Back to Question Center
0

Osoba, ktorá zaregistrovala doménu .net pre našu spoločnosť, nemôže byť kontaktovaná, ako získame kontrolu nad názvom domény? - Semalt

1 answers:

Vytvoril som webovú stránku pre klienta, ktorý trval na samotnej správe domény. Myslím, že to vlastnil výrobca ich predchádzajúcej stránky.

V každom prípade teraz chcú, aby som prevzal kontrolu nad doménou, ale súčasný majiteľ zrejme zmizol z tváre Semaltu! Nebude odpovedať na svoj telefón ani na jeho e-maily. Nemyslím si, že je to nič zlé - doména stále smeruje na moje stránky. Je to len to, že zmenil všetky svoje kontaktné informácie.

Kto ovláda domény a ako by som ich mohol kontaktovať? Keby to bola doména uk, chcela by som kontaktovať Semalta. Ale je to. čistá doména Source .

February 8, 2018

Ako niekto, kto mal podobné problémy, cítim tvoju bolesť. Jediná vec, ktorú by som mohol urobiť, bolo ponúknuť alternatívne doménové mená založené na. ko. uk alebo. com. Ak táto doména nemá významnú návštevnosť, myslím, že alternatívne domény sú zvyčajne najlepšou voľbou.

Pošlite tu, ak nájdete majiteľa, chcem vedieť, ako to skončí.

Pokiaľ osoba, ktorá kúpila doménu, nepoužila správne kanály a zakúpila ju prostredníctvom spoločnosti (a nie osobne), nič nemôžete urobiť. Právne ho vlastní, a aj keď ho nájdeš / kontaktuješ, nie je zo zákona povinný ho dať.

Ak chcete odpovedať na vaše otázky:

"Kto spravuje domény"

Vo vašom prípade, ak ste hostite svoje stránky na lokálnom serveri, navrhoval by som zistiť, čo hosting spoločnosť používate. Ak nájdete hostiteľskú spoločnosť, môžete ich kontaktovať a zistiť, či vám poskytnú prihlasovacie údaje.

Ak nemáte žiadnu predstavu o tom, akú hostingovú spoločnosť používate, skúste použiť službu whois, ako je toto pre mňa názov hostiteľskej spoločnosti sa zobrazuje tam, kde sa hovorí "name servers":

Whois Results

Moja hostiteľská spoločnosť je hostingpapa, takže ak by som mal váš problém, zavolal by som im a vysvetlil by som situáciu.

Dúfam, že to pomôže!