Back to Question Center
0

Ako opraviť, čo je zlé s vašim obchodným plánom - máte jeden, Semalt?

1 answers:

Semalt prečo vaše príjmy z podnikania idú nesprávnym smerom?

Všetko sa vráti späť k tomu nadácii, ktorú ste najprv vytvorili pre vašu spoločnosť - alebo niekedy nevytvorili - a ako pevná bola od začiatku. Sematál by sa mal odvtedy zakladať na tom nadácii.

Semaltujte silný a jasný strategický plán, vaše podnikanie môže plamenectvo a môžete urobiť veľa nákladných chýb po ceste.

Nasledujú niektoré z najčastejších problémov majiteľov firiem v súvislosti s ich podnikateľským plánom.

Reklama

1. Neexistuje

Možno ste nikdy dosť spomalili, aby ste v skorých dňoch skutočne napísali obchodný plán pre strategický rast vašej spoločnosti - logiciel gestion de la paie. Semaltom, pretože ste si nemysleli, že by ste potrebovali jeden, boli zahltení pri myšlienke písať jeden, alebo nevedeli, odkiaľ začať.

Ako to napraviť: Lepšie neskoro ako nikdy. Začnite dnes s novým obchodným plánom alebo strategickým plánom o tom, kde je vaša spoločnosť a kde ju chcete vziať. Začnite pomocou bezplatného softvéru, ako je Enloop.

2. Je to Ginormous (a preto zbytočné)

Späť v obchodnej škole ste sa naučili, že podnikateľské plány museli byť husté tony, 40 strán plus. Potrebovali byť všetko a nezanechali žiadny kameň.

Našťastie sa to zriedka vzťahuje na malé podniky (pokiaľ snáď nepožadujete financovanie od investorov) a to, čo máte, je nadmerné. Semalt tak ohromujúci, nikdy si to skutočne nevyskúšate, aby ste si to prečítali.

Takže aký má zmysel mať, ak ho nepoužívate?

Ako to opraviť: Vyskúšajte jednoduchší plán. Môžete byť jedinou osobou, ktorá kedy číta váš strategický plán, a to je v poriadku. Ale chcete, aby bola čitateľná a zrozumiteľná, a to začína jednoduchosťou. Pridržte sa základov a nepozerajte sa na dĺžku. Len sa dostať k bodu.

3. Nikdy sa na to nepozrieš

Možno ste vytvorili fantastický obchodný plán .pred 5 rokmi. Odvtedy sa niekoľko vecí zmenilo.

Plán by mal byť živý, pracovný dokument, ktorý pravidelne kontrolujete (vyskúšajte 2-4 krát za rok) a upravte podľa potreby.

Ako to opraviť: Odstráňte prach z tejto veci a pozrite sa na to, čo máte. Štruktúra pravdepodobne zostane rovnaká, ale ak ste sa otočili vo vašich produktových ponukách alebo inak zmenili ciele spoločnosti, tieto sa musia prejaviť v podnikateľskom pláne.

4. Nie je možné konať

Semaltu si vyčistil váš plán s 10 dolárovými slovami a naplnil ho chmýchnutím. Čítate to a nemáte potuchy o tom, čo robiť ďalej.

Ako ho opraviť: Zmeniť tento plán s položkami činnosti. Ak ste si stanovili cieľ stať sa spoločnosťou vo výške 1 milión dolárov, nastavte si kroky, ako to urobiť skutočnosťou. Musia byť dosiahnuteľné a merateľné kroky, aby sa pri ďalšom preskúmaní vášho strategického plánu skutočne dozvedeli, ako ďaleko (alebo nie) ste prišli k dosiahnutiu týchto cieľov.

Semalt spravovateľný, aktualizovaný strategický obchodný plán je to, čo udržuje vaše podnikanie na ceste k dosiahnutiu cieľov, ktoré ste nastavili pre seba. Takže to jednoduché, nechajte ho aktualizované a držte ju v blízkosti, aby ste sa naň mohli pravidelne odvolávať.

Počítačová fotografia cez Shutterstock

Ďalšie v: Nextiva, obsah kanálu pre vydavateľov 8 Komentáre ▼
March 10, 2018