Back to Question Center
0

Semalt: Čo je Darodar.com a je to legitímne?

1 answers:

V roku 2014 začal vzrast fantómového webu nazývaný darodar.com podráždenie a vyrušovanie webových vývojárov a blogerov. Správcovia webových stránok zistili, že darodar.com bol prítomný v účtoch Google Analytics. Darodar.com sa vždy zobrazuje pod vašou sekciou pre sprostredkovanie návštevnosti a má vplyv na údaje služby Google Analytics tým, že vyzerá ako nelegitímny. Mnoho návštev môže naraziť na vašu stránku a tieto zvýšenia odporúčaní môžu denne prekročiť 40 ďalších návštevníkov stránok. Hoci sa návštevnosť zdala byť neškodná, rôzni vývojári a blogeri boli rozčúlení a unavení, pretože neznáma stránka zasahovala do ich údajov služby Google Analytics. Darodar.com je známe, že spôsobuje škodlivú návštevnosť a weboví vývojári vytvorili niekoľko spôsobov, ako ich zbaviť.

Čo je Darodar a prečo?

Darodar sa nazýva profesionálny a slávny nástroj na analýzu webmasterov, ktorý vám môže pomôcť zlepšiť hodnotenie vašich webových stránok vo výsledkoch vyhľadávačov . Spoločnosť Darodar.com tiež uvádza, že vám pomôže vyhodnotiť a monitorovať kľúčové slová, na ktoré sú konkurenti cielené a za niekoľko pracovných dní vám zašle trackable a vysokokvalitnú prevádzku. Podľa Artema Abgariana odborníka na Semalt , darodar.com je program analýzy konkurencie. Zmietne vaše údaje služby Google Analytics a zhromažďuje informácie z vašich stránok, ktoré môžu neskôr zdieľať s vašimi konkurentmi. Zatiaľ čo je príliš ťažké určiť Darodarov účel plaziť stránky, domnievame sa, že každodenné zbieranie informácií.

Je to zlý bot alebo ruský phish?

Je ťažké povedať, či darodar.com je zlý bot alebo ruský phish. Keď táto spoločnosť začala zachytiť šírku pásma na celom svete v roku 2013, rôzni správcovia webu špekulovali, že posiela kvalitnú prevádzku a roboty boli neškodné. Ak darodar. com je zlý bot, bude určite ovplyvňovať šírku pásma vašej lokality a spomalí to za niekoľko dní a zmení jej vyhľadávač . A ak je to ruský phish, Darodar prenikne do vášho účtu Google Analytics a bude používať váš web na vytvorenie vlastných spätných odkazov . V účte spoločnosti Skype na zastúpenie tejto spoločnosti sa hovorí, že Darodar je založený na Amerike. Keď webmaster vysledoval stopky na darodar.com, poznamenal, že spoločnosť sídli v Rusku a inzerovala sa ako americká firma.

Ako blokovať Darodar.com?

Môžete vylúčiť darodar.com ako odkazovač vo svojom účte Google Analytics alebo ho môžete odstrániť v súbore .htaccess. Pri prvej metóde by ste mali prejsť na časť Admin> Filtre> + Nový filter a pomenovať filter ako darodar.com. Potom by ste mali vybrať možnosť Vylúčiť a pridať filter do nej. Nezabudnite uložiť nastavenia pred zatvorením okna. V druhej metóde môžete blokovať darodar.com priamo vo vašom súbore .htaccess. Prvým krokom je otvoriť tento súbor a pridať nižšie uvedený kód:

RewriteEngine na

# Možnosti + FollowSymlinks

RewriteCond% {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC]

RewriteRule. * - [F]

Po pridaní tohto kódu nemôžete vrátiť späť tieto zmeny a musieť používať vaše stránky ako také Source .

November 26, 2017