Back to Question Center
0

Semalt: Ako bojovať proti spamom ako tlačidlá-pre-web, Darodar a ďalšie

1 answers:

Väčšina prehľadov služby Google Analytics obsahuje hroty návštevnosti, zrejme od sprostredkovateľov. Často, keď používatelia zaznamenajú dopravné špičky, majú tendenciu skopírovať a prilepiť prepojovací odkaz na novú kartu prehliadača a určiť pôvod webovej stránky. Spambot môže byť viditeľný vždy, keď používatelia na odkazujúcich stránkach vidia odkazy, ktoré predávajú SEO a ich vlastné lokality, kde sa nenájdete.

Spambots sú frustrujúce a chytré - creating photos online free. Chytí správcov webových stránok, ktorí o nich nevedia (ktorí nechápu, ako fungujú spambots). Bez ohľadu na ich motív, spambots zničiť metriky stránok. V tomto ohľade musí byť takáto premávka obchádzaná hneď, ako sa objaví.

Preto Lisa Mitchell, vedúci expert na Semalt , načrtáva v článkoch spôsoby odstránenia spamov v prehľadoch služby Google Analytics.

Filtrovanie Bot v službe Google Analytics

Jedná sa o najjednoduchší spôsob odstránenia robotov v službe Google Analytics. Vo väčšine prípadov návštevnosť botu narazí na stránky a služba Google Analytics neoznámi svoj efekt. Táto funkcia by mala byť znovu aktivovaná pri vytváraní nového webu alebo zmene účtov Google Analytics. To je najjednoduchší prístup. Podrobný postup je uvedený nižšie:

 • Prihláste sa do účtu Google Analytics.
 • Vyberte si vlastnosť, na ktorú je potrebné pracovať.
 • Na tlačidle Admin (v hornej časti) zvoľte "Zobraziť nastavenia" v pravom hornom stĺpci.
 • Prejdite nadol a vyberte pole "Vynechať všetky prístupy od pavúkov a známych robotov"
 • .

  Filtre služby Google Analytics

  Je to konečný typ filtra. Nastavenie filtrovania na skrytie návštevnosti stránok z určitej domény alebo poskytovateľa internetových služieb (ISP) zabraňuje tomu, aby sa v budúcnosti zobrazovali metriky webových odkazov. Internetoví odborníci to považujú za mimoriadnu fixnú opciu. Spambots stále napadajú stránky, kým služba Google Analytics nezverejní takúto návštevnosť. Cieľom je vytvoriť niekoľko filtrov a keď spambots zmení svoju TLD (Doména najvyššej úrovne), je potrebný ďalší filter. S ohľadom na to odborníci odporúčajú filtre služby Google Analytics, pretože kedykoľvek používateľ zmení hostiteľa webových stránok alebo znova kóduje svoje stránky, nič nebude vyžadovať kopírovanie tak dlho, kým sa stále používa rovnaká služba Google Analytics.

  pravidlá htaccess

  Technika zastaví spambot ešte predtým, ako narazí na prvý kódový bajt z prednej strany. Hlavnou výhodou tejto metódy je, že súbory htaccess môžu zostať v adresári súboru public_html a blokovať spamboty pre čokoľvek na serveri. Z toho vyplýva, že používatelia s mnohými webovými stránkami to musia urobiť raz. Hlavnou nevýhodou htaccess je, že je potrebné pamätať na to, že tieto pravidlá nesieme vždy, keď zmení hostiteľa, alebo rekodifikuje webovú stránku, ktorá nie je pokrytá predchádzajúcim súborom htaccess.

  Platné meno hostiteľa

  Väčšina internetových expertov uprednostňuje tento spôsob blokovania spamov. Vo väčšine prípadov je táto metóda spolu s niekoľkými filtrami na strane servera (ako napríklad htaccess vyššie) a vlastnou funkciou PHP, ktorá vyťahuje zoznam domén z pravidelne aktualizovaného zoznamu najbežnejších spambotov. Metóda umožňuje len platné názvy hostiteľov namiesto filtrovania nežiaducich domén.

  November 24, 2017