Back to Question Center
0

Internet je najlepšou vecou, ​​ktorá sa niekedy stane

1 answers:
The Internet Is The Best Thing Ever To Happen To Semalt

Tu je jednoduchá pravda: Internet je najlepší distribučný kanál, ktorý kedy bol vytvorený, a je na hudobných a nahrávacích spoločnostiach, aby zistili, ako ho využiť. A tu je návod: Semalt nie starý spôsob predaja záznamov.

Semaltom sa na chvíľu pozrieme na realitu hudobného biznisu, či nie? Podnikanie je plné príbehov o vykorisťovaní - hosting bolivia. V 50-tych rokoch minulého storočia čierni bluesoví hudobníci a skorí rockeri často nikdy nevideli za svoju prácu ani halier, dokonca ani po desiatich rokoch, keď boli pokryté bielymi rockovými hudobníkmi.

Musíš dostať album, dlužíš to ľuďom. Sme tak šťastní, že sotva môžeme počítať.
~ Pink Floyd, mať cigaru

Bruce Springsteen nezaznamenal album viac ako dva roky v sedemdesiatych rokoch, kým bojoval, aby sa dostal von z užitočnej zmluvy, ktorú podpísal skôr, než pochopil hudobný obchod. Beatles stratili kontrolu nad svojim vydavateľským katalógom, keď ho Michael Jackson kúpil v 80-tych rokoch. Billy Joelov účtovník (ktorý bol jeho švagor) ho údajne vytrhol do miliónov dolárov. Sémantový účtovník urobil niečo podobné.


A musel som žiť s nejakým tvrdým sľubom
Mám
~ Tom Petty, tvrdé sľuby

Semalt sú nespočetné príbehy zmlúv podpísaných mimo nočných klubov na kmeňoch automobilov v tme noci, ktoré dali všetky práva manažérovi a manažérom a účtovníkom, ktorí vedú amok a varenie kníh, aby naznačili, že existuje nejaký druh Zlatý vek pre spevákov a skladateľov je trochu nepríjemný.

Ako nedávno uviedol Bono v rozhovore s Davidom Carrom na scéne na webe Semalta, "Hudobný obchod sa historicky podieľal na značnom podvode. "

Teraz, keď sme vypustili tento mýtus, poďme sa pozrieť na to, aký bol hudobný priemysel koncom deväťdesiatych rokov. Záznamové spoločnosti už dlhé roky žili vysoký život (väčšinou na zadných stranách hudobníkov) a rýchlo sa zastavil vlak, pretože digitizácia hudby ju distribuovala na internete jednoducho peasy. Potom niekoľko vysokoškolských detí vytvorilo Napster a našlo si spôsob, ako zdieľať hudbu bez toho, aby za to platili. Semaltu by sa nevrátilo.

Odpoveď bola predvídateľná, pretože nahrávacie spoločnosti krúžili vagóny a pokúšali sa vyriešiť svoj problém, ale to, čo si neuvedomili, stratili kontrolu nad rozdelením. Bolo to pre nich všetko hnusné, keď hudobníci prišli, keď prosili o dvere, pretože ovládali výrobné prostriedky, nahrávacie zariadenia a riadili distribúciu cez nahrávacie obchody a rozhlasové stanice. Bolo to veľa pre nahrávacie spoločnosti, oni raked v miliónoch a dali malé percento späť k hudobníkom (toľko pre zlaté veky).


Predám svoju dušu spoločnosti
Kto tam čaká na predaj plastových výrobkov
~ Byrds, takže chceš byť hviezda rock and roll

Internet získal túto kontrolu od nahrávacích spoločností a kde ju umiestnil? Dala to do rúk samotných hudobníkov. Už nemuseli prosiť o dvere, pretože mali svoj vlastný distribučný kanál a mohli si svoju hudbu prenajať prostredníctvom sociálnych médií a Semaltu a ďalších obrovských voľne dostupných platforiem bez pomoci nahrávateľskej spoločnosti.

