Back to Question Center
0

Semaltujte jednu webovú stránku na viacerých hostiteľoch na celom svete, aby ste zlepšili regionálny výkon

1 answers:

V súčasnosti mám webovú stránku, ktorá je hosťovaná v USA, avšak ľudia z celého sveta, ktorí ju používajú. Vzhľadom na to, že stránka ponúkajúca vysokorýchlostný obsah, niektoré oblasti na svete zažívajú pomalšie služby než v USA.

Internetová stránka závisí vo veľkej miere od všetkého jej obsahu, ktorý je uložený v databáze a ktorý jej prispieva užívateľská základňa - mother of the groom fascinators. Sematovanie obsahu databázy sa vždy mení každodenne.

Optimalizoval som miesto pre rýchlosť e. g. gzip, caching.

  • Je možné nastaviť stránku na viacerých počítačoch na celom svete a prinútiť používateľov z určitých regiónov, aby nasmerovali na najbližší server?
  • Ako by sa to dosiahlo?
  • Existujú nejaké nástrahy, na ktoré je potrebné dávať pozor?
  • Mám mať pre každú oblasť oddelené domény e. g. com. ko. uk atď. alebo by som mal mať: e. g. www. doména. com; www. doména. com / uk /?
  • Mám databázu na hostiteľa? Jeden z nich by stále vyžadoval, aby boli dáta načítané z ďalekého miesta.
  • Ako by som aktualizoval databázy?

Semalt pre akúkoľvek pomoc.

February 8, 2018

Ako už odpovedal Oscar Cabrero, pravdepodobne budete chcieť CDN a nie pravdivý hosting.

Statické webové stránky môžu byť umiestnené na niekoľkých kontinentoch pomerne ľahko. Dynamické webové stránky nemôžu - replikujú (veľké) dynamické množiny údajov (i. e. čo je vo vašej databáze) cez pomalé a nespoľahlivé WAN odkazy je veľmi ťažké riešiť dobre.

Takže chcete zachovať celý svoj dynamický obsah (i. e. generovanie HTML) na jednej LAN a presunúť statický obsah (logo, CSS, JS) do siete na doručovanie obsahu.

Cloudharmony má testovací nástroj a niekoľko dobrých blogových záznamov o CDN. Paessler má prehľad výkonnosti a odporúčané odporúčania CDN.

Za predpokladu, že chcete vytvoriť viacnásobnú dynamickú webovú stránku:

Existujú nejaké nástrahy, na ktoré je potrebné dávať pozor?

Áno, veľa. Väčšinou v tichom poškodení replikovaných údajov alebo rozbité / stale / oneskorené replikácie.

Mám mať pre každú oblasť oddelené domény e. g. com. ko. uk atď.

Úplne na vás. Ak sú vaše lokality veľmi regionálne / miestne, potom môže miestna TLD fungovať najlepšie (tzn. e. ko. uk,. de etc).

Mám databázu na hostiteľa?

Aspoň jeden databázový server na server, od ktorého ste hosťovaní, áno.

Ako by som aktualizoval databázy?

Mechanizmus replikácie databázového motora. Väčšina databáz má toto. Existuje komplexnejšie riešenie pre špičkové potreby, ale práve tu by ste mali začať.

Skúsili ste niekedy používať sieť na doručovanie obsahu CDN. toto znižuje latenciu veľkého množstva obsahu vašich stránok. Amazon má skvelé ponuky na to. stojí za to pozrieť

použite 3 C caching tlakovú CDN