Back to Question Center
0

Islamabad Expert From Semalt: Čo je Referrer Spam a ako ho zastaviť

1 answers:

Služba Google Analytics je jednou z najvýznamnejších, najužitočnejších a najznámejších služieb webovej analýzy. Nahlasuje a sleduje prevádzku webových stránok a poskytuje analytické nástroje na marketingové a SEO účely. Je bezpečné povedať, že služba Google Analytics je v súčasnosti najlepšou a najspoľahlivejšou službou sledovania na internete. Bohužiaľ používatelia nevyžiadanej pošty nám prišli na svoj vlastný web prostredníctvom svojho účtu Google Analytics a vašich webových stránok.

Doprava sa považuje za najcennejší faktor pri hodnotení výkonnosti a poradia webových stránok - hosting ms sql. Čím cennejšia návštevnosť vašich stránok dostane, tým vyššia bude vaša šanca zarobiť zisk z online obchodu. Existuje niekoľko vecí, ktoré ovplyvňujú kvalitu vašej návštevnosti webových stránok .

Ak chcete zistiť, či vaše stránky dostávajú kvalitnú návštevnosť alebo nie, mali by ste mať na pamäti nasledujúce veci, ktoré tu stanovil Nelson Gray, špičkový expert z Semalt .

Čo je falošná doprava?

Falošná alebo falošná prevádzka je generovaná pavúkmi, prehľadávačmi a robotmi a skutočná premávka pochádza z ľudskej interakcie. Vo svojom účte Google Analytics sa falošná návštevnosť bude zaznamenávať aj ako skutočná a spameri môžu ľahko triknúť vaše prehľady služby Google Analytics s zobrazeniami stránok, udalosťami, kľúčovými slovami, zobrazeniami obrazovky a transakciami. Na tento účel budú vyžadovať vaše ID vlastníctva služby Google Analytics.

Spam sprostredkovateľa a jeho vplyv na účet Google Analytics

Spameri robia to isté s množstvom účtov Google Analytics pomocou robotov a pavúkov. Cieľom je pritiahnuť vás na svoje webové stránky, ktoré prinášajú veľa príjmov z vašich kliknutí a zobrazení stránky.

Ako zistiť a opraviť odkaz spam?

Na detekciu a odstránenie spamu sprostredkovania by ste museli prejsť na prehľad sprostredkovania svojho účtu Google Analytics a zmeniť jeho dátum na posledné tri mesiace. V takomto prípade budete mať na zreteli, že miera odchodov bude časom klesať a kvalita vašej návštevnosti sa automaticky zlepší. Odporúčania s 15 alebo viacerými reláciami budú mať mieru odchodov od 0% alebo 100%. Ak si nie ste istí, ako ho zistiť a opraviť, prejdite do svojho účtu Google Analytics a vytvorte manuálne filtre, do ktorých môžete pridať podozrivé doménové mená.

Akonáhle ste identifikovali sprostredkovateľský spam, museli by ste stránky ako darodar.com zablokovať čo najskôr, aby sa návštevníci na vašom webe znovu nezavádzali. Keďže ich návštevy sú zaznamenané v protokole servera a vo vašom prehľade Google Analytics, môžete upraviť aj váš súbor .htaccess. Kľúčom k blokovaniu spamu sprostredkovateľa je prístup k podozrivému webu a jeho filtrovanie. Mali by ste pravidelne aktualizovať súbor .htaccess, aby ste zaistili bezpečnosť vášho webu.

November 26, 2017