Back to Question Center
0

Ako sa vyhnúť duplicitnému obsahu? - Odpoveď odborníka na seminár Natalie Khachaturyan

1 answers:

Duplicitný alebo skopírovaný obsah sa vzťahuje na vecné bloky článku vo vnútri a medzi doménami, ktoré sa navzájom úplne zhodujú alebo sú vo veľkej miere podobné. Najčastejšími príkladmi obsahu, ktorý nie je škodlivý, je:

  • Príspevky na fóra, ktoré generujú pravidelné diskusie a sú zamerané na inteligentné telefóny a iné podobné zariadenia
  • Uložené položky, ktoré sú zobrazené a prepojené s odlišnými adresami URL
  • Verzie článkov a obsah webových stránok

Strategický obsah Semalta , Natalia Khachaturyan, vysvetľuje, že ak má web niekoľko stránok s rovnakým obsahom, je pravdepodobné, že spoločnosť Google penalizuje vaše webové stránky. Najčastejšie spameri zámerne kopírujú obsah viacerých domén a manipulujú s hodnotením vyhľadávača a získavajú viac návštevnosti na svojich vlastných webových stránkach - cursos de fotografia online gratis canon. Také klamlivé praktiky vedú k zlej skúsenosti používateľov. Keď návštevníci vidia ten istý článok zopakovaný na internete, nebude sa zaujímať o váš obsah. Google sa snaží čo najlepšie prehľadávať a zobrazovať stránky, ktoré majú odlišné informácie. Odfiltruje veľké množstvo webových stránok a blokuje stránky obsahujúce podobné texty alebo duplicitný obsah.

Ako riešiť duplicitný obsah?

Môžete prijať určité opatrenia na riešenie duplicitného obsahu na internete a zabezpečiť, aby návštevníci milovali svoj obsah z dôvodu jeho originality.

Metóda č.1: Použitie 301

Ak ste nedávno reštrukturalizovali svoje webové stránky, môžete použiť 301 presmerovanie v súbore .htaccess.To bude inteligentne presmerovať užívateľov na vaše webové stránky a zabráni pavúkom a robotom pristáť vaše stránky.

Metóda č.2: Byť konzistentný

Mali by ste udržať vnútornú konštantu prepojenia a vždy používať domény najvyššej úrovne na vývoj spätných odkazov vašich webových stránok. Tieto domény by mali byť relevantné pre vaše stránky a mali by byť špecifické pre jednotlivé krajiny.

Metóda č. 3: Syndikovať opatrne

Ak ste zoskupili obsah na iných webových stránkach, spoločnosť Google pravdepodobne zobrazí tie verzie, ktoré sú najvhodnejšie a vhodné pre svojich používateľov. Táto metóda zabezpečuje, že váš webový obsah a články sú syndikované a majú odkazy späť k pôvodnému textu alebo stránke. Preto by ste mali pripojiť obsah starostlivo a môžete použiť viac pluginov na vykonanie tejto úlohy.

Metóda č. 4: Použite vyhľadávaciu konzolu a upravte svoje nastavenia

Môžete použiť vyhľadávaciu konzolu a povedzte každému, ako chcete, aby vaše stránky boli prehľadávané alebo indexované. Namiesto použitia dlhého textu s autorskými právami v spodnej časti každej stránky by ste mali napísať súhrn a prepojiť ho so všetkými stránkami pomocou doplnku WordPress.

Metóda č. 5: Zníženie obsahu kotlovej platne

Aby ste zaistili bezpečnosť vášho webu na internete, musíte minimalizovať opakovanie kotla. Môžete napríklad napísať súhrn a prepojiť ho na stránky s ďalšími podrobnosťami. Prípadne si môžete vyskúšať nástroj na spracovanie parametrov, ktorý špecifikuje, ako chcete, aby vaše stránky, Google a Yahoo upravovali parametre webových stránok a URL.

Duplicitný obsah nie je dôvodom na konanie na webových stránkach, kým sa neobjaví na internete vo veľkom počte a neupraví výsledky vyhľadávačov . V prípade, že vaše stránky trpia problémom s kopírovaným alebo duplicitným obsahom a neviete, čo robiť, je lepšie kontaktovať administrátorov iných stránok a odstrániť obsah. Vašu žiadosť môžete odoslať aj spoločnosti Google a vyhľadávacie nástroje odstránia z jej výsledkov porušujúce stránky.

November 26, 2017