Back to Question Center
0

Semalt: Ako zablokovať roboty od zasiahnutia vašich webových stránok

1 answers:

Bots sú v podstate falošné a automatizované programy, ktoré surfujú na vašich webových stránkach a vykonávajú rôzne úlohy. Je to krátka forma robotov a môže vo veľkej miere poškodiť váš web. Niektoré z príkladov robotov sú tie, ktoré boli zaradené do čiernej listiny vyhľadávačmi . Niektorí robotovia navštevujú vaše webové stránky a posielajú spam vo veľkom počte, zatiaľ čo iní sondujú vaše stránky kvôli zraniteľnostiam zabezpečenia. Predtým, než zablokujete zobrazovanie vašich stránok robotmi, je dôležité, aby ste hostil svoje webové stránky na webovom serveri Apache. Okrem toho váš webový hostiteľ musí poskytnúť vám možnosť " - surveillance equipment stores london.htaccess overrides" a musíte ho povoliť čo najskôr. Budete musieť skontrolovať surové weblogy webu a dostať vaše stránky hostiteľom komerčného webhostingu.

Ross Barber, manažér úspechu zákazníka Semalt , v článku uvádza niekoľko praktických tipov.

Blokovanie nežiaducich robotov

Bezpečné je povedať, že blokovanie nežiaducich robotov je ako keby ste sa snažili zbaviť vírusov alebo škodcov. Roboty môžete zablokovať len vtedy, keď ich úplne identifikujete. Najprv musíte zistiť adresu IP, odkiaľ roboty prichádzajú. Na tento účel si môžete stiahnuť webový denník z webového hostiteľa, rozbaliť ho pomocou archívov a otvoriť ho v editore jednoduchého textu. Tu môžete sledovať, či skutoční ľudia alebo roboty navštevujú vaše stránky. Ďalším krokom je nájdenie položiek, ktoré patria robotom a hľadanie reťazcov používateľského agenta.

Všimnite si adresy IP používané robotmi

Najčastejšie ľudia nevedia, ako zaznamenávať adresy IP používané robotmi. Buďte opatrní, keď robíte túto vec, pretože vaše stránky môžu byť poškodené, ak neblokujete tieto IP adresy čo najskôr. Niektoré vírusy a škodlivý softvér môžu infikovať počítače alebo mobilné zariadenia počas zablokovania robotov. Ak vidíte, že rovnaké roboty prichádzajú z rovnakých alebo rôznych IP adries, musíte ich zabrániť v priebehu niekoľkých minút a obnoviť váš webový prehliadač.

Stiahnite si súbor .htaccess

Je to iný spôsob, ako sa zbaviť robotov a falošnej prevádzky. Musíte si stiahnuť súbory .htaccess pomocou FTP alebo SFTP klienta. Za týmto účelom by ste mali navštíviť najlepší webový adresár svojich webových stránok, kde sa nachádzajú odkazy na domovskú stránku. Tu nájdete tento súbor a stiahnite ho najskôr. Ak tento súbor nenájdete tu, môžete ho nájsť niekde inde v závislosti od programu FTP, ktorý používate.

Otvorte alebo vytvorte súbor .htaccess

Po nájdení súboru je ďalším krokom otvorenie a úprava jeho nastavení. Vytvorte prázdne dokumenty a vložte ich tam. Ak chcete zablokovať konkrétnu IP, napríklad 127.0.0.1, mali by ste ju pridať do vášho súboru .htaccess a kliknúť na tlačidlo Blokovať.

Ak chcete zablokovať roboty reťazcami užívateľských agentov, mali by ste hľadať reťazce s robotom a tie, ktoré obsahujú bežné písmená abecedy bez medzery, lomítka a interpunkčných znamienok. Keď ho nájdete, môžete ho jednoducho zablokovať vo svojom zariadení a zabezpečiť jeho bezpečnosť.

November 24, 2017