Back to Question Center
0

Duplicitné alebo nie duplicitné? - Expert of Semalt, Natalia Khachaturyan vedie správnu odpoveď!

1 answers:

Duplicitný obsah zvýšil zmätok medzi odborníkmi na SEO po dlhšiu dobu. Je to pocit, že SEO bugbear musí byť odstránený, inak by to mohlo spôsobiť, že vaše stránky budú odstránené z poradia. Napriek tomu, že duplicitný obsah obsahuje sankciu, existuje spôsob, ako spoločnosť Google používa algoritmus hodnotenia na zabezpečenie toho, aby duplicitný materiál neovplyvnil ostatné stránky vašej lokality.

Strategický obsah Semaltu , Natalia Khachaturyan, hovorí, že spoločnosť Google nezahŕňa duplicitný obsah za predpokladu, že existuje iná stránka s podobným obsahom, ktorý je na stránkach obľúbenejší - buy romanian passport. Ak má vaša webová stránka viac stránok s rovnakým obsahom, bude sa ťažko snažiť vybrať správnu verziu. Zobrazí sa iba jedna verzia obsahu vo výsledkoch vyhľadávania a ostatné verzie budú skryté. Mnohí experti SEO to považujú za trest. V takomto prípade sa vyskytujú tri veci:

  • Spoločnosť Google nehodnotí stránku,
  • Hmotnosť tejto stránky je zanedbateľná,
  • lokalita bude označená ako spoľahlivý zdroj kvality a jedinečného obsahu;

To dáva webmasterovám dôvod mať pocit, že ide o trest, ale je dôležité vedieť, že to nie je všetko vyhľadávače , ktoré musia riešiť. Existuje mnoho stratégií používaných v duplicitnom obsahu, ale nie všetci sú v najlepšom záujme používateľov a vyhľadávačov webových stránok.

Existuje veľa sietí, ktoré webové stránky používajú na duplikovanie obsahu s nádejou, že by to mohlo zachytiť návštevnosť vo vyhľadávaní. Nie sú určené na pridaní žiadnej hodnoty na lokalitu a vo všeobecnosti nepridávajú žiadnu hodnotu. Musíte zvážiť množstvo obsahu prísť s plánom vedieť, kde sa vyhľadávač pokazil. Existuje mnoho typov duplicitného obsahu, ktoré zahŕňajú:

Kopírované stránky

Ako vlastník webu sa môžete stretnúť s cenným obsahom na inej webovej stránke. Po prečítaní obsahu máte pocit, že by ste ho chceli zdieľať na svojich stránkach. To však nie je dobrý nápad, pretože to nie je váš pôvodný obsah a bude to zle hodnotené. Nakoniec môže takáto prax viesť k celkovému poklesu skóre domény vašich webových stránok.

Najlepším spôsobom, ako tento problém vyriešiť, je použitie kanonickej značky medzi doménami. Pridajte ho, aby ste ukázali, že pôvodný obsah je na inej webovej stránke. Vyhľadávače potom vedia, že obsah bol skopírovaný a je to na vašom webe úmyselne.

Musíte si uvedomiť, že v tomto prípade bude celá váha odkazu smerovať k zdroju obsahu. Týmto spôsobom, ak použijete veľa odkazov, si ponecháte malé percento váhy. Ak si ľudia obľúbili obsah, počet návštev stránok môže prekročiť pokles počtu rebríčok.

Duplicitné informácie o produkte

Vykonajte situáciu, keď vlastníte spoločnosť, ktorá získava produkty od rôznych výrobcov. Budete potrebovať informácie, ako sú popisy, špecifikácie a obrázky, aby ste ich umiestnili na svoje stránky. Poskytnete presné informácie uvedené výrobcom.

Ako to opraviť: budete musieť nastaviť svoje webové stránky. Budete musieť prepísať popisy a uverejňovať jedinečné fotografie pre váš produkt, ktoré môžete získať z iných stránok, ako sú recenzie produktov.

Nevýhody: Stratégia môže byť časovo náročná, pretože musíte získať užitočné informácie na opis výrobku.

Zoznamy viacerých stránok

Ide o generovanie adries URL alebo ak vaša stránka obsahuje mnoho stránok popisujúcich podobné hlavné produkty .

Ako opraviť problém: napríklad, ak máte na starosti päť položiek a vy generujete novú adresu URL pri každom zoradení položky pravdepodobne podľa veľkosti a ceny namiesto abecedného poradia, budete mať menej stránok s rovnakým obsahom na rôznych adresách URL.

Duplicitný obsah môže byť stresujúci. Ak si túto problematiku uvedomujete v dostatočnom časovom predstihu, pomôže vám to vyriešiť skôr, ako to ovplyvní vaše poradie. Budete môcť prísť s plánmi na to, ako zabezpečiť, aby hmotnosť prešla prostredníctvom duplikácie, nemá významný vplyv na vaše hodnotenie. Riešenie týchto problémov môže byť časovo náročné, ale stojí za to, pretože pomáha pri vytváraní vysokej návratnosti investícií pri každej návšteve vašich webových stránok.

November 26, 2017