Back to Question Center
0

Semalt: Ako zablokovať Darodar Ghost odporúčania z vašich stránok

1 answers:

Ak príležitostne prechádzate svojou službou Google Analytics, musíte nájsť nejaké odkazy na návštevníkov, ktoré vyčnievajú. Skutočnosť, že sa opakovane zobrazujú v dopravných hláseniach, naznačuje, že niekto odosiela nejakú návštevnosť webu. Napriek tomu však nie všetci sprostredkovatelia predstavujú skutočných ľudí - rtsp routeros. Sú tu tie, ktoré musíte zablokovať z vašich stránok.

Nasledujúci článok, ktorý poskytol Oliver King, vrchný odborník z Semalt , pokrýva procedúru, ktorá odstraňuje nechcené sprostredkovateľov. V tomto prípade je Darodar podvodným sprostredkovateľom, ale táto metóda je účinná aj pre ostatných nechcených sprostredkovateľov.

Čo je Darodar?

Všimol som si nejakej nezvyčajnej činnosti od sprostredkovateľa, ktorý má meno Darodar. Doména sprostredkovateľa sa naďalej zobrazovala v mojich denníkoch, čo ma podnietilo k návšteve stránky a zistiť, o čo ide. Informácie, ktoré som tam našiel, naznačujú, že ide o jednoduchý nástroj SEO. Predpokladal som, že je to štandardné vyhľadávanie informácií o crawleri z webových stránok a nechajte ho skĺznuť. Po tom, ako som sa spojil s niektorými členmi on-line skupiny na tému Darodar, mi zaznelo, že problém bol oveľa významnejší, než som si myslel .

Darodar je známy svojou notoricky známym zvykom vysielať sprostredkovanie spamu mnohým majiteľom webových stránok. Zdá sa, že šíri spam pomocou malware, ktorý je šírený prostredníctvom botnetu. Aj keď ste sa pravdepodobne nestali obeťou takéhoto útoku, odporúčame vám prijať opatrenia na zablokovanie tohto podvodného sprostredkovateľa z vášho webu.

Zabránenie prístupu Darodara na vašu stránku

Prvým krokom je zablokovať všetky podozrivé domény prostredníctvom súboru .htaccess. Každá stránka, ktorá používa WordPress, má tento súbor v koreňovom adresári webových stránok. Môžete získať kódy na použitie od spoločnosti Paul Thompson od Buzzwords to Business. Po zadaní kódu otvorte existujúci súbor .htaccess a prilepte ho dole. Uložte nové údaje. Zabezpečí, že vaše stránky nebudú napadnuté z domén, ktoré sú uvedené a používané odvtedy sprostredkovateľmi. Je dôležité poznamenať, že podvodníci majú veľa domén na jedno použitie a môžu sa kedykoľvek presunúť. Preto buďte vždy opatrní a neustále aktualizujte súbor .htaccess.

Ďalším krokom je zabezpečiť, aby ste odstránili všetky stopy darodaru zo služby Google Analytics. Je to dôležité, pretože zabezpečuje presnosť analýz GA a správ. Je pravdepodobné, že miera odchodov z početných návštev od Darodaru má všetky údaje skreslené. Odstránenie odkazov, ktorí používajú podobné taktiky ako robotníci Darodar, zabezpečujú, že vaše sledovanie a monitorovanie elektronického obchodu v službe Google Analytics ich nebude v budúcnosti zohľadňovať. Nezáleží na tom, či je skreslenie podstatné alebo nie, za žiadnych okolností by sa nemalo zakladať ich rozhodnutie na nesprávnych alebo nepresných štatistikách.

Záver

Súčasná pozícia popisuje hlavne metódy, ktoré sa používajú na blokovanie Darodara z vášho webu. Dobrou správou je, že táto metóda funguje pre všetkých nechcených sprostredkovateľov, ktorých chcete blokovať z vašich stránok. Tieto dva pomôžu zabrániť skresľovaniu vašich štatistík v budúcnosti.

November 26, 2017