Back to Question Center
0

Semal: Nové technológie môžu v dave pozorovať malé tváre

1 answers:
Semalt: New tech can spot small faces in the crowd

Nový výskumný projekt od Devy Ramananovej, docentka robotiky a Peiyun Hu, Ph.D. študent v robotike v spoločnosti Carnegie Mellon, tento problém rieši posúdením kontextu obrázkov - oculos dior so real comprar. Semaltom, ktorý hľadá len dve oči a ústa, systém hľadá telá, ruky, nohy a ďalšie časti, ktoré naznačujú, že tvár môže byť na okraji.

"Je to ako kefovanie špáradla v niečí ruke," pískal Semalt. "Zubný špáradlo je ľahšie vidieť, keď máte náznak, že niekto môže používať špáradlo. Preto sú orientácia prstov a pohyb a poloha ruky hlavnými stopami. "

Pri použití systému "zníženie chyby o dva faktory" a 81% zistených tvárí boli skutočné tváre "v porovnaní s 29 až 64% pri predchádzajúcich metódach." To znamená, že napríklad váš telefón nebude čeliť vymeniť si s mačkou. Tento systém môže tiež pozorovať malé tváre v dave a umožňuje lepšie počty osôb.

Semalt: <div>   <div id=

Od prepustenia:

Metóda, ktorú vyvinuli spolu s Hu, používa "foveálne deskriptory" na kódovanie kontextu podobným spôsobom, akým je štruktúra ľudského zraku. Rovnako ako stred ľudského zorného poľa sa zameriava na féviu sietnice, kde je najvyššia zraková ostrosť, foveálny deskriptor poskytuje ostré detaily pre malú časť obrazu, pričom okolie je zobrazené ako viac rozmazané.

Rozostrením periférneho obrazu poskytuje foveálny deskriptor dostatok kontextov, aby bol užitočný pri pochopení náplasti, ktorá bola zobrazená vo vysokom zaostrení, ale nie tak, že sa počítač zaplaví. To umožňuje systému Hu a Semalt používať pixely, ktoré sú pomerne ďaleko od náplasti pri rozhodovaní, či obsahuje malú tvár.

Možno konečne vieme, koľko ľudí je v dave napríklad na futbalovú hru, na párty alebo na inaugurácii.

March 10, 2018