľa funkcií, ktoré ľudia používajú na zobrazovanie čísel v účte GA. Táto návštevnosť sa neodráža na informačnom paneli vášho webu.

Dôvody spamového odkazu

Existuje veľa motívov za odkaz spam SEO. Mnoho ľudí používa tieto metódy na falošné metriky a vytvára legitímne zdroje. Napríklad niektoré z dôvodov, prečo tieto škodlivé útoky používajú sprostredkovanie spamu, zahŕňajú:

1.Obývajúce návštevy webu

Väčšina ľudí používa sprostredkovateľský spam na zlepšenie svojich návštev na webe. Posielajú tony návštevnosti na webové stránky, aby zvýšili šancu, že osoba klikne na odkaz. Ich koncová hra je zvyčajne prepojená s partnerskou platformou alebo reklamnou sieťou. Dúfajú, že budú robiť provízie od návštevníkov, ktorí sa nakoniec objavia v oblasti spamu.

2. Malé útoky

V niektorých prípadoch by sa ľudia mohli zamerať na zraniteľné obete počítačov. Môžu používať funkcie výzvy na akciu a robiť obete infikované vírusom. Takéto útoky pomáhajú pri internetových podvodoch, ako je krádež kreditnej karty, ako aj iné škodlivé útoky na web.

3. Hodnotenia vyhľadávania

Vo výnimočných prípadoch sa niektorí ľudia môžu snažiť zvýšiť svoje webové stránky . V takýchto prípadoch sa ľudia pokúšajú oklamať algoritmov vyhľadávača , aby najskôr zaradili webovú stránku. Toto zahŕňa predchádzanie návštev na webových stránkach, aby sa zabezpečilo, že sa na stránkach SERP niektorých konkrétnych webových stránok dostane celý web.

November 26, 2017