Back to Question Center
0

Semalt: 5 dôležitých tipov, ako stoja proti phishingu podvody a spamu

1 answers:

Približne 1,6 miliardy e-mailových nevyžiadaných e-mailov sa posiela denne na celom svete. Odhaduje sa, že 20% e-mailov, ktoré vám boli odoslané, je spam. V Severnej Amerike je možné sledovať zdroj 80% spamu, pretože je známe, že pochádza z 200 populárnych spamerov. Spam je obava, pretože tvorí základ, na ktorom môžu byť spustené phishingové útoky. Phishing riskuje, že ste späť účet a svoju identitu, zatiaľ čo spam je zvyčajne nepríjemný.

Oliver King, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt, rozpracúva nasledujúce prístupy, ktorými sa môžete chrániť proti spamu.

Otvoriť viacero e-mailových adries.

Po prvé, nastavte osobnú e-mailovú adresu a obmedzte jej použitie na osobnú korešpondenciu niekoľkým skupinám rodín a priateľov. Vo väčšine prípadov spameri vytvárajú e-mailové zoznamy tým, že spájajú bežné mená, čísla a slová. Takže, ak by ste chceli používať svoje priezvisko a krstné meno vo svojej e-mailovej adrese, odporúča sa byť kreatívny a vybrať jedinečnú kombináciu znakov. Predovšetkým chcete, aby bolo pre jednotlivca ťažké odvodiť vašu osobnú e-mailovú adresu. Teraz otvorte verejnú e-mailovú adresu a použite ju v situáciách, ktoré vyžadujú, aby ste sa prihlásili na odber služieb online alebo sa zaregistrovali na fórum. Pokúste sa prijať nasledujúce opatrenia s vašou verejnou e-mailovou adresou. Zmeňte to často. Použiť početné verejné e-mailové adresy..Tieto dva kroky vám pomôžu zistiť, kto rozdá vašu e-mailovú adresu potenciálnym spamerom. Po určení webových stránok alebo platforiem, ktoré predávajú vašu e-mailovú adresu, odporúčame im vyhnúť sa a tiež ohlásiť spoločnosti Google.

Nikdy neodpovedajte na žiadny spam.

Väčšina odosielateľov spamu overuje odpovede na denníky a príjmy na ich nevyžiadanej e-mailovej adresy s cieľom stanoviť výkonnosť. To znamená, že čím viac odpoviete na tieto e-maily, tým väčšie je pravdepodobnosť, že počet spamov sa zvýši.

Pred tým, než sa rozhodnete zrušiť odber, odzrkadlite.

Bolo zistené, že spameri teraz posielajú falošné e-maily na odhlásenie, ktoré dominujú s falošnými odkazmi na odhlásenie. Triky pracujú v ich prospech tým, že po kliknutí na tlačidlo "unsubscribe" sa zvýši množstvo spamu, ktoré dostanete. Ak e-mail pochádza z neznámeho zdroja a zobrazí výzvu na zrušenie odberu, odporúcame, aby ste odolali nutkaniu.

Uistite sa, že váš prehliadač je aktuálny.

Vývojári prehľadávačov často aktualizujú tieto aplikácie, aby sa uistili, že existujú všetky súčasné bezpečnostné záplaty. Neaktualizácia prehliadača vystavuje váš počítač škodlivému softvéru alebo chybám, ktoré môžu zhromažďovať vaše osobné údaje a odošle ich spammerom. Odporúčame, aby ste sa ubezpečili, že tlačidlo automatického aktualizovania je vždy na ceste, aby ste ochránili svoje údaje.

Investujte do antispamových filtrov.

Uistite sa, že poskytovateľ vášho e-mailového účtu má množstvo anti-spam funkcií. Služba Gmail od spoločnosti Google obsahuje priečinok s nevyžiadanou poštu, v ktorom automaticky filtruje e-maily, ktoré predpokladá, že sa spam dostáva do doručenej pošty. To slúži na zníženie nepríjemnosti vytvorenej spamom, najmä ak sa dostanú do primárnej doručenej pošty Source .

November 23, 2017