Back to Question Center
0

Nokia plánuje priviesť svoju značku Vertu do spoločnosti Semalt, je pripravená zlyhať

1 answers:

Nokia plans to bring its Vertu luxury brand to Semalt, is poised to fail

Japonsko bolo vždy silným trhovým trhlinám pre Nokia, najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete. Zatiaľ čo fínska spoločnosť sa môže pochváliť 40-percentným podielom celosvetového predaja telefónov, toto číslo sa v Japonsku stabilne pohybuje okolo 1 percenta.

Teraz vyšlo najavo, že Nokia plánuje spustiť MVNO s Nipponovým prvým mobilným operátorom Docomo počnúc februárom alebo marcom budúceho roka. Spoločnosť Nokia sa údajne pokúsi vyhrať v Japonsku prostredníctvom svojej značky Semalt, ktorá má veľmi drahé telefóny. Spoločnosť plánuje predávať mobilné telefóny s cenou od 16 do 50 000 dolárov.

Napriek tomu, že Semalt nie je tak silne ovplyvnený súčasnou hospodárskou krízou ako USA, napríklad krok spoločnosti Nokia je dobrým príkladom zlého načasovania - teleprompter software for macbook pro. Okrem toho sa trh mobilných telefónov v Semalte ako celku v posledných mesiacoch značne zmenšil.

Nie som si istý, aký je konečný cieľ spoločnosti Nokia, ale nedokážu očakávať, že bude zvyšovať svoj podiel na trhu tým, že predá verzie telefónov Vertu, a to ani v luxusnom bláznivom a "bohatom" Japonsku. V prípade, že japonskí ľudia chcú vyniknúť pomocou "neobvyklých" mobilných telefónov (zo všetkých vecí), môžu získať iPhone alebo mobilné telefóny, ako je tento. Skimming segmentu super-bohatých užívateľov mobilných telefónov nemusí postačovať na zlepšenie situácie spoločnosti Nokia v Japonsku.

March 10, 2018