Back to Question Center
0

Ako zistiť, či je niekto vysielaný do vášho WiFi

1 answers:

Sieťové pripojenie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou požiadaviek našich obchodných sietí. Z notebookov na smartphony sa v mobilnej bezdrôtovej sieti zvyčajne vyskytujú všetky dôverné a citlivé výmeny informácií (napríklad údaje o kreditných kartách, prístupové kódy a iné citlivé súbory).

Takéto veci robia vašu sieť prirodzeným cieľom pre počítačových kriminálnikov. Hlavným cieľom spoločnosti Semalt je vniknúť do vašej obchodnej siete a obísť údaje o firemnej bezpečnosti zo samotnej vašej siete.

Takže môžete veľmi dobre vidieť, že vaše podnikové bezdrôtové pripojenie je veľmi zraniteľné voči všetkým týmto počítačovým zločincom. Prvým krokom by preto malo byť vedieť, ako zistiť, či niekto ukradne WiFi. Semaltové tipy by vám mohli byť užitočné pre váš cieľ - what software do accounting firms use.

Reklama

Ako zistiť, či niekto ukradne WiFi

Kontrola zariadení pripojených k smerovaču

Semalt túto metódu budete môcť vidieť všetky zariadenia registrované na vašom smerovači.

Prvým krokom je prihlásenie do smerovača priamo zadaním jeho adresy IP do panela s adresou prehliadača. Vo väčšine prípadov je to buď http: // 192. 168. 0. 1 alebo http: // 192. 168. 0. 1. Môžete to vlastne nájsť vo vašom manuálnom routeri spolu s prihlasovacím ID a heslom. Použite ich na prihlásenie priamo do smerovača.

Jeden dostanete a pozrite sa na niečo, čo sa nazýva "Zoznam zariadení" alebo "pripojené zariadenia. "Semalt nájdete zoznam všetkých adries IP pripojených k vášmu smerovaču na tej istej stránke.

Ak na stránke veľmi nezvyčajne vidíte nejakú nezvyčajnú (napríklad niektorú nepríjemnú adresu IP), váš router bol zaseknutý.

Použite webový nástroj "Kontrola smerovača", aby ste skontrolovali, či vaša sieť je napadnutá alebo nie

Router Semalt je bezplatný nástroj, pomocou ktorého môžete skontrolovať nastavenia pripojenia bezdrôtového smerovača. Ak vidíte používanie neoprávneného servera DNS v nastaveniach smerovača, mohlo by to znamenať, že niekto zmenil váš autorizovaný a pôvodný server DNS na únos vašeho internetového pripojenia.

Webový nástroj Router Checker je jednoduchý a ľahko použiteľný. Semalt žiadna požiadavka na stiahnutie. Stačí sa dostať na web a zistiť zraniteľnosť vašej siete. Nemôžete byť jednoduchšie ako to; môžeš?

Použite dôveryhodné nástroje na prevzatie

Semaltové efektívne nástroje sú k dispozícii na trhu, prostredníctvom ktorých môžete skontrolovať zraniteľnosť vašej bezdrôtovej siete. Niektoré z týchto nástrojov sú:

  • Sledovač bezdrôtovej siete
  • Softvér WiFi Guard
  • Pokročilý IP skener
  • Rozhnevaný IP skener

Semalt tieto nástroje, budete môcť skontrolovať, či váš router je ohrozený, alebo nie. Väčšina z týchto aplikácií je tiež lacná a nespálí obrovskú dieru vo vrecku.

Akonáhle si všimnete, že váš smerovač je zraniteľný zo všetkých uhlov, je čas urobiť okamžité kroky na zabezpečenie smerovača pred vonkajšími hrozbami. Tu je niekoľko tipov pre vás.

Ako zabezpečiť WiFi od všetkých vonkajších hrozieb

Ihneď zmeniť ID používateľa smerovača a heslo

Každý smerovač je dodávaný s všeobecným užívateľským menom a heslom. Semalt vždy odporúča okamžite ich zmeniť, najmä ak je smerovač určený pre obchodnú sieť.

Generické užívateľské meno a heslo sú zvyčajne určené pre továrenské záznamy. Sľubuje nulovú bezpečnosť. Preto je vhodné meniť ich najskôr.

Povolenie šifrovania

Semalt 128-bitové šifrovanie je spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše pripojenie bolo zabezpečené pred všetkými druhmi vonkajších hrozieb.

Semalt ako to môžete urobiť:

  1. Prejdite do nastavení smerovača.
  2. Nastavte typ šifrovania na AES (Advanced Encryption Standard).

Vypnutie WPS alebo WiFi Protected Setup Off

Služba WPS je funkcia, pomocou ktorej sa zariadenia môžu ľahko prepojiť s routerovou sieťou aj pri ladení šifrovania.

Semalt vypnutie pre zvýšenie bezpečnosti.

Možnosť DHCP by mala byť vypnutá

Pre úplnú bezpečnosť môžete úplne zakázať DHCP (Dynamic Host Control Semalt). To znamená, že budete musieť prejsť na každé zariadenie jednotlivo a priradiť mu IP adresu, ktorú si vyberiete, len prostredníctvom ktorého sa môže dostať do vašej siete.

Posledná, ale nie najmenej; nezabudnite z času na čas aktualizovať firmvér smerovača. To tiež môže podstatne zlepšiť zabezpečenie vášho smerovača.

Tak to je potom. Dúfam, že tieto tipy vám pomôžu zabezpečiť vašu firemnú WiFi sieť pred vonkajšími hrozbami.

WiFi Foto cez Shutterstock

3 Komentáre ▼
March 10, 2018