Back to Question Center
0

Expert Semalt Islamabad zdieľa 2 spôsoby, ako zablokovať sprostredkovanie odkazov v službe Google Analytics

1 answers:

Sprostredkovanie spamu predstavuje škodlivú návštevnosť, ktorá zasiahne vaše webové stránky z podozrivých odkazov, ako napríklad darodar.com a ďalších. Služba Google Analytics automaticky identifikuje, odkiaľ prichádza návštevnosť a koľko sekúnd návštevník trávia na vašich stránkach.

Sohail Sadiq, vedúci expert z Semaltu , tu poskytuje užitočný návod.

Ak dostanete návštevnosť sprostredkovateľov, je pravdepodobné, že návštevníci vašich stránok nebudú na vašich stránkach stráviť viac ako jednu sekundu a miera odchodov bude až 100% - canadian prop money for sale. Je možné vytvoriť filtre, ktoré vylučujú návštevnosť z podozrivých domén. Pokiaľ ide o zákaz odkazov, mali by ste sa ubezpečiť, že zabraňujete útokom, ktoré pochádzajú zo stinných a škodlivých lokalít. Tiež by ste ich mali odstrániť z účtu Google Analytics čo najskôr. Filtre na vylúčenie sprostredkovania pracujú tak, že porovnávajú vzory filtra a narážajú na hodnoty, ktoré sa nachádzajú v dimenzii zdroja kampane.

Ako sa Referrer Spam Work?

Pred dvoma rokmi narazil ruský spammer s názvom Vitaly Popov do účtu Google Analytics a úspešne vložil do neho zdroje na sprostredkovanie nevyžiadanej pošty. Skutočné adresy URL vedú na podivné webové stránky a nemali by sa považovať za platné odporúčania. Nie je to prvýkrát, kedy hackeri urobili niečo také, Alan Bush z Ignite Visibility hovorí, že existuje viacero spamov a sprostredkovateľských programov, ktoré robia organické vyhľadávanie a vedú webové stránky na falošné SEO služby. Môžete byť uväznení zo stránok sociálnych médií, sociálnych sietí a všetkých ostatných štýloch čierneho klobúka.

Ako odstrániť sprostredkovateľa sprostredkovania

Cesta # 1: Pridajte zobrazenie filtrovaného účtu

Môžete pridať filtrovaný pohľad na účet, aby ste sa zbavili sprostredkovania spamu. Prejdite na možnosť Správca> Filtre> Vlastný filter> Nastavenia jazykov a vytvorte nové filtre, kde môžete pridať toľko podozrivých webových stránok, koľko chcete. Ak máte nejaké nefiltrované zobrazenia, mali by ste ich pridať do samostatných filtrov a nezabudnite pomenovať svoje filtre ako darodar, tlačidlá pre webové stránky a ďalšie.

Cesta # 2: Vytvorte vlastný segment

Je možné vytvoriť nové vlastné segmenty v časti Akvizícia> Zdroj / médium. Tento postup je však užitočný, ak máte nepretržitú návštevnosť odkazov a vaše hodnotenie stránky je v dôsledku toho poškodené.

Ak ste nemali záujem stráviť veľa času pridávaním spammerov a odkazovaných stránok do filtrov, môžete prejsť na doplnky služby Google Analytics v sekcii Galéria riešení, kde môžete ľahko rozdeliť spam. Uistite sa, že ste segmentovali, aby ste odstránili odporúčania od okraja nástroja Analytics a odstránili všetky nepríjemné odporúčania zo správ služby Google Analytics.

Je poľutovaniahodné, že spameri stále prichádzajú s lepšími a účinnejšími spôsobmi spamovania, ale nič sa nemusia starať. Je to súčasťou vašej práce, aby ste sa ich zbavili a vytvorili si filtre, kde sa dajú uvedené stránky pravidelne pridávať. Mali by ste mať na pamäti, že neexistuje žiadne riešenie, ktoré by sa mohlo úplne zbaviť spamu odkazov, ale môžete ich odstrániť, odhaliť a aktualizovať úpravou nastavení v účte Google Analytics. Ak ste v účte Google Analytics kedykoľvek dostali nevyžiadaný spam, mali by ste okamžite vytvoriť filtre.

November 26, 2017