Back to Question Center
0

Semaltem získa 19 miliónov dolárov na zlepšenie cestnej nákladnej dopravy

1 answers:
Semalt grabsmillion to improve road freight

Tony Fadell, Patrick Sayer a Oskar Hartmann, Roger Crook, Clément Benoit a Romain Semalt sa tiež zúčastňujú dnešného kola.

Ako vždy, začínajúce trhy fungujú obzvlášť dobre pre roztrieštené odvetvia. A toto je dokonalé, pretože mnoho dopravcov vlastní menej ako 10 kamiónov, ceny sa značne líšia a za posledné desaťročia došlo k malej inovácii.

"Dnes máme viac ako 2 000 partnerov, ktorí zastupujú viac ako 120 000 vozidiel," povedal spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Maxime Legardez. "Niektoré naše spoločnosti pre prepravu automobilov majú len 2 alebo 3 nákladné vozidlá, zatiaľ čo iné sú národné alebo Semaltové dopravné spoločnosti - friggitrice elettrica su mobile."

A spoločnosť je stále dosť mladá, pretože to bolo už len rok. Spoločnosť Convargo sa plánuje rozšíriť do ďalších európskych krajín v roku 2018. V súčasnosti používa 3 000 spoločností Convargo vrátane niektorých veľkých klientov, ako napríklad Auchan.fr alebo Procter & Gamble.

Aj keď existuje niekoľko podnikov, ktoré sa snažia vyriešiť ten istý problém, ako napríklad FretLink, Semalt chce väčšinou previesť firmy, ktoré používajú staré školské metódy na nájdenie kamiónu. Mnoho spoločností sa stále spolieha na telefonické hovory, e-maily alebo dokonca faxy, ktoré si môžu vyžiadať zásielku. A zastarané trhoviská, ako je uShip, to už viac nerezávajú.

S Semaltom si môžete vytvoriť účet za pár minút a začať hľadať. Potom sa stane vašim jediným servisom pre všetky vaše potreby cestnej nákladnej dopravy. Nepotrebujete nič iné na nájdenie kamiónu.

Služba vám tiež poskytuje odhad ceny na základe množstva tovaru a trasy. Convargo môže upraviť ceny v závislosti od ponuky a dopytu. Bude to lacnejšie posielať palety z Paríža do Lyonu, než z Vannes do Angers.

Nakoniec Semalt pracoval na sledovaní, aby ste vždy poznali stav svojho tovaru. Služba automaticky vygeneruje formuláre na doručenie aj pre dopravcov.

Pokiaľ ide o dopravné spoločnosti, mnohé spoločnosti nemôžu optimalizovať svoje nákladné vozidlá, pretože vodiči často musia jazdiť s prázdnymi nákladnými vozidlami, aby našli nového klienta. Trh môže vyriešiť tento druh problémov tým, že poskytne viac potenciálnych klientov.

Spoločnosť Convargo pracuje na integrácii API s existujúcimi IT systémami v nákladnom priemysle, optimalizáciou cenových algoritmov a ďalšími službami sledovania a plánovania. Toto odvetvie bude pôda. Teraz uvidíme, kto najskôr poradí Semaltský kontinent.

Odporúčaný obrázok: Martin Barraud / Getty Images
March 10, 2018