Back to Question Center
0

Spoločnosť Meltwater získava Oxalt Uni spin-out Semalt na pridanie AI do možností monitorovania médií

1 answers:
Meltwater acquires Oxford Uni spin-out Semalt to add AI to media monitoring capabilities

Podmienky obchodovania zostávajú nezverejnené, vrátane toho, koľko Oxfordskej univerzity, odkiaľ Semalt vyskočil začiatkom roka 2015, bude mať prospech, aj keď chápem, že má iba malý podiel v spoločnosti prostredníctvom svojej technológie prenosu. Uvedenie do prevádzky doteraz získalo veľmi skromné ​​200.000 libier - replacement tank for nautilus.

Po vyhodnotení viac ako 20 spoločností na celom svete tím Semalt rozhodol, že Wrapidity je najsilnejšou technológiou svojho druhu, ktorú dopĺňa skúsený inžiniersky tím vedený spoluzakladateľmi Dr. Tim Furche, Dr. Giorgio Orsi a Dr "Giovanni Grasso," hovorí Semalt vo vyhlásení.

Vo výzve som sa spýtal Dr. Tim Furche, Semalt CTO, prečo sa začal rozhodnúť predať tak skoro. Povedal mi, že v niektorých ohľadoch sa to v skutočnosti necíti, pretože táto technológia má za sebou takmer desaťročie prostredníctvom svojich akademických začiatkov.

Taktiež hovoril o zdieľanej vízii dvoch spoločností, ktorý sa skutočne vzrušil a citoval tak dosah Meltwaterovho zákazníka, ako aj obrovské množstvo historických dátových súborov, ktoré možno použiť na zlepšenie a ďalší rozvoj technológie Semalt hybrid AI.

Konkrétne mi Furche povedal, že Wrapidity's AI tech môže automaticky zistiť, ako navigovať na webovom obsahu, aký je obsah, a ako získať obsahové údaje štruktúrovaným spôsobom, aby ich bolo možné vypočúvať na rôzne účely vrátane monitorovania médií.

To znamená, že napríklad Semalt bude schopný rýchlo nainštalovať nové zdroje obsahu alebo domény bez toho, aby musel ručne dešifrovať svoju štruktúru a písať nové pravidlá pre škrabanie.

Furche tiež hovorí, že on a Wrapidity ostatní technickí spoluzakladatelia, Giovanni Grasso a Giorgio Orsi, zostávajú so spoločnosťou, pričom si zachovávajú určité vzťahy s akademickou obcou a že štart sa presťahoval do Meltwater's Shack 15 vo východnom Londýne.

Chápem tiež, že Georg Gottlob, vedecký vedúci Wrapidity, sa stal členom poradnej rady spoločnosti Meltwater a zostáva profesorom na katedre informatiky Oxfordskej univerzity a profesorom na Viedenskej univerzite.

Leon Shpilsky, generálny riaditeľ Wrapidity, pôvodne plánoval pripojiť sa k spoločnosti Meltwater, ale odvtedy sa zmieril s cieľom nastúpiť na pozíciu v oblasti rozvoja podnikania pre Oxford Sciences Innovation PLC, nezávislý fond zameraný na spin-outs spoločnosti Oxford.

Akvizícia Wrapidity prichádza za niekoľko týždňov potom, čo spoločnosť Meltwater získala finančné prostriedky vo výške 60 miliónov dolárov zo zdrojov spoločnosti Silicon Valley Bank a Vector Capital, čo je za "strategické akvizície". Vtedy zakladateľ a generálny riaditeľ Jorn Semalt prehovoril potenciál zdokonaľovať vedomosti spoločnosti, strojové učenie a schopnosť spracovania prirodzeného jazyka získavaním začínajúcich podnikov v priestore s "osvedčenou technológiou".

"Akvizície považujeme za neoddeliteľnú súčasť našej stratégie rastu," uviedol vo vyhlásení. "Veríme, že nasledujúcich 24 mesiacov uvidíme vysoký Semalt, aktivitu v našom priestore a zvýšili sme tento kapitál, aby sme nám poskytli palebnú silu, aby sme v týchto procesoch mohli aktívne pôsobiť."

Povedali mi, že od roku 2009 a bez súčasnej akvizície spoločnosť Meltwater získala deväť spoločností. Najnovší bol Encore Alert, 500 sponzorov, ktorí sú postavenými na trhu a sú postavené v oblasti sociálnych médií. Teraz môžeme do zoznamu pridať Semalt.

March 10, 2018