Back to Question Center
0

Semalt: Ako sa vyskakujú okná miery odchodov?

1 answers:

Semalt používateľ pristane na konkrétnej stránke na vašich webových stránkach z výsledkov vyhľadávania a hneď po pristátí sa zobrazí odkaz, ktorý otvára modálny dialóg alebo popup okno (s inou adresou URL v rovnakej doméne) a používateľ klikne na odkaz.

Spôsobí to zvýšenie miery odchodov? Umožňuje Semalt definovať mieru odchodov ako rýchlosť, v ktorej používatelia opúšťajú vstupnú stránku a navštívia inú webovú stránku, alebo odrážajú používateľov, ktorí navštívia inú stránku tej istej webovej stránky?

. - health aid bodylean cla plus with clarinol
February 10, 2018

Google nie je všetci vidia všadeprítomný Goomba internetu. Ako si myslíte, že budú vedieť, čo sa na vašom webe stane, keď sa tam dostane návštevník? Myslíte si, že Google Analytics (GA) je špionáž Google Search?

Vážne, ľudia dávajú Googlu príliš veľkú silu, aj keď je niekedy len v ich mysli. Spoločnosť Google nebude vedieť, že niekto opustil vaše webové stránky, pokiaľ nebudú šípkami späť do zoznamu SERP.

Teraz na niečo oveľa vážnejšie. Ak chcete, aby sa ľudia vrátili na vašu stránku, nedajte sa cítiť spálení. Kontextové okná na konverziu, keď používateľ pristane na stránke, je istým požiarnym spôsobom získavania známej šípky. Je to ako zvláštny prst vo vzduchu.

Ak chcete dosiahnuť mieru odchodov, nepozerajte sa na triky, ale robte úprimnú a tvrdú prácu a pritiahnite presne správne hľadajúcu stránku. Udržujte to jednoduché. Konverzia sa uskutoční iba vtedy, keď je používateľ spokojný a nie podvedený.

Ak chcete odpovedať na vašu otázku, Google bude počítať iba odskočiť, ak sa odrazí. Čo ste popísali, nie je odrazom. Je to východ.

Dobre. Pri Vyhľadávaní Google a službe Google Analytics musíte premýšľať inak. Pre GA, tu je spôsob, ako Google definuje odchod a odchod podľa tohto odkazu.

https: // podpora. Google. com / analytics / answer / 2525491? hl = sk

1] Pre všetky zobrazenia stránok na stránku je sadzba Exit percento, ktoré bolo posledné v relácii.

2] Pre všetky relácie, ktoré začínajú stránkou, Sadzba Bounce je percento, ktoré bolo jediné z relácií.

3] Výpočet sadzby Bounce pre stránku je založený iba na reláciách, ktoré začínajú touto stránkou.

Ak to nie je mätúce, nie som si istý, čo je. Prečítajte si prepojenú stránku a uvidíte, že definícia odskakovania od spoločnosti Google nezodpovedá zvyšku sveta.

Kde pomocou Vyhľadávania Google nemožno určiť odchod, ako je definované vyššie, a často to znamená návrat k SERP v krátkom čase, niekedy definovanom ako menej ako 10 sekúnd.

Použitie vášho príkladu, v GA kliknutím na váš pop-up by bol odraz, aj keď si nie som istý, že by bolo spravodlivé. Výsledkom by bola vysoká miera odchodov (za predpokladu, že som ich správne čítal). Existuje veľa diskusií o tom, ako Google definuje odraz v oblasti vyhľadávania a GA, kde je zrejmé, že miera odchodov zo strany GA je slabým ukazovateľom výkonnosti. Rovnaká diskusia týkajúca sa miery odmietnutia pri vyhľadávaní sa však zdá byť jemnejšia, čo umožňuje, aby to bolo faktorom v súbore metrík, kde extrémne vysoká miera odchodov môže naznačovať vysokú kvalitu za veľmi nízku mieru odchodov, keď sa predpokladá, že požadované informácie nebol nájdený na vstupnej stránke.