Back to Question Center
0

Optimalizujte hustotu kľúčových slov s odborníkom z Semaltu, Natalie Khachaturyan

1 answers:

Kľúčové slová spôsobujú veľa zmätok majiteľom firiem, čo je dôvod, prečo niektorí z nich môžu byť skeptickí pri začínajúcej SEO. V súčasnosti existuje tok spoločností, ktoré tvrdia, že ponúkajú služby, ktoré dokážu získať webové stránky na začiatku výsledkov spoločnosti Google. Takéto otázky, ktoré jeden z nich lže a ktorý nie je, alebo či je investícia do SEO správnou voľbou. V tejto súvislosti strategický obsah Semalt , Natalia Khachaturyan, ponúka jednoduché riešenie zdôrazneného problému:

Väčšina ľudí bežne nepochopí používanie kľúčových slov v SEO

V roku 2009 Matt Cutts vysvetlil, že spoločnosť Google už nepoužíva kľúčové slová ako súčasť svojho vyhľadávacieho algoritmu. Napriek tomuto upozorneniu ľudia naďalej mali toto mylné predstavy, že kľúčové slová sú pre ich SEO dôležité - hosting servidor web. Pokračujú v používaní metaznačky kľúčového slova napriek skutočnosti, že služba Google.com ich ignoruje úplne.

Kľúčové slovo plnky

Keď bola SEO ešte v štádiu dieťaťa, medzi problémami, ktoré vyhľadávač sa pokúsil zvládnuť, bolo kľúčové slovo plnkou. Spočiatku by sa vyhľadávacie stroje mohli sústrediť len na faktory na stránke skôr, než sa stali sofistikovanými, aby zvládli off-page faktory, ako napríklad použitie spätných odkazov . Kľúčové slová boli medzi faktormi na stránke, ktoré by weboví vývojári umiestňovali do backendu webovej lokality pomocou metaznačky kľúčových slov.

Taktika sa rýchlo zneužila aktivitou, ktorá sa nazýva "vypchávanie kľúčových slov". Kľúčové slovo plnka je jedným z mnohých SEO trikov používaných ako Black Hat taktiky. Mnohí ľudia dostali vietor o tom, ako by mohli nalepiť veľa kľúčových slov (niektoré z nich boli irelevantné) do značky na manipuláciu s viditeľnosťou informácií. Používatelia tieto kľúčové slová nemohli vidieť, ale viedli k poskytovaniu zavádzajúcich a nepresných výsledkov vyhľadávania.

Odpoveďou spoločnosti Google bolo úplne ignorovať metaznačku počas indexovania webových stránok a pokračovalo to v tom, aby bolo jasné. Tak ako to ľudia myslia ako mýtus, pravdou je, že spoločnosť Google už vo vyhľadávaní na webe už nepoužíva kľúčové slová meta tagy.

Ak spoločnosť Google ignoruje metaznačku, znamená to, že naplnenie kľúčových slov webovej stránke neublíži?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, náplň kľúčových slov škodí webovej stránke. Rovnako ako kľúčové slovo plnka ponúka žiadnu SEO hodnotu, zvyšuje šancu, že nebude vôbec hodnotenie. Spoločnosť Google našla spôsob, ako vyhľadávať iné formy plnenia kľúčových slov.

Cutts potvrdil, že uvoľnenie algoritmu Penguin v roku 2012 by v skutočnosti znížilo hodnotenie tých stránok, o ktorých sa predpokladalo, že porušujú existujúce pokyny pre kvalitu spoločnosti Google. Jednou z pokynov spoločnosti Google, ktoré už dávno existujú, je vyhýbanie sa plneniu kľúčových slov. V dokumente sa uvádza: "Nezaťažujte stránky s irelevantnými kľúčovými slovami."

Navrhuje, že napriek tomu, že spoločnosť Google nepoužíva značku kľúčových slov na účely SEO, algoritmy stále hľadajú problémy s náplňou a manipuláciou.

Ostatné taktické čierne klobúky zahŕňajú:

  • Neviditeľný text Mnohí spameri obsahujú kľúčové slová v texte tým, že zodpovedajú ich farbám s pozadím stránky. Myšlienkou je skryť tieto kľúčové slová z ľudských očí, ale nie z vyhľadávačov. Prostredníctvom toho spameri dúfajú, že zvýšia svoju relevanciu v rebríčku vyhľadávania bez toho, aby zmenili vzhľad stránky.
  • Skryté texty a odkazy Ostatné skryť text za obrázkami alebo použite kaskádový štýl listu ako alternatívu k vypĺňaniu kľúčových slov. Používajú značky, ktoré umožňujú skryť ich v príslušnom prehliadači, ale udržiavať ich čitateľné vo vyhľadávačoch
  • Náplň kľúčových slov mimo značku metaznačky kľúčového slova Aj keď nadmerne používate kľúčové slová v iných značkách na webových stránkach, môže to mať nepriaznivé účinky na lokalitu, a nie zlepšiť ich hodnotenie. Vždy nájdite rovnováhu medzi písaním pre ľudskú bytosť a vyhľadávač, aby ste sa uistili, že celý obsah prečítava prirodzene.
  • Duplicitné označovanie Odkazuje na to, kedy používateľ replikuje názvy a meta popisy na webe. Spoločnosť Google toto opakované zobrazenie nepovažuje za dôležité. Namiesto toho ho zaobchádza ako s duplicitným obsahom a tak ho vyfiltruje z výsledkov vyhľadávania.

Kam smerujeme odtiaľto?

Správny prístup k SEO je viacstranný. Avšak, všetko sa týka dôrazného zamerania sa na poskytnutý obsah a relevantnosť. Ľudia musia zmeniť spôsob, akým pristupujú k SEO a posun od používania kľúčových slov až po hľadané výrazy.

November 26, 2017