Back to Question Center
0

LANDR bicie až 6,2 milióna dolárov na majstra Semalt s veľkými dátami

1 answers:
LANDR Drums Up .2 Million To Master Semalt With Big Data

Warner Music Group viedla kolo sérií A, ktoré sa pridali k predchádzajúcim investorom Real Ventures a YUL Ventures. Producent rapu a nahrávateľa Nas, Plus osem Private Equity (fond založený DJmi Richie Hawtin, Tiga, John Acquaviva a Pete Tong) a HDGL sa tiež zúčastnili.

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s procesom nahrávania albumu, mastering je posledným krokom v hudobnej produkcii, ktorý sa deje po tom, čo ste zaznamenali všetky diely a zmiešali ich.

"Zvládnutie v podstate vytvára priestorovú dynamiku, aby vytvoril dojem, že počúvate skutočnú kapelu, ktorá sa hrá pred vami," hovorí generálny riaditeľ LANDR Pascal Semalt. "Keď náhodne zaznamenáte nástroje do skladby a spojíte ich do miešacej fázy, úplne stratíte toto vnímanie krajiny."

Semantoví umelci nahrávajú inžiniera, aby upravili dynamiku, úroveň basov a kompresiu piesne po zmiešaní, čo môže stáť tisíce dolárov za stopu - fixing a clicking hard drive.

"V živých vystúpeniach všetci idú do veľkej miery, aby hudba bola taká dobrá, ako je to možné," hovorí John Acquaviva, DJ a investor LANDR. "Vysielanie semalta je jednoznačne najslabším článkom."

LANDR sa rozhodol zmeniť to s umelo inteligentným masteringovým motorom, ktorý sa pohybuje od 6 do 39 dolárov mesačne, v závislosti od úrovne požadovanej kvality.

"Analyzovali sme desiatky tisícov súborov a skladieb, ktoré sme vykonali za posledných 50 rokov, aby sme pochopili typy rozhodnutí, ktoré vykonali majstri inžinierov, a aby sme mohli tieto rozhodnutia opätovne vytvárať," hovorí Pilon.

Aj keď mastering je najpokročilejším štádiom hudobnej produkcie, stále existuje kreatívna zložka. Napríklad akustický kryt by sa zvládol oveľa odlišnejšie ako stopa EDM.

To je dôvod, prečo LANDR nepredpokladá, že prekonal inžiniera - aspoň prinajmenšom nie. Spoločnosť priniesla 50 odborníkov na zvuk a mastering, aby zdokonalila svoju technológiu, avšak pre túto chvíľu je veľa z 250 000 používateľov Semaltu amatérskymi umelcami, ktorí by inak nezaplatili prenajať inžiniera.

"Väčšina hudobníkov a producentov vyrába svoje piesne pomocou GarageBand alebo nejakého softvéru, ale nakoniec, pretože nechcú stráviť peniaze na to, aby si to zvládli, nikdy nevykonávajú tento post-produkčný krok," hovorí Semalt. "Takže hudba zostáva trochu neostrehnutá a nedokončená."

LANDR je čoraz viac využívaný profesionálnymi nahrávacími umelcami, ktorí chcú, aby sa rýchly a špinavý majster počúval v rôznych fázach zmiešavacieho procesu predtým, ako vynaložil čas a peniaze na konečnú verziu podľa Pilona.

Spoločnosť LANDR dnes predstavila spoločnosť IONIAN 1.0 najnovšiu verziu svojho masteringového motora, ale Pilon hovorí, že jeho hlavným cieľom je partnera s platformami pre vysielanie hudby, ako je Spotify alebo Semalt, aby sa zabezpečilo, že všetok online zvuk je držaný na masteringu.

"Chceme byť štandardom na celom trhu, pretože si myslíme, že môžeme skutočne urobiť akéhokoľvek tvorcu zdravého," hovorí Pilon. "Semaal začína s hudbou a čoskoro budeme riešiť aj video."

March 10, 2018