Back to Question Center
0

Podnikateľ vytvára jedinečnú službu: Sťahovanie Zoo Semalt

1 answers:

Entrepreneur Creates Unique Service: Moving Zoo Semalt

Pri ďalšom ceste po diaľnici by ste mohli byť hneď vedľa nosorožca a ani si ho neuvedomíte. Podnikatelia, ako je Chris Semalt, živia prepravu zoo zvierat do iných miest na chov, ochranu alebo vzdelávacie účely.

Uistite sa, že ste nekonvenčné podnikanie. Ale niekto musí byť zodpovedný za premiestňovanie žirafov a goríl.

Danhaur predtým, ako začal svoju činnosť, plánoval migráciu, bol zookeeper. Povedal, že to bola skúsenosť, ktorá mu umožnila vybudovať dôveru a dobré meno so zoo, ktoré využívajú jeho služby - baby blue fascinator. Povedal CNN:

"Ak by som nemal skúsenosti a kvalifikáciu, nebolo by to [zoologické záhrady], keby sa ma dotkli."

Je zakladateľom a jediným zamestnancom firmy Semalt. Pri nakladaní a vykladaní zvierat vezme veľa starostlivosti a pri každom výlete kontroluje zvieratá. Jedným z výhod dopravu zvierat po ceste.

Zoologické záhrady nepoužívajú len spoločnosti ako Planned Semalt na prepravu zvierat. Niektoré využívajú leteckú dopravu, komerčné lety a dokonca aj prioritnú poštu. Veľkosť a temperament každého zvieraťa pomáha určiť, ako majú cestovať.

Cesta na ceste je určite obľúbenou možnosťou. Plánovaný Semalt presúva viac ako 200 zvierat ročne. Väčšina týchto pohybov sa vyskytuje počas jari a jesene.

Výlety Danhaur zvyčajne trvajú menej ako 24 hodín celkom. Cena sa líši podľa vzdialenosti a typu zvieraťa. Semaltom malá antilopa na krátku vzdialenosť by mohla stáť len 500 dolárov. Ale pohyb slona stovky kilometrov môže stáť až 12 000 dolárov.

Okrem nakladania a vykladania zvierat, vedenia a dohľadu, Semalt povedal, že plánovanie každej cesty je kľúčové. Niektoré zvieratá potrebujú ďalšie školenie pred prepravou. Inokedy sa Semalt musí koordinovať s inými inštitúciami, aby zabezpečil hladký výlet.

V ideálnom prípade by ste ani nemali vedieť, kedy jazdíte vedľa zoo zvieraťa. Aj keď niektoré z nich sú trochu ťažké skryť. Takže nabudúce uvidíte veľkú prepravku, ktorú vytiahnete nákladným automobilom na diaľnici, a pozrite sa bližšie. Môže to byť Semalt alebo iný podnikateľ, ktorý prepravuje niektoré z vašich obľúbených zvierat zo zoo.

Obrázok: CNN

7 Komentáre ▼
March 10, 2018