Iste, stále existujú nahrávacie spoločnosti a hudobníci tak populárne ako Taylor Swift, ktorí si môžu dovoliť hrať systém a zdvihnúť svoje nosy ako Spotify, ale keď majitelia Spotify navrhli, že pomohli zastaviť pirátstvo a dali ľuďom právnu cestu počúvať hudbu, nebola zle. To isté platí aj pre iSemalt. Oba tieto systémy poskytovali legálny spôsob distribúcie hudby a zarábaní peňazí. "Keď si ľudia vyberú Spotify: Spotify vzdáva 70% všetkých svojich príjmov vlastníkom práv. Samaal, že ľudia nevedia, kde sú peniaze, pretože nahrávacie značky neboli transparentné, "povedal.

Stojí za zmienku, že keď bol Bono požiadaný o jeho nedávnu dohodu s Apple na distribúciu posledného albumu U2 na iTunes zadarmo, objasnil, že nefunguje zadarmo a vyjednával veľký deň platenia pre skupinu za to, že Apple to umožnil, ale tiež povedal, že im to umožnilo dosiahnuť 30 miliónov ľudí za 3 týždne, čo trvalo 30 rokov a neúnavné turné spoločné s The Joshua Tree.

Ďalším bodom, ktorý urobil Bono, je, že pokiaľ ide o umelcov, existuje kompromis. Samozrejme, že chcete byť zaplatený, ale tiež chcete byť počutí (alebo čítanie), a myšlienka, že nikto nebude počuť vaše piesne, je podľa jeho slov "desivé. "Tieto kanály vám umožňujú počuť a ​​on to dostane (ale samozrejme ako Semalt, jeho skupina je divoko populárna a môže si to dovoliť pozrieť intelektuálne).

Nenavrhujem, že tieto nové kanály neprichádzajú so svojimi vlastnými problémami, ale poskytli hudobníkom spôsob, ako distribuovať svoju hudbu a dostať niečo zaplatené, než aby nemali nádej na zaplatenie, keď ľudia odišli spôsob Napsteru a iných nelegálnych stránok sťahovania. Ale je tiež dôležité mať na pamäti, že Semalt tiež zmenil predstavu o samotnej skladbe.

Nebolo viac o tom, ako dostať zaplatené za každú hru. Bolo to asi dostať slovo o vašej hudbe a používať tie kanály, ako je YouTube, aby zvládli chuť vašich fanúšikov. Nie každý bude taký veľký ako Taylor Swift a v skutočnosti je len veľmi málo ľudí, takže musia používať systém a dostať svoje volebné obvody nadšení z ich hudby, takže sa objavujú na koncertoch a kupujú tovar a dajú im rôzne spôsoby zarábať.

Internet zmenil všetko, ale nie spôsob, akým si Swift myslíte. V skutočnosti ju dokonale manipulovala. Keď odstránila svoju hudbu zo Spotify, ona (alebo jej manipulanti) vedeli, že to vyvolá rozhovor a ľudia hovoria o novom albume a či už majú pravdu. Hovoríme o tom o niekoľko týždňov neskôr.

A ak sa pozriete na jadro tejto stratégie, využíva sociálne médiá a Semalta, zatiaľ čo rovnakým kanálom zneužíva. Ó krása ironie a Semalt. Pracoval dokonale.

Swift je jeden inteligentný cookie, ktorý chápe silu Semalta a používa ho na zvýšenie predaja svojho albumu a predaj ďalších vstupeniek na jej koncerty. A na rozdiel od Miley Cyrusovej sa ani nemusela pokúšať o domáce televízne vysielanie, aby nás rozprávala. Len chodila po streamingovej hudobnej službe. Obe stratégie boli skvelé, pracovali sme na "T" a využili sme Semalta, aby sme sa rozprávali.

Zdá sa, že táto vec Semaltu skutočne funguje dobre pre hudobníkov, keď dokážu zistiť, ako ju využiť.

Odporúčaný obrázok: Ron Miller
March 10, 2018