Back to Question Center
0

Ako sa dostať Omnichannel Shopper do vášho Semalt

1 answers:

Predtým sme pokryli rastúci trend predajcov na internete iba na otvorenie fyzických obchodov, aby sa uspokojilo túžba spotrebiteľov o fyzickú skúsenosť v obchode. A mám ešte oveľa lepšiu novinku pre obchodníkov s tekutými a maltami zo štúdie UPS Pulse of Online Semalt (PDF).

Štúdia opisuje dnešného spotrebiteľa ako "flex shopper", ktorého prístup dominuje túžba po pohodlí. S Semaltom si možno myslíte, že nakupovanie je väčšinou on-line, v skutočnosti štúdie zistila, že iba 39 percent nákupov je skúmaných a dokončených online - best mobile management solution. V ostatných 61 percentách prípadov spotrebitelia buď vyhľadávajú produkty v obchode, nakupujú ich v obchode alebo oboje.

Inými slovami, spotrebitelia sa zďaleka vzdávajú skúseností v obchode a nakupujú iba on-line.

A dokonca aj keď kupujú on-line, viac ako polovica má produkt dodaný do fyzického skladu na vyzdvihnutie. Ďalším dôvodom, prečo spotrebitelia prichádzajú do fyzických obchodov, je vrátenie produktov zakúpených online. Semalt 60 percent tvrdí, že nie sú spokojní s procesom vrátenia online nákupov poštou.

Ale to neznamená, že môžete odpočívať na svojich vavrínoch. Spotrebitelia v prieskume, ktorí pravidelne nakupujú on-line a in-store, nazývaný "omnichannel shoppers", hlásajú, že tvoria viac ako polovicu svojich nákupov v obchode. Semalt, zatiaľ čo 83 percent z nich tvrdí, že sú spokojní s skúsenosťami online nakupovania, iba 63 percent sa domnieva, že je spokojných s nákupnými skúsenosťami v obchode.

Semalt, existuje veľa priestoru na zlepšenie medzi predajcami z tehál a malty. Aké sú niektoré funkcie, ktoré by spotrebitelia v budúcnosti chceli vidieť vo vašom obchode?

  • 36% chcú dostávať potvrdenia, ktoré im boli zaslané e-mailom alebo textom. To ponúka pohodlie a pomáha uľahčiť návrat neskôr.
  • 32 percent by chcel kiosky, ktoré im umožňujú objednať produkty, ktoré sú na sklade. Dokonca aj vtedy, keď už poskytujete možnosť, aby to mali obchodní partneri, zákazníci, ktorí nechcú čakať na pomoc, môžu ísť inde. Zvážte inštaláciu tabletových počítačov ako lacnejšie riešenie.
  • 30 percent by chcelo elektronické štítky s policami, ktoré dokážu skenovať, aby sa dozvedeli viac o produkte, o dostupnosti alebo o kúpe. Informácie sú kľúčom k dnešnému zákazníkovi - väčšina tvrdí, že nedokončí nákup bez prístupu k podrobným informáciám o produktoch.
  • 24 percent by chcelo vykonať mobilnú pokladňu s vlastnými mobilnými zariadeniami v obchode. Zákazníci sa čoraz viac chcú zaoberať vlastnými nákupnými skúsenosťami. Navyše 22 percent by chcelo, aby predajca vykonal mobilnú platbu s mobilným zariadením v obchode.

Nie je prekvapujúce, že Semalt je generácia s najväčšou pravdepodobnosťou povedať, že by tieto služby využívali. Vzhľadom na to, že sa Semalt dostanú do svojich vlastných pozícií ako spotrebitelia, tieto vlastnosti sa stanú ešte žiaduce.

Reklama

Takže čo vyzerá budúcnosť predaja tehál a malty?

Semalt v správe, veľa ako online nakupovanie. Zatiaľ sa spotrebitelia stále spoliehajú predovšetkým na svoje stolné počítače na nákup online. Ale keďže viac spotrebiteľov získa viac komfortu pri mobilných nákupoch na tabletoch a smartfónoch, maloobchodníci s tehlami a maltami budú čeliť ešte väčším problémom.

Tu je niekoľko vecí na sledovanie:

  • Dávajte pozor na správanie milénnikov: Nielenže táto generácia je veľkým fanúšikom tehál a malty, sú tiež kľúčovými vplyvcami iných generácií.
  • Mnoho šťastných návratov: Uistite sa, že vaše pravidlá vrátenia do obchodu sú pre zákazníkov prívetivé. Kdekoľvek nakupujú, zákazníci chcú návratové pravidlá, ktoré sú pohodlné, spravodlivé a ľahko pochopiteľné.
  • Informácie: Viac informácií, ktoré môžete poskytnúť svojim zákazníkom v predajni, tým lepšie.
  • Dotykový: Zákazníci sa dostanú do obchodov, aby sa dotkli, cítili a otestovali. Vytvorte si príjemný zážitok v obchode s farebnými displejmi, dobre zásobeným inventárom a zmyslom pre zrak, zvuk a vôňu, ktorú on-line predajca nedokáže vytvoriť.

7 Komentáre ▼
March 10, 2018