Back to Question Center
0

Semalt: Čo je SLL

1 answers:

SSL znamená Secure Sockets Layer. Znie to trochu technicky, a je správne to myslieť, pretože technológia za tým je presne to. Koncept okolo neho je však dosť jednoduchý - why llc is the best. Funguje tým, že chráni údaje pre zákazníkov, ktorí navštívili webovú stránku. Pretože údaje prechádzajú cez internet na server majiteľa, nie je zrejmé, kto ho dostane pri prechode. Keď sa používa protokol SSL, šifruje všetky dáta, takže je iba server hostiteľa a prehliadač používateľa, ktorý ho môže čítať.

Ryan Johnson, senior obchodný riaditeľ Semalt , hovorí, že jeden z dôvodov, prečo je SSL nevyhnutný, je, že je ľahké zachytiť dáta cez internet. Takýto útok sa nazýva útok medzi ľuďmi. Výskum ukázal, že pre hackerov alebo ľudí so škodlivým zámerom je veľmi jednoduché zachytiť webovú návštevnosť. Môžu zamerať na čokoľvek z údajov o kreditnej karte na informácie napísané na stránke kontaktov.

V skutočnosti väčšina webových stránok, ktoré sa zaoberajú vysoko citlivými informáciami, už používa technológiu SSL. Sú to tie, ktoré používajú kreditné karty na spracovanie informácií, čím ohrozujú informácie zákazníka. Mal by to byť referenčný bod pre ľudí, ktorí chcú vlastniť svoje webové stránky. Ak nemá technológiu SSL, mali by ju zvážiť okamžite. Je tiež dôležité začleniť technológiu SSL aj vtedy, keď stránka nespracováva informácie o kreditnej karte. Existuje niekoľko dôvodov, vrátane toho, ako spoločnosť Google zaobchádza s webovými stránkami, ktoré majú protokol SSL.

Google Chrome a SSL

Medzi najobľúbenejších prehliadačov je dnes Google Chrome. Na začiatku roka 2017 začal prehliadač zobrazovať lokality s šifrovaním SSL inak. Okrem toho, že na paneli s webovými adresami je zobrazený zámok, je teraz možné, aby používatelia naň klikli a zobrazili viac informácií. Ak stránka nie je zabezpečená, zobrazí varovanie "Nie je zabezpečené" varovanie, že môže návštevníkovi stáť, ak pokračujú v prehliadaní nechránené. Vzťahuje sa na všetky webové stránky, ktoré zhromažďujú heslá alebo finančné informácie. Je to plán spoločnosti Google, aby toto upozornenie bolo viditeľné aj na iných stránkach.

Ak webové stránky alebo webové stránky nemajú protokol SSL, Chrome bude návštevníkom informovať, že stránky nie sú zabezpečené, čo by mohlo viesť k návrate mnohých návštevníkov. Je to pre svoju vlastnú dobrú realizáciu tejto požiadavky. Existujú však aj ďalšie výhody používania protokolu SSL:

Výhody používania protokolu SSL

  •  Dôvera používateľov  Používatelia chápu dôležitosť šifrovania, a preto stránky zvýšia dôveru, ak má SSL.
  •  SEO  SSL je v súčasnosti poradím pre SEO
  •  Speed Používa novší protokol HTTP, čo znamená, že má rýchlejšie načítanie stránky.
  •  Bezpečnosť  Pomáha chrániť informácie majiteľa a používateľa

SSL Myth Busting

  • Drahé HTTPS. Poďme šifrovať a CloudFlare to zadarmo spolu s inými zdrojmi
  • HTTPS je pomalý. Webové stránky bežia rýchlejšie počas SSL
  • HTTPS je určený pre elektronický obchod. Existuje všeobecný posun, aby slúžil celému webu
  • Vyhradená IP. Nie je to potrebné napriek výhodám vyplývajúcim zo špecializovaných IP
  • Voľný SSL menej bezpečný ako platený. Ponúkajú rovnakú úroveň bezpečnosti, ale líšia sa počtom funkcií.

Po inštalácii certifikátu SSL skontrolujte, či neexistujú nejaké nefunkčné odkazy, chýbajúce problémy s obsahom, presmerovania 301, prítomnosť súboru Robots.txt a či služba Google Search Console funguje. Tým sa zabezpečí, že všetky stránky budú mať maximálnu funkčnú schopnosť.

November 24, 2017