Back to Question Center
0

Semald: Čo znamená Darodar v službe Google Analytics?

1 answers:

Spam skresľuje dáta a poškodzuje ich tak, aby vám už nemohli poskytnúť užitočné informácie o správaní používateľov a výkonnosti vašej webovej lokality. Je to dôležitejšie pre stránky, ktoré dostávajú menšiu návštevnosť (pretože výrazne menia údaje), než pre väčšie spoločnosti, ktoré získajú tisícky alebo milióny názorov.

Spam v službe Google Analytics sa takmer vždy zobrazí v sekciách Zobrazenia stránky alebo Odporúčania. Môžete ich pozrieť podľa ich podozrivých adries URL alebo ich názvov. Napríklad, čo znamená darodar v službe Google Analytics? Názov "darodar" automaticky naznačuje, že vaše stránky boli spamované.

V priebehu tohto roka bolo v rámci GA sledované narastajúce množstvo "sprostredkovateľov sprostredkovania". Analyzujte svoje údaje o návštevnosti za posledný rok a skontrolujte návštevy z webových stránok, ako je napríklad Get-Free-Traffic-Now.com, darodar free-share-buttons a ďalšie podobné stránky. Vaša webová stránka a takmer všetky ostatné náhodne vybrané stránky s najväčšou pravdepodobnosťou nájdu tieto roboty vo svojej službe Analytics.Artem Abgarian, odborník z Semalt vysvetľuje, ako zaobchádzať so spamom v službe Google Analytics, aby zabránil tomu, aby zničili vaše údaje.

Spam v službe GA obvykle prichádza dvomi hlavnými spôsobmi - sprostredkovanie ghostov a odkazovanie na pavúky

Ghost spam nafúkne údaje návštevníka stránky bez návštevy stránky. Robia to tak, že vykonajú sledovací kód GA stránky a priamo ho posielajú na server GA. Výzvou, ktorú predstavujú sprostredkovatelia duchov, je to, že ich nemožno zablokovať pomocou súboru .htaccess, pretože fyzicky pristupujú na stránku. Spravodajský spam je obvykle odstránený zo služby Google Analytics prostredníctvom filtrovania.

Spamový odkaz na crawler fyzicky navštevuje vaše stránky a prehľadá vaše webové stránky..Vzhľadom na aktivity indexového prehľadávania tohto botu sa vo vašom prehľade GA zobrazuje, ako ste mali niekoľko návštevníkov pochádzajúcich z domén tretích strán a strávili veľa času s interakciou s vašimi stránkami.

Spamy Crawlera môžu čas od času navštíviť váš web. Výsledkom tohto správania sú nevysvetlené vrcholy a poklesy údajov o návštevnosti. Tieto roboty ignorujú pravidlá stanovené vo vašom súbore robots.txt. Ale na rozdiel od spamového ducha, môžete odstrániť prehľadávače tým, že ich zablokujete v súbore .htaccess svojho webu, ktorý blokuje návštevnosť z konkrétnych domén a zabraňuje tomu, aby sa dostali na vašu stránku. Pomocou filtrov môžete tiež pomôcť získať nevyžiadanú poštu z prehľadávača. Vykonáte to vylúčením zdrojov odkazov, ktoré ste identifikovali ako spam.

Aká je myšlienka spamu a ako to ovplyvňuje vaše stránky?

Je dôležité poznamenať, že spam môže byť poslaný na ľubovoľnú stránku, pretože hlavným cieľom odkazov je prinútiť ľubovoľného používateľa webu k tomu, aby sa k nemu dostal. To je celá myšlienka spamu, takže sa nestarajte o to, že by ste mohli ukradnúť vaše dáta alebo niečo. Väčšina sprostredkovateľov je iba po nasmerovaní návštevnosti na svoje stránky. Banky na zvedavosť ľudí, pretože vedeli, že by ste mali sklon kontrolovať to, čo sa zobrazuje vo vašom GA. Teraz už viete, prečo by ste nemali kliknúť na žiadnu neznámu adresu URL v sekciách "Odporúčania" a "Zobrazenia stránky" v prehľade GA.

Hlavným účinkom spamu na vašich stránkach je skreslenie vašich údajov alebo znehodnotenie správnosti informácií, ktoré poskytuje služba Google Analytics. Spätný spamový prehľadávač nepriaznivo ovplyvňuje mieru odchodov vašich stránok, pretože roboty majú vždy mieru odchodov vo výške 100%. Ak je vo vašom prehľade GA spamový crawler, určite to znamená, že vaša miera odchodov bola zvýšená.

Existujú známe sprostredkovatelia spamu, ktorí posielajú škodlivý kód, napríklad vírusy. Toto je ďalší dôvod, prečo sa v službe Google Analytics nedá kliknúť na adresy URL spamového odkazu.

Dokonca aj po nastavení filtrov a vykonaní všetkého ostatného na zachovanie spamu z vašej GA je dôležité pravidelne prehodnocovať vaše údaje, aby ste zistili, či sa vyskytli nové podozrivé domény. Kedykoľvek to zistíte, pridajte ich do svojich filtrov a správy v sieti GA sa stanú presnejšími a užitočnejšími Source .

November 29, 2017