Back to Question Center
0

Semalt: Aktuality na prednej stránke o webovej bezpečnosti

1 answers:

Ak existuje niečo, čo sa ľudia môžu naučiť od roku 2016, je to, ako sa môžu chrániťod vniknutia hackerov. V snahe zvýšiť povedomie, Frank Abagnale, Semalt Vedúci manažér pre úspech zákazníkov, zhrnul sedem z najlepších správ, ktoré tento rok formovali.

1. Dropbox Hack

Jedným z útokov, ktoré sú mimoriadne zaujímavé, je Dropbox hack, ktorý mal významný vplyvjeho používateľov. Vďaka mediálnemu šíreniu sa objavilo množstvo miliónov napadnutých používateľských účtov. Je to udalosť, ktorá bola zvýraznenákritická potreba ľudí používať silné a jedinečné heslá a kampaň na zabezpečenie toho, aby spoločnosti poskytovali takúto požiadavku svojim klientom.

2. Útok Dyn DNS DDoS

Dyn je DNS poskytovateľ, ktorý sa 21. októbra 2016 stal obeťou hackovaniaMirai botnet bežne používaný v zariadeniach internetu, ktorý viedol k prestojom hlavných webových stránok. Nie je žiadnym tajomstvom, že hackeri zacieľujú na IO zariadeniakvôli ich viacerým zraniteľnostiam. Napriek tomu jedna vec, ktorú sa od tejto epizódy dozvedeli, je to, ako môže byť bezpečná internetová komunikácia, keď sa dostanete donesprávne ruky.

3. Zákon Spojeného kráľovstva o vyšetrovacích právomociach

Spojené kráľovstvo prijalo jednu z najkontroverznejších návrhov zákona, Bill of Investigation Powers Billzvyšuje rozsah dohľadu v mene obmedzovania terorizmu a zlepšovania bezpečnosti. Orgány IT majú teraz prístup k záznamom používateľovbez toho, aby museli mať zatykač, keďže v systéme zostanú neporušené dvanásť mesiacov. Táto otázka nastolila diskusie týkajúce sa vládnych kontrola zostatky..Tiež vyvolávajú otázky o tom, do akej miery ide o právomoc, pokiaľ ide o súkromie.

4. Bitfinex Hack

Krypotenciál začal prijímať masovú bezpečnostnú kontrolu po tom, ako hackeri získali vstup doBitFinex výmena. Hoci spoločnosť kompenzovala svojich užívateľov, ľudia začali opätovne skúmať rozhodnutie investovať do Bitcoins od týchto typovzraniteľných výmen nikdy neponúka kompenzáciu. Téma nie je úplne mimo lesa, zatiaľ čo vlády a banky začnú objímaťmyšlienka používania bitkových mincí ako prostriedku výmeny meny v roku 2017.

5. Dirty Cow Exploit

Dirty COW Exploit je zraniteľnosť v jadre Linuxu, ktorá umožňuje hackerom získaťadministrátorských práv v počítači aspoň na päť sekúnd. Linus Torvalds uviedol, že si dobre uvedomujú svoju existenciu apokúsili sa to opraviť pred desiatimi rokmi. Slúži ako príklad, ako sa staré systémové chyby objavujú ako kritické zraniteľnosti v súčasnej dobedigitálny svet, ktorý zaručuje nepretržité monitorovanie bezpečnosti systému.

6. Ransomware

V roku 2016 došlo k nárastu útokov na ransomware. Zamerali sa na celý rozsahktoré jasne naznačujú, že nikto nie je vyňatý z ransomwarových útokov. Zvyšovanie povedomia o preventívnych opatreniach a bezpečnostisú niektoré spôsoby, ako zabrániť používateľom v tom, aby v budúcnosti prevzali ransomware.

7. Cyber ​​Grand Challenge spoločnosti DARPA

Cyber ​​Grand Challenge od spoločnosti DARPA má pozvať tímy na systém hack a patchzraniteľnosti. Tieto výzvy majú veľmi málo ľudských interakcií, pretože sú väčšinou automatizované

Budúcnosť bezpečnosti systémov v roku 2017

Nie je povedané, čo sa stane v roku 2017. Hackeri však zostávajú na pozoreviac zraniteľností. Hackeri môžu predstierať svoje útoky na cieľové siete Tor a iné zneužíva a používajú sofistikovanejšie značkyV tom. Dobrá vec spočíva v tom, že medzi malými vecami, ktoré v roku 2017 dosiahli pokrok, je povedomie o bezpečnosti Source .

November 23, 2017