Back to Question Center
0

Semalt Expert o tom, ako zabrániť zasielaniu spamu z poškodenia vašej webovej analýzy

1 answers:

Webová analýza je rozhodujúca, pretože pomáha pri meraní činnosti webu. Služba Universal Analytics má viac funkcií ako stará služba Google Analytics a používatelia by mali implementovať viac UA. Avšak nevýhodou pri používaní UA je to, že dostáva veľa spamového sprostredkovania. Nie je dostatočným dôvodom na to, aby sa na ňu nepodarilo. Ak niekto nezastaví spam, môže to vážne ovplyvniť analytiku, najmä pre malé a stredné podniky - ξερα χειλη θεραπεια. Lisa Mitchellová, riaditeľka pre úspech zákazníkov Semalt , opisuje, ako prekonať tento nepríjemný spam.

Sprostredkovanie spamu

Spam sprostredkovania sa považuje za akékoľvek nehumánne návštevy, ktoré sa zobrazujú v správe o analýze. Ak chcete skontrolovať všetky domény sprostredkovateľov, otvorte prehľad služby Google Analytics a z karty Akvizície vyberte možnosť Celá návštevnosť. Trasová návštevnosť je výsledkom robotov a pavúkov prehľadávajúcich stránky alebo robotov posielajúcich kódy do UA na vytvorenie denníkov pre neexistujúcu návštevu.

Prečo je to problém a prečo by ste sa mali starať

Sprostredkovanie spamu udeľuje ďalšie návštevy stránok, ktoré sa nevyskytujú. Výsledkom je, že sa s informáciami v analytike mení a vytvára nesprávny obraz o výkonnosti stránky. Výsledkom je vysoká miera odchodov a podhodnotený konverzný pomer.

Aký je dôvod a prečo to robia?

Cieľom odosielania spamu sprostredkovania je získať ľudí, ktorí nevedia, aby navštívili zdrojovú stránku. Keď sa tieto adresy URL objavujú v prehľade o analýze, sú zacielené na zvedavosť vlastníka, aby zistili, aký je obsah, ktorý vytvára toľko návštevnosti. Nikto by nikdy nemal navštíviť stránky, ktoré neuznávajú. Tieto stránky sú relatívne neškodné, pretože sa snažia získať organickú návštevnosť a podporujú ich vyhľadávanie. Ale znova, rovnako ako akýkoľvek iný spam, mohli by sa spätne prepojiť so škodlivou stránkou, a preto je treba úplne vyhnúť.

Typy sprostredkovania sprostredkovania

Skôr ako sa pokúsite zastaviť sprostredkovanie nevyžiadanej pošty, musíte pochopiť rôzne formy, ktoré to vyžaduje. Sú to v podstate dva: prehľadávače, ktoré navštevujú lokalitu, a roboty, ktoré len posielajú sprostredkovanie duchov. Keďže konajú inak, riešia ich ako také.

Prehľadávače

Predstierajú sa ako legitímne webové stránky a sledujú odkazy so zámerom indexového prehľadávania stránok. Vo väčšine prípadov prichádzajú vo forme programov a pokúšajú sa navštíviť všetky stránky na stránke. Legitímne prehľadávače nájdu informácie, ktoré vám pomôžu uľahčiť používanie webu. Tieňové prehľadávače indexovo prehľadávajú web len preto, aby opustili svoju URL, aby získali spätnú väzbu na svoje stránky. Zablokujte ich pomocou súboru .httaccess alebo nastavte vlastný filter v službe Google Analytics.

Rečníci duchov

Ide o programy, ktoré sa však odlišujú od prehľadávačov spôsobom, akým fungujú. V aplikácii Universal Analytics existuje protokol o meraní, ktorý umožňuje merať a monitorovať činnosti offline. Niektorí ľudia so škodlivým zámerom to využívajú a odosielajú náhodné údaje do ID služby Google Analytics. Hromadia toľko údajov, ktoré môžu, aby zvýšili šancu získať hit. Ak sa im podarí získať zásah, zaznamenávajú ako návštevu a zahŕňajú zdroj odporúčania, aby zabezpečili, že niektorí ľudia sledujú zdroj späť na stránku sprostredkovania.

Duchovné udalosti

nové balíky teraz odosielajú informácie o udalosti služby Analytics. Ak chcete zistiť, či sa zobrazujú udalosti Ghost, otvorte udalosti správania a prejdite na prehľad najvyšších udalostí. Ide o pokus prilákať používateľov nových analytikov navštíviť ich stránky.

Boj proti sprostredkovaniu sprostredkovania

Upravovanie súboru .htaccess nefunguje pre Ghost Referrals a Ghost Events. Filtrovať tieto domény pomocou vlastných filtrov alebo vlastných segmentov v službe Google Analytics.

Filtre pre sprostredkovateľov duchov

Zamerajte sa na skutočnosť, že sprievodcovia duchov nevedia, o čo ide. Názov hostiteľa je to, čo návštevník používa na dosiahnutie stránky. Verzia názvu hostiteľa stránky sa zobrazí v prehľade služby Google Analytics. Zoznamy sprostredkovateľov duchov sa však zobrazujú ako (nenastavené) alebo názov webovej lokality. Nájdite zoznam všetkých názvov hostiteľov nastavením časového intervalu, napríklad dvoch rokov, kliknite na položku Technológia a potom na položku Sieť. Primárna dimenzia by mala byť názov hostiteľa. Bude prinášať výsledky všetkých hostiteľov, ktoré navštívili lokalitu za posledné dva roky.

Nastavenie filtra

Nastavte zoznam všetkých názvov hostiteľov, ktoré chcete povoliť. Potom otvorte službu Google Analytics, prejdite do časti Administrátora a v časti Zobraziť kliknite na položku Filtre. Vytvorte nový filter a zadajte nový názov ako "Platné hostitelia" a pod Typ filtra, ponechajte ho na stránke Vlastné. Vyberte možnosť Zahrnúť a zvoľte názov hostiteľa v poli Filter. Zadajte všetky platné hostiteľské jednotky oddeľujúce každú vertikálnu lištu. Uložte filter a nechajte začiarknuté políčko "Sensitive Case".

Keď urobíte všetko, uistite sa, že máte samostatný filter ako pohľad "Test" so zdrojovými údajmi a pre účely porovnania.

Filtre pre pásové motory

Pridajte prehľadávače do zoznamu, ktorý chcete vylúčiť. Postupuje sa rovnako ako postup Ghost Referrers. Jediný rozdiel spočíva v tom, že namiesto výrazu "Zahrnúť" vyberte možnosť Vylúčiť zdroj kampane vo filtrovanom priečinku. Zadajte zoznam prehľadávačov, ktoré ich oddelia vertikálnou lištou.

Identifikácia prehľadávačov

Zaznamenávajú svoje vlastné relácie so 100% mierami odchodov a jednou stránkou na jednu reláciu. Zobrazujú 100% nových používateľov.

Filtre vs. segmenty

Filtre uchovávajú úplne iné údaje z tohto konkrétneho pohľadu. Pracuje iba od dátumu stvorenia k budúcnosti. Analýza starých údajov bude vyžadovať použitie segmentov.

November 24, 2017