Back to Question Center
0

Nataliya, Semalt Expert, predstavuje základné SEO postupy

1 answers:

SEO je základným aspektom internetového marketingu a každým dňom sa stáva väčším a komplikovanejším. Nikto nemôže tvrdiť, že vie všetko o SEO, takže sa nemusíte obávať toho, že o tom nebudete vedieť, ak práve začínate. Jedna vec je istá, že čím lepšie optimalizujete svoje webové stránky, tým väčšiu šancu je, aby sa zaradila medzi vyhľadávačov a tým väčšie výhody online prítomnosti vašej firmy. Takže, aké sú najzákladnejšie postupy SEO?

Nataliya, Semalt SEO špecialista vysvetľuje, že meta tagy opisujú vaše stránky vyhľadávačom. Musia mať čo najlepšie kľúčové slová a popis. Popisné a optimalizované metaznačky nielen, že vaše stránky budú uvedené na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP), ale tiež vám uľahčia pripomenúť, čo sú vaše staré stránky. Je však dobré poznamenať, že vyhľadávacie nástroje ako Google nepoužívajú meta tagy na indexovanie. Napíšte najlepšie metaznačky pre ľudí, a nie pre vyhľadávače. Vytvorte značky, ktoré čitatelia kliknú, pretože sa týkajú toho, čo hľadajú.

Obsah je kráľ. Pravdepodobne ste počuli túto slávnu frázu týkajúcu sa SEO. Je to jedna z najskorších pokynov na vytváranie skvelého obsahu pre vaše publikum. Skvelý obsah pre ľudí a vyhľadávače by mal byť vysoko kvalitný a jedinečný. Priťahuje ďalšie stránky, ktoré sa na vás spájajú, a preto vám ponúkajú veľa spätných možností.

Poskytnite svojim čitateľom to, čo chcú, presným, jasným a presným spôsobom. Nie je nič, čo by im zabránilo v prúdiť na vaše stránky a odkázať ich priateľov. Ak predávate produkty alebo služby, získať toľko ľudí na vašich stránkach je kľúčovým prechodným cieľom. Keď je vaša stránka vždy bohatá na obsah, tento cieľ nikdy nebude jedným z vašich najnaliehavejších problémov. Pri vytváraní obsahu dobre používajte kľúčové slová. Rozložte kľúčové slová v hlavičkách, hlavičkových značkách, kotvách a ďalších častiach počas zápisu.

Môžete investovať viac úsilia do učenia sa, ako vytvoriť vysokokvalitné, a z týchto snáh budete určite veľmi ťažiť.

.htaccess by mal byť nastavený správne. Nastavenie môžete urobiť sami, alebo si profesionál na to urobiť. Akonáhle sa rozhodnete, ako chcete, aby bola vaša adresa URL, pridržte sa tohto formátu. Môžete mať iba www alebo iné webové adresy, aby spoločnosť Google vaše stránky nezobrazovala ako duplicitné. V prípade, že máte oba formáty adries URL, spoločnosť Google vám nebude penalizovať, ale budete musieť poskytnúť presmerovanie z webových adries URL na webové adresy bez www (čo je jednoduché). Môžete vyhľadávať niečo ako "presmerovanie žiadostí na webové adresy bez www" a zistiť všetko, čo potrebujete urobiť.

Rovnako musíte správne nakonfigurovať súbor robots.txt. Môže byť prekvapujúce počuť, že tento malý textový súbor môže spôsobiť pádu vášho webu. Súbor robots.txt sprievodca prehľadávač Google a ďalšie roboty na stránkach, ktoré nechcete byť "prehľadávané". Ak nechcete, aby sa obrázky zobrazovali vo vyhľadávačoch, použite ich na zablokovanie súboru robots.txt. Je zrejmé, že nechcete robiť chybu pri konfigurácii súboru robots.txt. Jednoduchá chyba by mohla zablokovať vašu najdôležitejšiu webovú stránku a udržať ju mimo siete.

Jedná sa o najdôležitejšie SEO postupy a všetky sú klasifikované ako SEO on-site postupy a existujú aj iné off-site praktiky, ako je propagácia a budovanie backlinkov. Za normálnych okolností začnete s on-site SEO a neskôr staviate na off-site praxe, aby sa plne optimalizované webové stránky Source .

November 26, 2017