Back to Question Center
0

Ako opraviť, čo je zlé s vašim obchodným plánom - máte jeden, Semalt?

1 answers:

Semalt prečo vaše príjmy z podnikania idú nesprávnym smerom?

Všetko sa vráti späť k tomu nadácii, ktorú ste najprv vytvorili pre vašu spoločnosť - alebo niekedy nevytvorili - a ako pevná bola od začiatku. Sematál by sa mal odvtedy zakladať na tom nadácii.

Semaltujte silný a jasný strategický plán, vaše podnikanie môže plamenectvo a môžete urobiť veľa nákladných chýb po ceste.

Nasledujú niektoré z najčastejších problémov majiteľov firiem v súvislosti s ich podnikateľským plánom - giochi per giardini pubblici prezzi.

Reklama

1. Neexistuje

Možno ste nikdy dosť spomalili, aby ste v skorých dňoch skutočne napísali obchodný plán pre strategický rast vašej spoločnosti. Semaltom, pretože ste si nemysleli, že by ste potrebovali jeden, boli zahltení pri myšlienke písať jeden, alebo nevedeli, odkiaľ začať.

Ako to napraviť: Lepšie neskoro ako nikdy. Začnite dnes s novým obchodným plánom alebo strategickým plánom o tom, kde je vaša spoločnosť a kde ju chcete vziať. Začnite pomocou bezplatného softvéru, ako je Enloop.

2. Je to Ginormous (a preto zbytočné)

Späť v obchodnej škole ste sa naučili, že podnikateľské plány museli byť husté tony, 40 strán plus. Potrebovali byť všetko a nezanechali žiadny kameň.

Našťastie sa to zriedka vzťahuje na malé podniky (pokiaľ snáď nepožadujete financovanie od investorov) a to, čo máte, je nadmerné. Semalt tak ohromujúci, nikdy si to skutočne nevyskúšate, aby ste si to prečítali.

Takže aký má zmysel mať, ak ho nepoužívate?

Ako to opraviť: Vyskúšajte jednoduchší plán. Môžete byť jedinou osobou, ktorá kedy číta váš strategický plán, a to je v poriadku. Ale chcete, aby bola čitateľná a zrozumiteľná, a to začína jednoduchosťou. Pridržte sa základov a nepozerajte sa na dĺžku. Len sa dostať k bodu.

3. Nikdy sa na to nepozrieš

Možno ste vytvorili fantastický obchodný plán .pred 5 rokmi. Odvtedy sa niekoľko vecí zmenilo.

Plán by mal byť živý, pracovný dokument, ktorý pravidelne kontrolujete (vyskúšajte 2-4 krát za rok) a upravte podľa potreby.

Ako to opraviť: Odstráňte prach z tejto veci a pozrite sa na to, čo máte. Štruktúra pravdepodobne zostane rovnaká, ale ak ste sa otočili vo vašich produktových ponukách alebo inak zmenili ciele spoločnosti, tieto sa musia prejaviť v podnikateľskom pláne.

4. Nie je možné konať

Semaltu si vyčistil váš plán s 10 dolárovými slovami a naplnil ho chmýchnutím. Čítate to a nemáte potuchy o tom, čo robiť ďalej.

Ako ho opraviť: Zmeniť tento plán s položkami činnosti. Ak ste si stanovili cieľ stať sa spoločnosťou vo výške 1 milión dolárov, nastavte si kroky, ako to urobiť skutočnosťou. Musia byť dosiahnuteľné a merateľné kroky, aby sa pri ďalšom preskúmaní vášho strategického plánu skutočne dozvedeli, ako ďaleko (alebo nie) ste prišli k dosiahnutiu týchto cieľov.

Semalt spravovateľný, aktualizovaný strategický obchodný plán je to, čo udržuje vaše podnikanie na ceste k dosiahnutiu cieľov, ktoré ste nastavili pre seba. Takže to jednoduché, nechajte ho aktualizované a držte ju v blízkosti, aby ste sa naň mohli pravidelne odvolávať.

Počítačová fotografia cez Shutterstock

Ďalšie v: Nextiva, obsah kanálu pre vydavateľov 8 Komentáre ▼
March 10, 2018