Back to Question Center
0

Čo je Nginx? - Semalt Expert

1 answers:

Nginx [motor x] je ďalšia technológia HTTP a reverzný proxy server. Služba Nginx funguje ako poštový proxy server a generický proxy server TCP / UDP, pomocou ktorého autentizuje rôznych webových žiadateľov o to, aby návštevník dostal webovú stránku. Igor Sysoev pôvodne napísal tento proxy server. Iné hostingové balíky môžu používať metódy ako LAMP stack (Linux + Apache + MySQL + PHP) na napájanie WordPress. Nginx môže byť výkonným nastavením týkajúcim sa dôveryhodného proxy prístupu - online ï†î±ïî¼î±îºîµî¹î¿ î±ï€î¿ïƒï„î¿î»î· îµî¾ï‰ï„îµïî¹îºî¿. Nevyhnutne existuje mnoho spôsobov, ktoré môžu webmasteri použiť na implementáciu Nginx. Môžete používať všetky jeho funkcie súčasne s použitím servera Apache. Väčšina webových stránok, ktoré sa nachádzajú na serveri Nginx, beží na nastavení Apache. Existujú hlavičky odpovedí HTTPS, ako aj iné proxy, ktoré sa naň odkazujú ako webové servery.

Toto usmernenie Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje použitie samostatného nastavenia Nginx. Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na techniku ​​servera apache, môžete použiť iba Nginx ako primárny server. Pri implementácii programu Nginx na WordPress môžu existovať určité špeciálne dôvody. Existuje niekoľko dôležitých informácií, ktoré používateľ potrebuje vedieť o Nginx. Napríklad:

  • Všetky konfigurácie sú možné v administrátorskom paneli v konfigurácii serverovej úrovne. V dôsledku toho neexistuje konfigurácia na úrovni adresára. Na rozdiel od súborov .htaccess Apache alebo súborov web.config služby IIS nemôže WordPress upraviť konfiguráciu Nginx.
  • Spôsob funkcie permalinks je trochu odlišný na Nginx ako na iných serveroch Apache.
  • Nginx nemôže vygenerovať prepisovacie pravidlá pre vás. Nginx nemá schopnosť typu .htaccess, preto nie je možné nakonfigurovať server z konca používateľa.
  • Na inštaláciu permalinks používate pluginy. Je nevyhnutné nainštalovať index.php, ktorý môže tvoriť panel umožňujúci modifikáciu vášho servera.
  • Pre používateľov, ktorí môžu chcieť získať určité obmedzené možnosti htaccess, môžu nainštalovať rozšírenie htscanner PECL pre PHP. Bohužiaľ, ide len o vývojovú zmenu a môže prísť s jej komplikáciami. Pred zavedením tejto techniky sa uistite, že máte robustnú metódu ladenia.

V tomto usmernení Nginx je predpoklad, že ste už nainštalovali Nginx. Výsledkom toho je, že inštalácia a pokyny o tom, ako funguje, nie sú zahrnuté.

Dôležité informácie o spoločnosti Nginx

  • Pomocník Nginx mapuje súbor map.conf automaticky vždy, keď sa vytvorí nová webová stránka. V niektorých prípadoch budete musieť manuálne načítať Nginx, aby ste zabezpečili, že zmeny budú mať vplyv. Nginx tiež ukladá webové stránky vo formáte php-fpm vždy, keď je prítomná nová stránka.
  • Veľké webové stránky môžu využívať Nginx, pretože jeden môže mať možnosť nastaviť viacero domén.
  • Existujú symbolické odkazy, čo znamená, že sa nemusíte obávať náhodných odstránení alebo úprav na celom serveri.

Záver

Pre vlastníkov webových stránok, ktorí potrebujú reverzný proxy server, môže byť základným prístupom nastavenie Nginx. Celá konfigurácia robí spoločný predpoklad, že koreň stránky alebo blogu je prítomný na hostiteľovi. Referenčný bod je na úrovni servera a nie na strane užívateľa. Ľudia musia upraviť pravidlá, keď menia aspekty webových stránok, napríklad pridanie blogu.

November 26, 2017