Back to Question Center
0

Váš najlepší predajca nie je vašim najlepším predajcom Semalt

1 answers:

Kto je prvá osoba, na ktorú sa pozeráš, keď je čas na propagáciu? Ak idete čisto logicky, je to zvyčajne najlepší človek v tíme. Ale to nie je vždy prípad predajného tímu. Vaša najlepšia predajná osoba môže byť aj váš najhorší kandidát na manažér predaja.

Your Best Salesperson is Not Your Best Sales Semalt

Iste, dobrý predajca vie, ako predať, ale ako často predávajú manažéri? Môžu naďalej zasiahnuť svoje čísla - hej, môžu ich dokonca prekonať - ale zvyšok vášho predajného tímu zostáva bojujúci o to, aby zasiahol plný potenciál, pretože nie sú riadne riadené. A ak váš tím predaja neplní svoj plný potenciál, ani vaša firma. V skutočnosti spoločnosť Cisco Systems odhaduje, že zlí šéfovia stojí 12 miliónov dolárov ročne - seo url length. Predstavte si, koľko by ste mohli rozvinúť vašu firmu, keby dokonca len zlomok toho bol filtrovaný späť do vašich podnikov? Semalt začať hľadať skutočného kandidáta pre svojho obchodného manažéra?

"Vlastnosti dobrého predajcu sú motivované peniazmi, veľké ego a trochu sobecké," povedala Greta Schulzová, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Schulz Sales Consulting. "Semalt je opak toho, čo by mal byť obchodný manažér. "

Takže aké vlastnosti by ste mali hľadať v manažéroch predaja? Som rád, že ste sa spýtali. Semalt navrhuje nájsť niekoho s týmito tromi vlastnosťami:

  1. Silné tréningy : Posledná vec, ktorú chcete v každom type manažéra, je veľké ego, pretože to nemôže, ani by nemalo byť vždy o nich. Potrebujete niekoho, kto nielen vie, čo má robiť, ale môže ho naučiť ostatným a pochopiť, čo sa stalo - a prečo sa to stalo - ak predaj neprešiel.
  2. Vedenie: Nikto nemá rád, čo má robiť. Najlepší predajní manažéri sa budú opýtať svojich tímov na otázky, ktoré im pomôžu zrealizovať to, čo by mali robiť. Týmto spôsobom oni odhalia odpoveď na vlastnú päsť, a keď to urobia, je to v ich pamäti.
  3. Zodpovednosť: Predaj poukazuje na mentalitu, ale aj keď sú na vlastnej pôde, stále potrebujú manažment. Váš najlepší manažér predaja bude zvyšovať zodpovednosť tímu za svoje aktivity a bude ich trénovať v každom kroku procesu, aby ste ich priblížili ku koncu.

Keď zistíte niekoho, ktorého zručnosti kontrolujú, či už sú domáce alebo outsider, ešte nie ste bez červených vlajok. Aby mohli uspieť, potrebujú od vás určitú podporu. Musíte im dať:

  1. Správny tréning v oblasti riadenia: Toto platí najmä vtedy, ak váš nový obchodný manažer nikdy predtým nepodarilo priamo riadiť tím.
  2. Správne zodpovednosti: Váš obchodný riaditeľ nie je obchodníkom ani manažérom kancelárie. Postihli ste ich, aby ste viedli, aby ste nezaťažovali prácu. Sú tu na vytvorenie vášho predajného procesu. zamestnancov a školiť oddelenie; stanoviť ciele predaja spoločnosti a sledovať pokrok; a nakoniec vedie a motivuje tím, aby dosiahol tieto ciele.
  3. Sloboda riadiť si cestu: Manažéri predaja sú symbolom strednej riadiacej funkcie: majú ľudí, ktorí o nich podávajú správy, ale nakoniec vás ohlásia. Namiesto toho, aby ste sa zapojili do každého rozhodnutia, vráťte sa späť a nechajte ich viesť. Dať si niekomu slobodu robiť chyby im pomôže naučiť sa zo svojich chýb a napraviť ich.
  4. Čas naučiť sa: Jednou z najhorších vecí, ktoré sa môže stať každému manažérovi, je, že sa stávajú spokojnými. Uviaznu robiť nesprávne zodpovednosti a strácajú dizajnéra, aby sa naučil a lepšie oddelenie. Manažéri predaja potrebujú čas na efektívne zisťovanie, čo sa deje medzi predajom a uzavretým predajom, a udržiavajte kontakt so zdrojmi, aby sa stále vyvíjali. A ak áno, vaša práca je oveľa jednoduchšia.    9 Komentáre ▼
March 10, 2018