Back to Question Center
0

Aký je pôvod spamu? - Zaujímavé fakty od Semalt Expert

1 answers:

Spam je zadok vtipov. Tento konzervovaný šunkový výrobok je však zakorenený v americkej histórii. Získala popularitu v priebehu rokov a prešla od obedového mäsa po ikonu popovej kultúry. Spam bol prvýkrát založený spoločnosťou Hormel v 19. storočí a počas druhej svetovej vojny bol obľúbenou vecou - garmin baby cam. Bolo to spotrebované v Spojených štátoch vo veľkom meradle, pretože to bolo považované za veľmi chutné ako iné mäso. Časom sa nevyžiadaná pošta stala slávnym produktom a obľúbeným tovarom pre vojakov v zahraničí, ktorý bol známy pre svoju výhodnú dopravu a stabilitu.

Jack Miller manažér Senior Customer Success dodáva, že spam je stále známy a používa sa na Havaji, kde má jednu z najvyšších mier spotreby na jedného obyvateľa. Je rovnako známy aj v niektorých častiach Ázie a Veľkej Británie. Je tiež potrebné poznamenať, že spam sa v súčasnosti predáva vo viac ako štyridsiatich krajinách po celom svete.

Hlavné zložky nevyžiadanej pošty

Hlavnými zložkami klasického spamu sú bravčové mäso so šunkou, zemiakový škrob, soľ, dusitan sodný, cukor a voda. Zemiakový škrob sa používa na väzbu mäsa, zatiaľ čo dusičnan sodný pôsobí ako konzervačné činidlo. Želatínovitá, hustá látka, ktorá je zabalená okolo spamu, je vyrobená z želatínov a spevňuje použité mäso. V závislosti od nevyžiadanej pošty nájdete aj niektoré ďalšie zložky ako kuracie, morčacie, papriky a papriky. Spam prichádza s rôznymi príchuťami a je obľúbený po celom svete. Má vysoko aj nízke odrody sodíka, ktoré sú zdravšie ako iné jedlo.

Ako sa spam používa?

Môžete pečať, smažiť, grilovať alebo jesť spam v studenej forme. Môže sa tiež použiť predvarené, čo znamená, že kúrenie je voliteľné. Najlepší spôsob, ako používať spam, je pan-priateľ, spolu s vašimi obľúbenými rezancami alebo vajíčkami. Môžete ju použiť na raňajky, pretože je to všestranné jedlo. Spam možno použiť aj v hamburgeri, sendviči, pizzu a kari. Fanúšikovia spamu sú známi svojimi kreatívnymi a jedinečnými spôsobmi použitia tohto konzervovaného mäsa. Nie je to najchutnejšie a výživnejšie jedlo, ale môžete ho zaradiť do vašej každodennej stravy, pretože spam obsahuje veľa konzervačných látok a nasýtených tukov. Ak idete na kempovanie, môžete si ju priniesť so studenou formou.

Spam oslavy

Spam sa bežne používa vo Waikiki a iných častiach Havaja. Posledný týždeň v apríli sa slávi festival a venuje sa fanúšikom nevyžiadanej pošty. Je to jeden z najslávnejších festivalov v Spojených štátoch amerických. Pri tejto príležitosti miestni obyvatelia konzumujú veľa spamu a milióny plechoviek sa predávajú. Okrem toho má Austin unikátne spamové múzeum a spoločnosť Hormel, ktorá sa nachádza v tomto meste, vyrába a predáva spam vo veľkom meradle. Mesto Shady Cove v Oregone je známe po celom svete za každoročné spamové prehliadky.

Spam v popovej kultúre

Je isté, že spam sa od druhej svetovej vojny stal neodmysliteľnou súčasťou americkej kultúry. V tom čase sa používal vo vojne ako primárny zdroj potravy pre vojakov. Keď sa vojna skončila, Hormell zhromaždil skupinu hudobníkov a niekoľko mladých dám, známych ako Hormell Girls. Tieto ženy používali na propagáciu spamu a bavili ľudí svojimi vlasteneckými piesňami.

November 26, 2017