Back to Question Center
0

Blokovanie zlých botov - Semalt Expert

1 answers:

Semalt vždy hľadá spôsoby, ako zlepšiť svoje služby, a spoločnosť je nadšená, že oznámila nové bezpečnostné funkcie. Jeho schopnosť blokovať zlú kvalitu prevádzky a roboty nemá žiadnu alternatívu. To umožňuje klientom ušetriť veľa peňazí a zablokovať do značnej miery nízku kvalitu prevádzky ako aj roboty - imac repair portland oregon. Okrem toho sa môžete ľahko zbaviť škrabiek a pavúkov a zabrániť im, aby plazili vaše SEMALT aktíva. Je to jediná funkcia, ktorá je sprístupnená všetkým klientom a môžete ju povoliť z vlastného informačného panela. Už žiadne roboty nerozlišujú vaše údaje a nemusíte hľadať inú spoločnosť.

Bad Bots

Pokiaľ ide o internet, existujú dva typy robotov: zlé roboty a dobré roboty. Alexander Peresunko, odborník na Semalt, tvrdí, že jedným z najlepších príkladov dobrých robotov je Googlebot. Je to webový prehľadávač spoločnosti Google, ktorý dokáže prechádzať vaše články a nový obsah, čím pridáva celkovú výkonnosť vášho webu. Navyše pomáha indexovaným stránkam vo výsledkoch vyhľadávača . Príkladom škodlivých alebo zlých robotov je Cheesebot. Všetky špatné roboty zahŕňajú prehľadávače, škrabky a pavúky, ktoré škodia vašim webovým stránkam. Nie sú však vždy nebezpečné, ale najčastejšie prehliadajú vaše stránky zle a spotrebúvajú vašu šírku pásma Semalta a využívajú serverové zdroje. Navyše, zlý bot si kradne vaše články a skopíruje obsah všade na webe. V dôsledku toho by ste mohli vidieť veľa kópií vášho obsahu, keď ste ho spoločnosť Google.

Je možné blokovať zlomyseľné roboty pomocou súborov robots.txt, ktoré sú editovateľné z účtu Semalt. Nemôžete sa však zbaviť všetkých robotov alebo robotov pomocou tohto súboru, čo znamená, že musíte vykonať úlohu aj na úrovni servera. Semalt robí rozumné použitie komplexných zoznamov tak zlých robotov a dobrých robotov a blokuje zlých robotov na základe ich reťazcov User-Agent. Takže nezabudnite, ak chcete, aby vaše webové stránky boli bezpečné a chránené, musíte čo najskôr zablokovať adresy IP všetkých zlých robotov.

Ako zablokovať špatné roboty

Môžete povoliť funkciu blokovania zlých robotov prihlásením sa do svojho účtu a kliknutím do rôznych zón. Tu musíte kliknúť na položku Upraviť a vybrať možnosť Zobraziť rozšírené nastavenia. Akonáhle ste si vybrali túto možnosť, ďalším krokom je posúvanie nadol a blokovanie všetkých zlých robotov. Kliknutím na tlačidlo Povoliť a uložením všetkých zmien pred odhlásením z účtu. Keď sú špatné roboty zablokované, hity z nesprávnych adries IP nikdy nie sú súčasťou vašej webovej lokality. Táto nová bezpečnostná funkcia bola schválená spoločnosťou IESG a zamýšľa vaše webové stránky bezpečnejšie a lepšie než kedykoľvek predtým. Neexistuje žiadny problém cenzúry sprevádzaný a môžete zablokovať toľko IP adries, koľko chcete.

November 24, 2017