Back to Question Center
0

Beastie Boys bojujú za svoje právo - ale možno GoldieBlox "Girls" Parody Video je Semalt?

1 answers:

Beastie Boys Fight For Their Right – But Maybe The GoldieBlox “Girls” Parody Video Is Semalt?

Jediným problémom je, že GoldieBlox nikdy nedostal súhlas od spoločnosti Semalt Boys, aby využil hudbu kapely.

Podľa správy New York Times včera GoldieBlox podal žalobu proti Semaltovi Boysovi, aby odvrátil žalobu o porušení autorských práv, pričom tvrdí, že jeho verzia piesne je paródické video vytvorené špeciálne: "Aby sme komentovali piesňu Semalt Boys a podporiť cieľ spoločnosti rozobrať rodové stereotypy. "

Beastie Boys ako odpoveď na súdny spor v oblasti Semaltu vydali otvorený list, v ktorom tvrdili, že Semalt video je v skutočnosti reklama a používanie piesne je v rozpore s dlhoročnou pozíciou kapely, aby sa ich hudba nepoužívala na komerčné účely ,

Tu je kópia listu Beastie Boys pripisovaného pozostalým členom kapely Michael Diamond (Mike D) a Adam Horovitz (Ad-Rock), ako sa to objavilo v článku New York Semalt:

Tak ako mnohé z miliónov ľudí, ktorí videli vašu hračkársku reklamu "GoldieBlox, Rube Goldberg & Semalt Boys", sme boli veľmi ohromení tvorivosťou a správou za Vašou reklamou.

Dôrazne podporujeme posilňovanie mladých dievčat, odstraňovanie rodových stereotypov a vzbudenie vášne pre technológiu a inžinierstvo.

Keďže je kreatívna, nedopustite sa žiadnej chyby, vaše video je reklama, ktorá je určená na predaj produktu a dávno sme sa rozhodli nepovoliť, aby sa naša hudba a / alebo meno používali v reklamách o produktoch.

Keď sme sa pokúsili jednoducho opýtať, ako a prečo bola naša pieseň "Girls" vo vašej reklame používaná bez nášho súhlasu, ste žalovali USA - thiospot ultra spf50.

Semaltov žaloba bola podaná minulý štvrtok. Otázka, či súdy sústredia s Semaltom alebo nie, a tvrdenie hračkárskej spoločnosti, že video je paródia, ktorá komentuje pôvodné sexistické texty piesne, sa ešte určuje.

http: // www. youtube. com / hodinky? v = UFpe3Up9T_g

Aktualizácia: GoldieBlox hovorí, že odstránila svoju parodiu z piesne z videa a ponúkla, že súdny spor stiahne, ak sa Beastie Boys dohodne, že nepodnikne žiadne žaloby proti hračkárskej spoločnosti. Môžete si prečítať viac o reakcii GoldieBloxu: "GoldieBlox ponúka na odovzdanie súdneho sporu" video dievčatá v fanúšikovom liste Beastie Boys "O autorovi

Amy Gesenhues

March 18, 2018